reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kadra kierownicza coraz częściej działa na szkodę firmy

Aktualizacja: 19.07.2011

Wzrasta liczba nadużyć popełnianych przez prezesów i członków zarządów. W 61% sprawcy działają w porozumieniu - wynika z raportu międzynarodowej firmy doradczej KPMG. »

Wyniki stress testów są rynkom obojętne

Aktualizacja: 18.07.2011

W piątek po południu na rynek napłynęły wyniki stress testów europejskich banków. Na 91 instytucji finansowych, które wzięły udział w badaniu, zaledwie 8 nie spełniło stawianych przed nimi wymagań. Pomogłoby im dokapitalizowanie kwotą 2,5 mld euro. »

Firmy konkurencyjne przez wzornictwo

Aktualizacja: 18.07.2011

Polska znalazła się w czołówce światowego wzornictwa. Na rynku usług zajmujemy wysokie 8. miejsce - wynika z raportu ONZ „Creative Economy Report 2010”. »

Biura turystyczne częściej przestrzegają prawa

Aktualizacja: 18.07.2011

Coraz mniej biur podróży narusza prawa konsumentów – wynika z przeprowadzonej przez UOKiK kontroli organizatorów turystyki. Zbadano 171 wzorców umownych stosowanych przez 87 przedsiębiorców z całego kraju »

Wyniki stress testów tematem dnia

Aktualizacja: 15.07.2011

W czwartek Ben Bernanke usiłował załagodzić sytuację na rynku. Inwestorzy jego środowe wystąpienie odebrali jako zapowiedź nadejścia QE3. Wczoraj prezes Fed zapewnił, że z jednej strony bank centralny powinien być przygotowany na zastrzyk dla amerykańskiej gospodarki, ale odpowiedni moment na aplikację kolejnej dawki pieniędzy jeszcze nie nadszedł. »

Ministerstwo Gospodarki: Inflacja w lipcu spadnie do 4%

Aktualizacja: 15.07.2011

Ministerstwo Gospodarki zapowiada spadek inflacji w lipcu do 4%. Dla firm i konsumentów oznacza to zahamowanie rosnących cen dóbr i usług. »

Rząd przyjął ustawę deregulacyjną

Aktualizacja: 15.07.2011

W czwartek rząd przyjął projekt kolejnej ustawy znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. Nowe przepisy przewidują m.in. skrócenie okresu przedawnienia należności z tytułu składek do ZUS i KRUS z 10 do 5 lat. »

Branża internetowa nie będzie płacić za informację publiczną

Aktualizacja: 15.07.2011

Do Sejmu trafił projekt projekt ustawy o dostępie do informacji publicznej. Głównym założeniem nowych przepisów jest nadanie informacji publicznej nieodpłatnego charakteru. »

Apetyt na QE3

Aktualizacja: 14.07.2011

Z komentarza Bena Bernanke ze środy wynika, że dalsze stymulowanie gospodarki przez Fed poprzez luzowanie polityki monetarnej jest realne. Słowa te dały sygnał do zwyżki na rynkach akcji, ale zaszkodziły dolarowi. »

Będzie mniej obowiązków dla firm

Aktualizacja: 15.07.2011

Dziś Rada Ministrów zajmuje się projektem ustawy deregulacyjnej. Nowe przepisy zakładają zmniejszenie liczby obowiązków spoczywających na przedsiębiorcach. »

Czy przybędzie zielonych banknotów?

Aktualizacja: 13.07.2011

Niektórzy członkowie Komitetu FOMC są zwolennikami dodrukowania dolarów, ponieważ tempo wzrostu gospodarczego USA wyhamowało. Euro umacnia się wobec amerykańskiej waluty, co przemawia również na korzyść złotego. »

Konsumenci skarżą firmy do UOKiK. Za co?

Aktualizacja: 13.07.2011

Konsumenci nie mają oporów, aby skarżyć się na firmy. Buty i ubrania, sprzęt RTV i AGD, usługi telekomunikacyjne, finansowe, remontowo-budowlane – to najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się do UOKiK. »

Ustawa deregulacyjna ułatwi życie przedsiębiorcom?

Aktualizacja: 13.07.2011

W czwartek rząd zajmie się projektem kolejnej ustawy znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. Dla przedsiębiorców to ponowna szansa na uproszczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej »

Frank po 3,47zł

Aktualizacja: 12.07.2011

Kurs franka szwajcarskiego przełamał w poniedziałek próg 3,40 zł. Umacnianie franka może negatywnie wpłynąć na wzrost gospodarczy. »

Bezrobocie w dół?

Aktualizacja: 12.07.2011

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 11,8 proc., wobec 12,2 w maju wynika z prognozy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Sezon wakacyjny wiąże się z zapotrzebowaniem na pracowników tymczasowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jowita Mulawa-Krause

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa podatkowego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama