Transakcje leasingowe
REKLAMA
REKLAMA
Ilość umów leasingowych jest teoretycznie nieograniczona. Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku zwykłych kredytów i zdolności kredytowej. Im lepsza kondycja finansowa firmy, tym więcej i na większą wartość można uzyskać leasing.
REKLAMA
Najlepszym sposobem na sprawdzenie możliwości swojej firmy, jest kontakt z firmą leasingową która policzy naszą zdolność.
Czynsz inicjalny
Jest to opłata wstępna wnoszona w chwili zawierania umowy. Stanowi ona część wartości leasingowanego przedmiotu.
Najczęściej ustalana jest na poziomie 10 – 20 proc. i raczej nie wykracza poza 5 do 45 proc.
Polecamy: Czym jest wysoki wykup w leasingu?
Co to jest OWL/OWUL?
REKLAMA
OWL/OWUL to inaczej Ogólne Warunki Leasingu/Ogólne Warunki Umowy Leasingu. Wbrew pozorom jest to dosyć ważna część umowy leasingu. W OWL zapisane są takie rzeczy jak tabela opłat i prowizji, informacje o ubezpieczeniu przedmiotu leasingu, skutki opóźnień w płatnościach itp.
Przed podpisaniem umowy leasingowej należy koniecznie przeczytać OWL/OWUL ze szczególnym uwzględnieniem punktów związanych z ustalaniem opłat, zakończeniem umowy, sprawą rozliczenia odszkodowań ubezpieczeniowych, możliwości wypowiedzenia umowy, itp.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.