| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Akcjonariat pracowniczy opłacalny dla polskich firm?

Akcjonariat pracowniczy opłacalny dla polskich firm?

Akcjonariat pracowniczy jako rozwiązanie przynoszące zyski zarówno firmom i pracownikom? Jego zalety w Polsce i na świecie były jednym z tematów konferencji „Prywatyzacja pracownicza a rozwój przedsiębiorstw”. Spotkanie z udziałem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka odbyło się 7 lutego 2011 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak podkreślił, że akcjonariat pracowniczy zwiększa aktywność gospodarczą obywateli i zachęca ich do współdecydowania o losach swojej firmy. – Ponadto zapewnia pracownikom dodatkowy, dochód uzupełniający wynagrodzenie za pracę. Stwarza również możliwość zwiększenia kapitału przedsiębiorstwa i realizowania dzięki temu nowych inwestycji - powiedział.

W opinii wiceszefa rządu dla inicjatyw pracowniczych bardzo ważne jest również wsparcie ze strony rządu i instytucji finansowych. – Jako przykład mogę podać przyjęty przez RM program „Wspierania prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego” – powiedział wicepremier Pawlak.

Polecamy: Czy przedsiębiorca może być inwestorem giełdowym?

Szef resortu gospodarki przypomniał także, że MG przygotowuje nowe rozwiązania, które mają zachęcić do wprowadzania prywatyzacji pracowniczej. - Chcielibyśmy aby ta forma działalności była możliwa do zastosowania w różnych sektorach przemysłu. Nasze propozycje konsultujemy ze środowiskiem biznesu, związkami zawodowymi i naukowcami – zaznaczył.

Podczas konferencji doświadczenia w zakresie prywatyzacji pracowniczej zaprezentowali przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji rządowej z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji oraz Niemiec.

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Premiere Design

Architektura Wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK