reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Żywność w Indiach droższa o przeszło 17%

Żywność w Indiach droższa o przeszło 17%

Po analizie rynku opcji można dojść do wniosku, że zniżki na giełdzie wydają się coraz mniej prawdopodobne amerykańskim inwestorom. Pod koniec stycznia o 0,55 zmieniła się relacja liczby otwartych pozycji, zakładających spadek zmienności, do pozycji prognozujących wzrost. Jeszcze 21 stycznia wynosiła ona 0,45, wyznaczając 9-miesięczne minimum.

To oznacza, że nie ma zbyt wielu chętnych do grania na dalszy spadek zmienności. Osoby takie sprzedają akcje na krótko. Otwierając jednocześnie pozycje, pozwalające zarobić na spadku zmienności, zabezpieczają się na wypadek dalszego ruchu w górę cen akcji. Na odczyty indeksu zmienności VIX i statystyki opcji na ten indeks patrzy się przez pryzmat nastrojów rynkowych. Obecnie prezentują się one optymistycznie, ale o skrajności wciąż jeszcze ciężko mówić. Podobnie jest z innymi miarami sentymentu. Najnowszy odczyt ankiety Investors Intelligence wykazał zmniejszenie się odsetka byków i niewielki wzrost odsetka niedźwiedzi. Tym samym tu też nie można mówić o skrajnie pozytywnym nastawieniu. To wszystko wciąż pozostawia rynkowi akcji w USA miejsce na zwyżkę, choć trudno przyznać, że to dużo. S&P 500 ma szanse na dojście w okolice 1350 pkt., ale to może być wszystko, na co będzie go stać w najbliższym czasie.

O wyzwaniach, związanych z rosnącymi cenami żywności, przypomniała indyjska inflacja. Według najnowszych danych wzrost cen produktów żywnościowych przekracza 17%. To podtrzymuje presję na podwyżki stóp procentowych, co od kilku miesięcy osłabia tamtejszą giełdę. Dziś, za sprawą dobrych danych o aktywności w sektorze usług, poszła ona wyraźnie w górę, ponieważ wzrost sięgnął 1,8%.

Dowiedz się także: Jakie są prognozy zysków dla firm wchodzących w skład indeksu S&P 500?

Na rynku akcji utrzymują się pozytywne nastroje. Optymizm nie jest jednak na tyle duży, żeby odciąć indeksom drogę do wzrostu.

Miniony tydzień przyniósł wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi w Stanach Zjednoczonych. Trudno jednak przywiązywać do tego dużą wagę, skoro oznaczało to jedynie odbicie od 2-letniego minimum. Liczba wniosków o kredyty hipoteczne podniosła się o 11% w skali tygodnia po tym, jak wcześniej spadła o 13%, do czego przyczyniło się święto Martina Lutera Kinga. Na wynik minionego tygodnia złożyła się zwyżka o 12% w zakresie kredytów związanych z refinansowaniem wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz 9,5-proc. wzrost w zakresie kredytów na kupno domów. Refinansujący zobowiązania stanowili 69,3% wszystkich wnioskujących o kredyty. Tydzień wcześniej było ich 70,3%.

Polecamy serwis: Lokaty

Nieoczekiwane ożywienie powróciło w styczniu na brytyjski rynek budowlany. Indeks PMI podniósł się do 53,7 pkt. z 49,1 pkt. w grudniu. Ostatni miesiąc 2010 r. był bardzo słaby z uwagi na trudne warunki pogodowe. Słaba kondycja budownictwa w końcówce 2010 r. przyczyniła się do spadku PKB w IV kwartale.

Zespół Analiz Home Broker

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ceny żywności idą w górę, co stanowi bodziec do podnoszenia stóp procentowych przez banki centralne.
Ceny żywności idą w górę, co stanowi bodziec do podnoszenia stóp procentowych przez banki centralne.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama