Wspólnik spółki jawnej, co do zasady, odpowiada za długi tej spółki osobiście, całym swoim majątkiem, bez ograniczeń. W przypadku gdy wspólnik takiej spółki pozostaje w związku małżeńskim, w którym obowiązuje ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej, dla wierzyciela poszukującego zaspokojenia swojej należności istotnego znaczenia nabierają zasady odpowiedzialności majątkiem wspólnym. Często bowiem egzekucja z majątku osobistego wspólnika nie przynosi spodziewanych efektów. Stosowne czynności wierzyciel powinien zatem podjąć już na etapie dokonywania czynności ze spółką.
Jeżeli Donald Tusk podniesie wiek emerytalny do 67 roku życia, Polacy będą mogli zapewnić sobie wcześniejszą emeryturę, chyba że zrezygnują z systematycznego oszczędzania. Eksperci policzyli, że oszczędzając miesięcznie 180 zł, po 30 latach moglibyśmy wypłacać sobie 1000 zł miesięcznie. Żeby przejść na emeryturę w wieku 57 lat, trzeba będzie oszczędzać taką kwotę od 27 roku życia.
Amortyzacji, według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będą podlegać takie środki trwałe, w tym przypadku – auta stanowiące własność lub współwłasność podatnika, które nabyte we własnym zakresie są kompletne i zdatne do używania w okresie dłuższym niż rok. Oczywiście warunkiem sine qua non jest wykorzystywanie pojazdów na potrzeby związana z prowadzoną działalnością gospodarczą i to, by zostały oddane do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub leasingu.