reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Samochód w leasingu > Flota samochodowa a likwidacja szkody komunikacyjnej

Flota samochodowa a likwidacja szkody komunikacyjnej

Likwidacja szkody komunikacyjnej zabiera nie tylko pieniądze, ale i czas. Firmy, które posiadają flotę pojazdów próbując zabezpieczyć swój budżet przed stratami z tego tytułu nieraz popełniają błędy, bo zawierają umowy niedopasowane do swoich potrzeb.

Chyba każdy kierowca choć raz zajmował się likwidacją szkody komunikacyjnej. Prywatnym kierowcom zdarza się to kilka razy w życiu. Firmom, które posiadają flotę pojazdów nawet kilka razy w tygodniu - dla nich likwidacja szkody to chleb powszedni. A za ten chleb trzeba dużo zapłacić.

Firmy działające na tzw. własną rękę, często zawierają umowy niedopasowane do swoich potrzeb. Taki błąd może poważnie nadszarpnąć budżet, a na to nie stać żadnej firmy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się usługi brokerskie. Brokerzy oferują pełną obsługę ubezpieczeń, profesjonalne doradztwo, identyfikują zagrożenia, pomagają w wyborze trafnego pakietu ubezpieczeń, ponadto znają dynamicznie zmieniający się rynek, mają wiedzę o nowo wprowadzonych produktach.

Innowacyjność w likwidacji szkód

Jedno jest pewne - komputer i Internet to duet bez którego współczesna firma nie potrafiłaby funkcjonować. Firmy, które doceniają potencjał tego duetu idą o krok do przodu. Łączą nowoczesne technologie z wiedzą i doświadczeniem. We wrześniu 2005 roku, BIK Brokers wprowadziła na rynek usługę asysty szkodowej, wspomaganej systemem informatycznym e-bik. Była to pierwsza w Polsce usługa likwidacji szkód wspomagana programem IT.

Polecamy: Czy warto inwestować w auta pokontraktowe

E-bik 

E-bik to system obsługujący firmowe floty samochodowe, które na co dzień zmagają się z trudnym procesem likwidacji szkód. Dlaczego trudnym... Ponieważ bierze w nim udział nie tylko właściciel auta, ale i policja, zakład ubezpieczeń, warsztat, rzeczoznawca czy bank jeśli samochód był kupiony na kredyt.

Często interesy wszystkich stron są sprzeczne co objawia się niedopilnowaniem procedur czy niedotrzymaniem terminów, a skutkuje niewypłaceniem odszkodowania. Problem narasta wraz z liczbą samochodów, które posiada dana firma.

Fenomen e-bika polega na cyfrowym obiegu dokumentów i fachowej bazie danych. Dzięki systemowi e-bik, broker może swobodnie prowadzić asystę szkodową, kontaktując się ze wszystkimi stronami procesu.

Tak więc tzw. odbijanie piłeczki... to przeszłość. Broker na bieżąco, krok po kroku śledzi na jakim etapie znajduje się proces odszkodowawczy i po czyjej stronie pojawiają się ewentualne opóźnienia w składaniu dokumentów.

Program e-bik umożliwia brokerowi kierowanie aut do wybranych, pewnych warsztatów samochodowych oraz określenie czasu ich naprawy - przy "tradycyjnej" likwidacji szkody, za takie szacunki trzeba dużo zapłacić. Cennym atutem e-bika jest także skrócenie czasu likwidacji szkody, a co za tym idzie szybszy powrót samochodu do firmy.

E-bik to również baza informacji - firmy zarządzające pojazdami firmowymi mogą analizować aktualny stan floty i profilować dane pod kątem: użytkowników (np. grupa handlowców), marki i modelu pojazdów.

Polecamy: Samochód poleasingowy alternatywą dla małej firmy

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama