REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sposób na dłużnika

Nie trać głowy, gdy Twój wierzyciel przekazał odzyskanie pieniędzy firmie windykacyjnej. To naturalna kolej rzeczy, jeśli nadmiernie spóźniasz się z regulowaniem płatności. W okresie wychodzenia z kryzysu przedsiębiorcy bardziej niż kiedyś dbają o swoje finanse. Egzekwowanie należności coraz szybciej przekazują wyspecjalizowanym firmom.

Kontrolerzy skarbowi będą mogli użyć pocisków gumowych

Inspektorzy kontroli skarbowej w razie konieczności będą mogli użyć broni z pociskami gumowymi czy granatów ogłuszających - przewiduje projekt rozporządzenia resortu finansów do znowelizowanej niedawno ustawy o kontroli skarbowej.

Ponad 180 mln zł dla eksporterów

Przedsiębiorcy od 20 września mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania 6.1 „Paszport do eksportu”. Do podziału jest ponad 180 mln zł.

Nowe zasady ustalania podstawy wymiaru składek dla zleceniobiorców

Wprowadzone rozwiązania w zakresie odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne spowodują jednakowe traktowanie osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych i pracowników. Wpłyną również na obniżenie kosztów występujących po stronie pracodawcy.

REKLAMA

Nowa składka pielęgnacyjna możliwa po roku 2020

Wprowadzenie składki pielęgnacyjnej po 2020 roku jest tylko jednym z możliwych wariantów pomocy osobom niesamodzielnym - wynika z oświadczenia biura prasowego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Skonsolidowane sprawozdania finansowe, czyli jak rozliczyć jednostki tworzące grupę kapitałową

Pomimo upływu sześciomiesięcznego ustawowego terminu przewidzianego na złożenie przez spółki rocznych sprawozdań finansowych część przedsiębiorców, skupionych w grupach kapitałowych może skorzystać z dodatkowego, wynoszącego 3 miesiące okresu na złożenie sprawozdań skonsolidowanych.

Rezerwy złota - krótka historia

Światowe rezerwy złota są zbierane przez poszczególne kraje od XIX wiek. Obecnie wynoszą one około 30 tys. ton i niewiele różnią się od tych sprzed 60 lat. Jak wygląda dokładnie historia ich pozyskiwania?

Jak menedżer powinien rekrutować dobrych handlowców?

Od wyborów menedżera działu sprzedaży zależy na ile będą generowane przez dział handlowy pożądane obroty. I nie dotyczy to tylko narzędzi zarządzania, tematu szkolenia, kanału dystrybucji, systemu motywacji. Dotyczy to również, a może przede wszystkim, jakiego wyboru dokona w trakcie procesu rekrutacji do swego działu. Podstawowe pytania jakie wtedy się nasuwają to: jak zadbać o obecność w dziale, osób zapewniających sprzedaż na odpowiednim poziomie? Jak dokonać właściwego wyboru w stosunkowo krótkim czasie?

REKLAMA

Rynki wschodzące w centrum uwagi

W tym tygodniu doszło do kolejnej znaczącej zmiany nastrojów wśród amerykańskich inwestorów, co potwierdza niepewność na rynkach. Jednocześnie optymistyczne prognozy dla rynków wschodzących można traktować jako odzwierciedlenie bardzo pozytywnego bieżącego nastawienia do nich.

Zakup mieszkania czy najem - co się bardziej opłaca

Chcesz kupić własne M? Czy jest to jednak dobre posunięcie? Może się zdarzyć, że zakup mieszkania na kredyt wcale nie będzie tańszy od najmu. Wszystko zależy od miasta oraz warunków oferty kredytowej.

Jak to jest z reprezentacją w spółkach handlowych?

Zarówno w spółkach osobowych jak i w spółkach kapitałowych tylko określone osoby czy podmioty są uprawnione do reprezentacji spółki. O jakich podmiotach mowa?

Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej

Karta kredytowa jest jednym z popularniejszych produktów bankowych. Umożliwia szybkie pożyczenie drobnej sumy od banku, który nam ją wydał. Jednakże nierozsądne korzystanie z karty może być powodem finansowych tarapatów. Jak się przed nimi ustrzec?

Orlen wśród największych

PKN Orlen oraz Mol to dwa przedsiębiorstwa z branży energetycznej, które pozostają liderami rankingu największych firm Europy Środkowej. Nagroda dla najlepszej firmy środkowoeuropejskiej według CE TOP 500 powędrowała do węgierskiego Gedeon Richter działającego na rynku farmaceutycznym.

Innowacyjność niedostępna?

Zwiększenie dostępu do finansowania badań i rozwoju także wsparcia przedsiębiorców innowacyjnych wymaga nowelizacji ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej - wynika z analizy przeprowadzonej przez Departament Rozwoju Gospodarki Ministerstwa Gospodarki.

Kiedy można odstąpić od umowy sprzedaży?

Zdarza się, że konsumenci składający reklamację dotyczącą zakupionego towaru domagają się w pierwszej kolejności zwrotu ceny. Nie zawsze jednak takie uprawnienie im przysługuje. W jakich sytuacjach sprzedawca będący przedsiębiorcą musi się liczyć z koniecznością zwrotu ceny?

Co należy zrobić w przypadku niezapłacenia podatku w terminie?

Zobowiązanie podatkowe niezapłacone w terminie płatności staje się zaległością podatkową. Od zaległości podatkowych naliczane są odsetki za zwłokę. Jak je obliczyć?

Jaki powinien być idealny kandydat na menedżera?

Doświadczenie i skuteczność działania – to kluczowe czynniki brane pod uwagę przy wyborze menedżera. Kadrę kierowniczą poszukuje się obecnie najczęściej w sektorze IT, handlowym oraz bankowym.

Kiedy oznaczenie przedsiębiorstwa może wprowadzać w błąd

Nazwa przedsiębiorcy nie może wprowadzać w błąd. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Takim czynem jest w szczególności wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa.

Czy wniesienie wkładów w spółce cywilnej jest konieczne?

Wspólnicy spółki cywilnej są zobowiązani do oznaczonych w umowie działań.  Jednym z takich działań może być wniesienie przez wspólników wkładów. Ale, czy wniesienie wkładów w spółce cywilnej jest konieczne?

Indie zachęcane do inwestowania w Polsce


„Polsko-Indyjskie Forum Inwestycyjne” umożliwiło premierowi Donaldowi Tuskowi zachęcanie zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Jednocześnie premier przypomniał o stabilnej pozycji krajowej gospodarki w okresie kryzysu.

Jakie mogą być dla firmy negatywne konsekwencje zwolnień pracowników?

Gdy firma zwalnia pracowników, w istotny sposób zmieniają się stosunki międzyludzkie wewnątrz organizacji. Dotykają one zarówno pracowników zwalnianych, jak i tych nadal pracujących w przedsiębiorstwie.

Jak kontaktować się ze znajomymi na portalu Facebook?

Po ustawieniu wszystkich opcji związanych z prywatnością najwyższy czas przejść do głównego dania, jakie oferuje Facebook, czyli kontakt z ludźmi. Poznajmy metody kontaktowania się na portalu.

Bezrobocie spadło

Stopa bezrobocia na koniec sierpnia spadła w porównaniu do lipca br. o 0,1 pkt proc. i wynosi obecnie 11,3 proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ubiegłym miesiącu bezrobocie spadło w dziewięciu województwach - najsilniej w łódzkim i wielkopolskim (o 0,2 pkt proc.), wzrosło tylko w województwie mazowieckim o 0,1 pkt proc.

Więcej dotacji dla innowacyjności

Od 2 listopada 2010 r. uruchomiony zostanie przez Ministerstwo Gospodarki nabór wniosków od przedsiębiorców ubiegających się o dofinansowanie. Będzie on miał charakter dodatkowy.

Jak zapisać ustawienia w BIOS?

Po prawej stronie głównego menu BIUS-u, znajdują się opcje związane z zapisywaniem i odzyskiwaniem ustawień oraz ochroną dostępu do komputera. Pamiętajmy, że ich wybranie powoduje natychmiastowe wykonanie konkretnej akcji bez otwierania podrzędnych stopni menu. Poznajmy nieco bliżej opcje związane z ochroną dostępu i zapisywaniem ustawień.

Jakie są obowiązki rady nadzorczej w sp. z o.o.?

Na jakich zasadach jest powoływana rada nadzorcza? Ile trwa jej kadencja i jakie są jej obowiązki -  dowiesz się z poniższego artykułu.

Prawa i obowiązki prezesa zarządu jednoosobowej spółki z o.o.

Czym się charakteryzuje jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Jakie są obowiązki prezesa takiej spółki?

Rząd chce powiązać wzrost płacy minimalnej z koniunkturą

Rząd zaproponował podczas posiedzenia Komisji Trójstronnej, by poziom wzrostu płacy minimalnej zależał od koniunktury w gospodarce. Płaca minimalna miałaby stanowić od 40 do 50 proc. średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Kontrola osobista pracowników w zakładzie pracy

Pracodawcy często wprowadzają w zakładzie pracy różnego rodzaju zabezpieczenia w celu ochrony swojego mienia. Czasami jednak najlepszą ochronę może stanowić kontrola osobista pracownika w celu jego przeszukania.

Sprawy gospodarcze będą rozpatrywane według zwykłej procedury

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział na spotkaniu z przedsiębiorcami zniesienie odrębnej procedury rozpatrywania spraw gospodarczych. Zaznaczył, że likwidacja procedury nie wiąże się z likwidacją sądów gospodarczych.

Duże zainteresowanie pieniędzmi na przetwórstwo

Wnioski przedsiębiorców, którzy ubiegają się o dofinansowanie inwestycji w przemyśle przetwórczym, już w pierwszym dniu naboru wyczerpały całą pulę pieniędzy na ten rok - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

65 milionów złotych dla małych i średnich firm w Wielkopolsce

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Wielkopolski będą mogły skorzystać z pomocy w ramach inicjatywy finansowej Unii Europejskiej JEREMIE. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał pierwsze umowy w tej sprawie.

Czy wiesz jak oszczędzać energię elektryczną w zimie?

Znów zmartwił cię wysoki rachunek za prąd? Czas, żeby zweryfikować swoje złe nawyki, zwłaszcza, że nadchodzi okres zimowym, w którym siłą rzeczy zużywa się więcej energii. Po co obciążać domowy budżet dodatkowymi kosztami za prąd? Zobacz na czym możesz zaoszczędzić.

Czy wiesz na co uważać gdy bierzesz kredyt gotówkowy?

Zanim zdecydujesz zaciągnąć kredyt w banku, dokładnie zapoznaj się z jego warunkami. Nie rzadko zdarza się, że to co najistotniejsze, napisane jest maczkiem na końcu umowy i później pojawiają się problemy ze spłatą. Oto najczęstszych kruczków w umowach kredytowych, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Czy wiesz jak oszczędzać w kuchni?

Znajdzie tu kilka praktycznych porad jak możesz zaoszczędzić na prostych czynnościach w kuchni.

Na czym polega wprowadzenie do pracy nowego pracownika?

Wprowadzenie do pracy polega na wdrażaniu pracownika w proces i środowisko pracy w celu sprawnego funkcjonowania organizacyjnego i interpersonalnego w danej społeczności pracowniczej. Proces ten wcale nie jest łatwy.

Co powinien zawierać profil kwalifikacyjny, a co opis stanowiska?

Właściwy dobór pracownika na stanowisko wymaga przygotowania „matrycy porównań”, swoistego wzorca kwalifikacji poszukiwanego kandydata. Chodzi tu o sporządzenie profilu wymagań stanowiska – profilu kwalifikacyjnego stanowisk.

Skutki utraty statusu przedsiębiorcy przed i po wniesieniu pozwu

Postępowanie sądowe z udziałem przedsiębiorców są rozpoznawane przez sądy w trybie odrębnym, przewidzianym dla spraw gospodarczych. Czasami jednak zdarza się, że jedna lub obie strony sporu tracą swój status przedsiębiorcy, co może nastąpić zarówno przed wniesieniem pozwu do sądu, jak i po wniesieniu pozwu. Jakie skutki ma zatem utrata statusu przedsiębiorcy w kontekście przepisów o rozpoznawaniu spraw w trybie postępowania gospodarczego?

Pogorszenie nastrojów w Europie

Trwa słabość euro względem franka szwajcarskiego, co przekłada się na presję na wzrost CHF/PLN. Ponadto wciąż brakuje wyraźnych sygnałów zakończenia średnioterminowych trendów bocznych na rynkach akcji.

Czy będziemy płacić nowy podatek pielęgnacyjny

Senatorowie PO chcą wprowadzić podatek pielęgnacyjny. Nowe obciążenie w wysokości 1% wynagrodzenia płaciliby wszyscy pracujący. Miałoby ono być przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym stałej opieki. Zasiłek pielęgnacyjny, w postaci czeków, przysługiwałby jednak tylko osobom niesprawnym.

XX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Kredyt ze stałym oprocentowaniem okazał się kosztowny

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem, który ING Bank Śląski oferował od września 2008 r., okazał się niewypałem. Z analiz wynika, że w ciągu 2 lat raty były w sumie o 12,8 tys. zł droższe niż w przypadku kredytu ze zmiennym oprocentowaniem.

Jakie są skutki niezgłoszenia w terminie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki?

Często ma miejsce sytuacja, gdy osoby decyzyjne w spółkach prawa handlowego nie zgłaszają wniosku o ogłoszenie upadłości spółki, mimo, że spółka ta jest niewypłacalna. Warto jednak wiedzieć, że za niezgłoszenie w terminie wniosku o upadłość spółki grożą osobom zobowiązanym do złożenia takiego wniosku surowe sankcje.

Jakie są kompetencje zarządu spółki partnerskiej?

Problematyczną kwestią są kompetencje zarządu w spółce partnerskiej w kontekście zaciągania zobowiązań finansowych przez spółkę. Czy zarząd tej spółki ma prawo podjąć decyzje o poważnych skutkach finansowych dla spółki, np. o zakupie budynku na siedzibę spółki i wzięciu kredytu na sfinansowanie tego zakupu? Czy jednak zgodę na taką decyzję muszą wyrazić wszyscy partnerzy spółki?

Czy oszczędzanie na lokatach znów będzie zyskowne

Coraz mniej banków obniża oprocentowanie lokat. Czy to oznacza, że lokaty wkrótce znów będą zyskowne?

Rewolucja w rekrutacji?

Problemy z pozyskaniem odpowiedniego pracownika deklaruje 61 procent firm. Niekompetentni kandydaci czy wadliwy proces rekrutacji?

Skąd banki czerpią informacje o klientach

Banki coraz częściej korzystają z portali społecznościowych, takich jak „Nasza Klasa”, aby zbierać informacje o klientach. Przykładowo mogą się dowiedzieć, czy i ile dzieci posiadasz, co może znacznie obniżyć Twoją zdolność kredytową.

Relacje klient – dostawca w przypadku outsourcingu funkcji szkoleniowej

Bardzo popularnym modelem rozwoju pracowników jest oparcie się na jednym lub kilku dostawcach usług szkoleniowych i doradztwa personalnego, za sprawą czego całość zadań związanych z tzw. miękkim HR jest delegowana na zewnętrzne firmy. Sytuacja ta ma miejsce szczególnie w przypadku niedużych firm, które posiadają jedynie działa kadr i płac, lub które w ogólne nie posiadają wewnętrznej funkcji personalnej.

Jakie procesy szkoleniowe możemy outsourcować?

W niewielu organizacjach dział szkoleń postrzegany jest jako źródło dochodów, a raczej jako funkcja administracyjna. Praktycy szkoleń i rozwoju na pewno nie zgodzą się z tym stwierdzeniem i będą mieć na pewno dużo racji, jednakże z drugiej strony niewielu z nich posiada rzeczywiste mierniki pokazujące bezpośrednie przełożenie nabytej wiedzy na wskaźniki finansowe.

Czy assistance komunikacyjne będą się rozwijać

Usługi pomocowe świadczone jako dodatkowe do klasycznych ubezpieczeń AC i OC nie tylko stają się bardziej popularne, ale również częściej wykorzystywane w praktyce przez klientów. W jakim kierunku zmierza ich rozwój i czy będą przydatne dla sektora Car Fleet Management (CFM) i firm leasingowych?

REKLAMA