| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Huśtawka nastrojów złotego

Huśtawka nastrojów złotego

Wczoraj przed południem nastąpiło osłabienie złotego, które po południu przeszło w krótkotrwałe umocnienie. Naszej walucie nie pomogła ani sprzedaż 2-letnich obligacji, która przebiegła pomyślnie, ani zniżka dolara.

Podobnie jak złoty idą w dół forint i korona czeska, co pokazuje, że inwestorzy zaczynają powoli wycofywać się z naszego regionu. Czy jest to wynikiem obserwowanej w ostatnich dniach zwyżki rentowności długoterminowych amerykańskich obligacji, co stanowi też wyraz poprawiających się notowań dla amerykańskiej gospodarki, czy też obaw inwestorów, związanych z perspektywami fiskalnymi dla regionu (głównie chodzi tutaj o Węgry i Polskę), nie wiadomo. Niemniej ważne jest też to, że rynek nie zakłada podwyżki stóp przez RPP w marcu, co też warunkuje sytuację złotego. Trzeba również pamiętać o relacji EUR/USD na rynkach światowych, a ta zaczyna znów przemawiać za umocnieniem dolara w najbliższych dniach.

Na światowych rynkach amerykańska waluta nieznacznie odrobiła poniesione wczoraj po południu straty. W efekcie dzisiaj rano kurs EUR/USD spadał w okolice 1,3670, a GBP/USD zszedł poniżej poziomu 1,61. Kluczowe mogą okazać się dzisiaj informacje z Wielkiej Brytanii. Niewykluczone, że potencjalne osłabienie funta będzie mieć też wpływ na to, co stanie się ze wspólną walutą.

Dowiedz się także: Jak kształtował się kurs złotego wobec innych walut?

Notowania naruszyły dzisiaj rano opór na poziomie 3,91, jak również nieznacznie sforsowały kolejną barierę na wysokości 3,92, która jawiła się jako docelowa w ostatnich dniach. Dzienne wskaźniki zaczynają potwierdzać ruch w górę. To sygnał, że jeszcze w tym tygodniu możemy zbliżyć się do rejonu 3,94-3,95. Wsparciem są teraz okolice 3,91.

Kolejna próba sforsowania oporu na poziomie 2,87 powinna być udana, ale nie stanie się tak bez wsparcia ze strony spadającego EUR/USD. Dzienne wskaźniki przemawiają za zwyżkami, a wsparcie w rejonie 2,83-2,85 jest już na tyle rozbudowane, że powinien z niego zostać wyprowadzony bardziej dynamiczny ruch. Jeżeli EUR/USD zacznie dzisiaj kierować się w stronę 1,3570-1,3600, możliwe będzie naruszenie oporu 2,90. To da szanse na test okolic 2,91-2,92 w kolejnych dniach.

Polecamy serwis: Kredyty

Na dziennym wykresie formacja RGR jest coraz wyraźniejsza. Prawe ramię ukształtowało się wczoraj w rejonie oporu 1,3740. Dzienne wskaźniki przemawiają za zniżką. Tym samym wydaje się, że dynamika spadku może w najbliższym czasie przyspieszyć. Dzisiaj warto założyć test 1,3570-1,3600, a jutro – spadek do 1,3500, czyli minimum z poniedziałku.
GBP/USD:

Funt ślizga się po wzrostowej linii trendu, pociągniętej od minimum ze stycznia. Obecnie są to okolice 1,6070. O ile wczoraj udało się wybronić przed spadkiem, o tyle dzisiaj powinny już pojawić się mocne sygnały sprzedaży. Zwłaszcza, że takowe widać na dziennych wskaźnikach. Potwierdzeniem tego będzie zejście poniżej wartości 1,60. Nie można wykluczyć, że w kolejnych dniach dość szybko zejdziemy w okolice 1,5750.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obawy inwestorów, związane z naszym regionem, mogą wzrastać.
Obawy inwestorów, związane z naszym regionem, mogą wzrastać.

Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK