REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczne hasła (Firefox)

REKLAMA

REKLAMA

Hasło, które nosi znamiona bezpiecznego z pewnością powinno być ciągiem przypadkowych i cyfr (dużych i małych). Najgorszym rozwiązaniem są same cyfry, imiona lub Inne znane wyrazy, które sprawiają, że hasło jest podatne na ataki słownikowe.

Choć powyższe podstawy bezpiecznego hasła są wszystkim znane, to wielu internautów mając trudność z zapamiętaniem przypadkowych ciągów alfanumerycznych wybiera hasła proste i łatwe do złamania. Drugim błędem jest stosowanie tego samego hasła w kilku miejscach – do maila, do banku i portalu społecznościowego. Jeśli hakerzy uzyskają dostęp do bazy danych mniej zabezpieczonej witryny tym samym dostaną w prezencie hasło do pozostałych portali.

REKLAMA

REKLAMA

Dobry rozwiązaniem może być generator haseł taki jak Password Hasher, czyli plugin do przeglądarki Firefox. Dzięki niemu stworzymy właściwe hasła na podstawie nazw witryn i słowa kluczowego, które sami wymyślimy. Zapamiętujemy więc tylko nasz klucz, a program sam zastosuje na poszczególnych stronach różne hasła. Password Hasher jest do pobrania tutaj https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3282

Po restarcie przeglądarki nowy dodatek będzie wyświetlał znak # wszędzie tam gdzie możemy wprowadzić hasło. Jeśli nań klikniemy otworzy się okno programu. W pierwszym polu mamy nazwę strony na której jesteśmy, pole Master key to nasze słowo klucz, które będzie punktem wyjścia do ustalania następnych haseł.
Nowe, specjalnie dopasowane hasło pojawi się w polu Hash Word, Gd potwierdzimy zostanie ono automatycznie wklejone do formularza na stronie. Jeśli chcemy aby hasło wyświetlało się nie w postaci kropek ale było jawne kliknijmy na Unmask.

Jak każdy program także Password Hasher posiada menu opcje, gdzie możemy dokonać paru istotnych zmian. Po kliknięciu na Options, dostaniemy możliwość zmiany ustawień dla każdego hasła ( długość, znaki specjalne). Pozostałe ustawienia znajdują się w menu Narzędzia -> Dodatki.

Poza tym po kliknięciu na Interface Options znajdziemy opcje Password field markers, która jest odpowiedzialna za znak hash (#) obok pól z hasłami. Tak jak powyżej jeśli chcemy odkryć nasze hasło musimy wybrać pole Password unmasking markers. Dzięki temu po kliknięciu na ikonę gwiazdki wyświetlimy wybrane hasło. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA