REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sortowanie zakładek (Firefox)

REKLAMA

REKLAMA

Firefox pozwala nam zdefiniować nowe zakładki bez przypisywania do nich folderów. Niestety szukając później takiej zakładki pojawia się nie lada problem. Można jednak temu zaradzić.

Nowy sposób dodawania zakładek dostępny jest na prawym końcu paska adresu. Jest to biała gwiazdka na która należy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Po dodaniu zakładki gwiazdka zmieni kolor na żółty. Dzięki temu dowiadujemy się czy strona na której jesteśmy została dodana do ulubionych.

REKLAMA

REKLAMA

Listę wszystkich dodanych zakładek możemy wywołać dzięki Bibliotece Firefoxa. Znajduje się ona w menu Zakładki -> Zarządzaj zakładkami (CTRL + Shift + B).
Znajdziemy je w gałęzi Zakładki nieprzypisane. I tak za pomocą pojedynczego kliknięcia myszy uruchomimy edycję zakładki, podwójnym wczytamy stronę w przeglądarce. Ostatnią możliwością jest skorzystanie z metody „przeciągnij i upuść” którą przeniesiemy zakładkę do innego folderu aby była dostępna jako normalna zakładka.

A) Aby uzyskać dostęp do nieprzypisanych zakładek bez otwierania specjalnego okna zalecane jest utworzyć nowy folder na pasku zakładek. Aby stworzyć taki folder klikamy prawym myszy na pasku zakładek i klikamy na Nowa zakładka. W polu Nazwa wpisujemy Zakladki nieprzypisane, a w polu adres (tak aby przeglądarka sama pobrała potrzebne adresy) wpisujemy place: folder=UNFILED_BOOKMARKS. Potwierdzamy przyciskiem Dodaj nowy folder.

B) Jeśli chcemy zmienić ikonę musimy skorzystać z opcji Wyszukaj, i znaleźć plik o nazwie userChrome-example.css. Następnie wskaż polecenie Otwórz folder zawierający w menu podręcznym. Teraz kliknij przycisk W górę. Utwórz w tym folderze plik o nazwie userChrome.css o następującej treści:

bookmark-item[container="true"][label="nieprzypisane"] {
list-style-image:
url('chrome://browser/skin/places/unsortedBookmarks.png') !important;
-moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important; }

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdyby zdarzyło się, że w tym folderze występuje już taki plik, należy go otworzyć i dodać powyższe wiersze na końcu. Oczywiście po zapisaniu pliku powinniśmy zrestartować przeglądarkę.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA