Rozliczenie szkody komunikacyjnej wyleasingowanego auta
REKLAMA
REKLAMA
Standardowo towarzystwa leasingowe unikają wystawiania zgody na kosztorysowe rozliczanie szkody, a jeżeli już klient takowego rozliczenia oczekuje, to wymogi do uzyskania stosownego upoważnienia do odbioru odszkodowania są bardziej skomplikowane niż rozliczenie na podstawie rachunków.
REKLAMA
Powodem takiego podejścia leasingodawców jest konieczność uniknięcia sytuacji, że użytkownik odbierze odszkodowanie, a nie naprawi pojazdu.
W związku z powyższym, taka metoda rozliczenia szkody jest możliwa, ale tylko po przedstawieniu firmie leasingowej, oczekiwanych przez nią potwierdzeń, że pojazd po szkodzie został właściwie naprawiony.
Polecamy: Jak obniżyć szkodowość flot samochodowych
REKLAMA
Owo „udowodnienie” przy niewielkich szkodach może polegać na przesłaniu fotografii pojazdu po naprawie i złożeniu stosownego oświadczenia, ale przy większych kosztorysach trzeba będzie wykonać badanie techniczne, a nawet opinię rzeczoznawcy, który potwierdzi poprawność wykonanej naprawy.
Każdy wniosek o kosztorysowe rozliczenie szkody rozpatrywany jest jednostkowo, a decyzja zależy od wielkości szkody, etapu spłaty umowy oraz jakości dotychczasowej współpracy – jeżeli takowego rozliczenia oczekujesz skontaktuj się z dziełem likwidacji szkód ubezpieczeniowych twojego towarzystwa leasingowego. Tam uzyskasz najlepszą informację o trybie postępowania.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.