REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-commerce, Dotacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sortowanie zakładek (Firefox)

Firefox pozwala nam zdefiniować nowe zakładki bez przypisywania do nich folderów. Niestety szukając później takiej zakładki pojawia się nie lada problem. Można jednak temu zaradzić.

Zmieniamy nagłówek przeglądarki (Firefox)

Niedawno miała miejsce premiera nowej wersji przeglądarki Firefox. Nie każdy internauta wie,ale ma ona wbudowane narzędzie (tak jak wszystkie inne przeglądarki) które informuje portal z jakiego programu korzystamy. Dzięki szybkiej sztuczce możemy usunąć ten ślad jaki pozostawiamy po sobie w sieci.

Bezpieczne hasła (Firefox)

Hasło, które nosi znamiona bezpiecznego z pewnością powinno być ciągiem przypadkowych i cyfr (dużych i małych). Najgorszym rozwiązaniem są same cyfry, imiona lub Inne znane wyrazy, które sprawiają, że hasło jest podatne na ataki słownikowe.

Więcej czasu na złożenie wniosków związanych z dotacjami na e-biznes

Okres przeznaczony na złożenie wniosków dotyczących unijnych dotacji będzie dłuższy. Tegoroczny nabór na popularne dotacje na e-biznes w ramach działania 8.1 ma być konkursem zamkniętym i trwać nawet dwa-trzy miesiące. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, bo takie rozwiązanie oznaczałoby, że rośnie szansa na to, iż pieniądze przypadną najlepszym projektom.

REKLAMA

Zarządzanie unijnymi dotacjami w Polsce

Po wejściu Polski do UE ilość środków unijnych przeznaczonych na wspieranie przedsiębiorstw gwałtownie wzrosła. Pojawiło się też wiele różnych programów i działań a wdrażaniem zajęło się wiele instytucji.

Długa droga funduszy unijnych

Polska jest beneficjentem funduszy unijnych od ponad 10 lat. Można już pokusić się o podsumowanie dotychczasowych doświadczeń. Dlaczego Polska miała tyle kłopotów z przygotowaniem odpowiednich narzędzi, by płynnie przekazać dotacje przedsiębiorcom?

Bezpieczeństwo, czy wygoda użytkowania (Firefox)

Należy pamiętać, że ukryte hasła są zakryte tylko przed naszym wzrokiem. Jest to powodowane bezpieczeństwem używania komputera w miejscu publicznym. Przeglądarka ( w tym wypadku Firefox) ma je zapisane, a ponadto wysyła je nieszyfrowane jako zwykły tekst.

Skróty klawiaturowe (Firefox)

Z przeglądarek internetowych korzystamy dzisiaj wszyscy, wydłuża się również czas spędzany przez nas w Internecie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na jeden program do przeglądania i opanować jego interfejs tak aby szybko i sprawnie przemierzać globalną sieć. Oto kilka skrótów klawiaturowych do przeglądarki Mozilla Firefox.

REKLAMA

Pomoc Promotorów Projektów Innowacyjnych - działanie 4.2 i 4.4 POIG

Wnioskując o przyznanie wsparcia unijnego z działania 4.2 i 4.4 POIG mamy możliwość skorzystania z bezpłatnych usług Promotorów Projektów Innowacyjnych (PPI). Na czym konkretnie polega ich wsparcie i jak skorzystać z ich pomocy? Na te i inne pytania odpowie poniższy artykuł.

Dokumentacja aplikacyjna dla projektów związanych z ochroną własności przemysłowej- poddziałanie 5.4.1 POIG

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej powinieneś być przygotowany na konieczność jej uzupełnienia i poprawy. Taką możliwość dopuszcza regulamin przeprowadzania konkursu.

Wsparcie z UE na inwestycje w sektorze produkcyjnym? Poddziałanie 4.5.1 POIG

Ubiegając się o wsparcie z funduszy unijnych, musimy wiedzieć, że po złożeniu wniosku o dofinansowanie zostanie on poddany szczegółowej analizie i weryfikacji. Od jej wyników będzie zależało przyznanie wsparcia finansowego na realizację projektów.

Wsparcia z UE na wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Ubiegając się o środki z UE na wsparcie swojego przedsiębiorstwa należy pamiętać, iż dokumentacja aplikacyjna jest oceniana pod kątem kryteriów obowiązkowych oraz dodatkowych. Większa liczba punktów przyznana podczas oceny kryteriów dodatkowych zwiększa szanse na uzyskanie wsparcia.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Aplikując o środki unijne w ramach procedury konkursowej możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji lub wniesienie niezbędnych poprawek. Warto poznać proces oceny swojego wniosku aby być gotowym na taką ewentualność.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Ubiegając się o środki unijne wymagane jest złożenie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, obejmującej zarówno wniosek o dofinansowanie jak również załączniki. W przypadku złożenia niekompletnej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie na etapie oceny wniosku.

Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Po złożeniu wniosku o dofinansowanie na pozyskanie inwestora zewnętrznego nie powinieneś spoczywać na laurach. W ramach oceny możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o środki na innowacyjne produkty? Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Aby skutecznie aplikować o środki unijne należy dołożyć wszelkiej staranności w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentacji projektowej. Będzie ona dokładnie analizowana podczas oceny wniosku o dofinansowanie.

Panel konfiguracyjny (Opera)

Wszyscy słyszeli, że wpisanie w pasku Firefoksa adresu "about:config" otwiera panel, z poziomu którego możliwa jest zmiana parametrów przeglądarki. Mało kto jednak pamięta, że w Operze funkcjonują bardzo podobne adresy.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Kompletna dokumentacja aplikacyjna jest warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji z UE. Warto o nią zadbać, gdyż w innym razie możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie na etapie oceny wniosku.

Jak powinna zostać sporządzona opinia o nowej technologii - działanie 4.3 POIG

Jednym z załączników do dokumentacji aplikacyjnej składanej przez przedsiębiorcę o przyznanie premii technologicznej jest opinia o nowej technologii. Z uwagi na fakt, iż kompletność dokumentacji jest badana na etapie oceny formalnej warto temu specyficznemu załącznikowi przyjrzeć się nieco bliżej.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

Proces oceny dokumentacji aplikacyjnej obejmuje kilka etapów, podczas których weryfikowana jest m.in. kompletność złożonych dokumentów oraz zgodność z ustanowionymi kryteriami naboru. Warto wiedzieć, że podczas oceny złożonej już dokumentacji istnieje możliwość jej poprawy lub uzupełnienia. Taki krok wcale nie musisz zaprzepaszczać szansy na uzyskanie wsparcia!

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część II

Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki zagraniczne mogą otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przypomnijmy – realizacja projektów w ramach działania 6.1 ma charakter dwu etapowy i obejmuje przygotowanie planu rozwoju eksportu (>etap I) oraz jego wdrożenie (etap II).

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część I

Twoja firma dobrze prosperuje, jesteś zainteresowany wejściem na rynki zagraniczne? Na dobry początek możesz  otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Wsparcie inwestycji w sektorze produkcyjnym - poddziałanie 4.5.1 POIG

Przedsiębiorcy działający w sektorze produkcyjnym i dokonujący inwestycji w innowacje mogą starać się o wsparcie ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Przez innowacyjne rozwiązania do konkurencyjnych produktów - działanie 4.4 POIG

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjne przedsięwzięcia z przeznaczeniem na nabycie lub wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych.

Fundusze unijne na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw poprzez badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe? Możliwość wsparcia innowacyjnych pomysłów oferuje dziś Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Innowacyjne pomysły przed wprowadzeniem ich w życie powinny zostać skutecznie opatentowane. Koszty związane z uzyskaniem ochrony prawnej wytworów intelektualnych może pokryć Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Zaciśnij współpracę ze swoimi klientami poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych w swoim przedsiębiorstwie. Wsparcie tego typu działań oferuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Rezultaty badań przeprowadzonych w działaniu 1.4 POIG (patrz część I) mogą zostać wdrożone w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu w ramach działania 4.1 POIG.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 1.4 i 4.1 POIG – cześć I

Najpierw wsparcie projektu badawczego, a następnie jego wdrożenie w postaci innowacyjnego produktu. Wszystko to oferuje polskim przedsiębiorcom Unia Europejska, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Skróty klawiaturowe do GMaila

GMail – jeden z flagowych produktów Google dysponuje bardzo wygodnym interfejsem, dla wielu użytkowników lepszym niż klienci pocztowi typu Outlook Express. Jeśli również korzystamy z gmaila, poprzez przeglądarkę internetową warto poznać kilka skrótów, które przyspieszą poruszanie się po skrzynce, i umożliwią obsługę bez sięgania do myszki.

Eksport skrzynek (MS Outlook)

Jeśli nasza elektroniczna korespondencja ma dla nas jakąś wartość, to powinniśmy zadbać o jej systematyczną archiwizację. Pliki te przydadzą nam się w razie awarii komputera, czy przesiadki na nowszy sprzęt.

Przyspieszamy system (Windows XP)

Każdy kto chce bez dokupywania sprzętu przyspieszyć system, a nie boi się ingerowania w rejestr systemu może za pomocą tego triku nieco poprawić wydajność swojego XP, i przyspieszyć proces uruchamiania.

Przywracamy ikony na pulpit (Windows XP)

Oto sztuczka, która pozwoli Ci przywrócić znajome ikony. Chodzi o Mój komputer, Kosz czy moje miejsca sieciowe, które po zainstalowaniu Windows XP są widoczne tylko w menu Start.

System zwalnia (Windows XP)

Niestety spowolnienie działania i uruchamiania systemu Windows XP to normalna kolej rzeczy gdy eksploatujemy go już jakiś czas. W tym wypadku można wykonać kilka opisanych niżej kroków.

Wyłączamy przywracanie systemu (Windows XP)

Jeśli chcesz zwiększyć trochę ilość wolnego miejsca na dysku i poprawić wydajność, kosztem bezpieczeństwa danych (wyłączamy przywracanie systemu) to zapraszamy do naszej porady.

Jak wyłączyć podpowiedzi (Windows XP)

Systemy operacyjne są coraz bardziej przyjazne użytkownikom. Tak przynajmniej jest w założeniu ich twórców. Większość z nas jednak nie lubi systemowych podpowiedzi, lub pojawiających się animowanych doradców znanych z pakietu Office. Jeśli należysz do tej grupy skorzystaj z tej porady i usuń je.

Usuwamy Maseengera (Windows XP)

W Polsce stosunkowo niewielki procent użytkowników systemu Windows XP korzysta z programu Windows Messenger. Jest on instalowany wraz z systemem jak IE czy WMP. Jeśłi szczególnie nas irytuje możemy go odinstalować, choć to trochę skomplikowane.

Wyłączamy biblioteki DLL (Windows XP)

Ciąg dalszy porad dotyczących optymalizacji Windowsa XP. Tym razem sposobem na przyspieszenie działania naszego XP możemy być wyłączenie funkcji zarządzania pamięcią. Biblioteki DLL zostają w pamięci jeszcze jakiś czas po wyłączeniu programu, dzięki tej wiedzy korzystając z poniższej porady możemy zwiększyć wydajność systemu.

Jak uruchomić starsze programy w XP (Windows XP)

System Windows XP był pierwszym systemem, z rodziny Windows zupełnie niezależnym od DOS-a. W wyniku tej rewolucji wiele starszych aplikacji stwarza problemy podczas prób ich uruchomienia. Jeśli masz z tym kłopot spróbuj poniższej metody.

Ustawianie wirtualnej pamięci (Windows XP)

Poszukując sposobów na przyspieszenie naszego Windowsa warto spróbować dokonać zmian w ustawieniach pamięci wirtualnej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na optymalizację.

Szybszy start (Windows XP)

Jeśli minął już jakiś czas od kiedy instalowaliśmy naszego Windowsa, możemy bez wątpienia odczuć, że wydłużył się czas jego uruchamiania. Związane jest to z kilkoma czynnikami, jednym z najistotniejszych jest szereg aplikacji startujących wraz z systemem. Pora im się przyjrzeć i usunąć te z których nie korzystamy.

Szybszy XP (Windows XP)

Jest wiele sposobów na poprawienie wydajności Windows XP. Jednym z nich jest wyłączenie opcji wyszukiwania plików, ukrytej pod ikonami partycji.

Za dużo ikon na pulpicie ( Windows XP)

Instalując dużo aplikacji w systemie Windows szybko zapełnimy nasz pulpit. Efektem będzie spowolniona praca komputera, nie mówiąc już o problemach z odnalezieniem właściwego programu. Jeśli chcesz zachować większość skrótów możesz posegregować je w katalogi.

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Netbooki stały się poważnym konkurentem dla swoich większych braci. Z danych z roku 2009 wynika, że na całym świecie sprzedało się ich ponad 25 milionów. Jednym z mankamentów tak mobilnego sprzętu jest brak napędu optycznego. Co więc jeśli chcemy zainstalować jakiś program z płyty na netbooku ? Możemy kupić zewnętrzny napęd na USB lub podłączyć na chwile inny komputer wyposażony w takie urządzenie.

Slow motion czyli film ze zdjęć ( Windows Movie Maker)

Jeśli chcemy szczególnie atrakcyjnie przedstawić komuś nasze fotografie najlepiej zrobić z nich film, który w przeciwieństwie do prezentacji od momentu uruchomienia będzie działał sam. Z pomocą przychodzi nam znany Windows Movie Maker, który szybko przetworzy zdjęcia na krótki film.

Szybkie przeliczanie jednostek (Word 2003/2007)

Każdy z nas kto miał do czynienia z tekstami angielskimi wie jaki problem stanowią ich jednostki miar i wag. Jeśli musimy taki tekst przetłumaczyć, a nie mamy w głowie wzorów na przeliczanie możemy skorzystać z funkcji Worda.

Formuła i tekst w jednej komórce (Excel 2003/2007)

W pojedynczej komórce arkusza kalkulacyjnego możemy wpisać formułę lub tekst. A co jeśli potrzebujemy ich obu, najlepiej razem. Możemy to zrobić, postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Formatujemy znaki do kolumny arkusza (Excel 2003/2007)

Chyba każdemu kto pracuje z Excelem zdarzyło się, że wpisywany tekst nie mieścił się w komórce arkusza. Możemy co prawda ją rozciągnąć ale nie zawsze spełnia to nasze oczekiwania. Jest na szczęście inny sposób.

Zamiana liter dysków (Windows XP/Vista/ 7)

Jeśli chcemy aby nasze partycje oznaczone były innymi literami niż te, które standardowo dobiera Windows, wystarczy że poświęcimy na zmianę ustawień kilka minut. Przydaję się to gdy podłączamy często kilka urządzeń jak aparat, pendrive lub dysk zewnętrzny.

REKLAMA