Wybór przedmiotu leasingu
REKLAMA
REKLAMA
Większość firm leasingowych chętnie finansuje pojazdy zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a także popularne maszyny i urządzenia. Należy pamiętać, że część z nich nie
REKLAMA
podpisze umowy leasingu na sprzęt, który nie jest w ich kręgu zainteresowania (może to dotyczyć np. maszyn do obróbki drewna, urządzeń piekarniczych czy sprzętu wyprodukowanego w krajach azjatyckich).
Jan Kukliński, doradca Nova Finance zaznacza, że nie każda firma sfinansuje planowaną przez nas inwestycję. Wśród ewentualnych przeszkód wymienia specyficzną sytuację przedsiębiorcy lub politykę niefiansowania danej inwestycji.
Polecamy: Umowa leasingu - porada
Wybór przedmiotu leasingu
Czasami wybór przedmiotu leasingu jest najdłuższym etapem we współpracy między leasingobiorcą a leasingodawcą.
REKLAMA
Eksperci Nova Finance, firmy działającej w segmencie doradztwa leasingowego zaznaczają, że z punktu widzenia firmy, jako przyszłego finansującego szczegółowa informacja o sprzęcie jest bardzo ważna. Nie można zatem rozpocząć procedury leasingowej, jeśli nie wiadomo do jest przedmiotem leasingu.
Z kolei po przedstawieniu szczegółów nowego zakupu czyli rodzaju, ceny, dostawcy, a także sytuacji finansowej i prawnej firmy, leasingodawca może wydać wstępną decyzję o sfinansowaniu tego przedsięwzięcia.
Dzięki temu można poznać maksymalną wartość sprzętu, jaki będzie mogła finansować dana firma leasingowa. Pomoże to także uniknąć sytuacji, w której leasingodawca odmawia sfinansowania sprzętu, który np. już czeka na odbiór.
Polecamy: Czym jest leasing zwrotny samochodów?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.