reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Bezpieczne hasła (Firefox)

Bezpieczne hasła (Firefox)

Hasło, które nosi znamiona bezpiecznego z pewnością powinno być ciągiem przypadkowych i cyfr (dużych i małych). Najgorszym rozwiązaniem są same cyfry, imiona lub Inne znane wyrazy, które sprawiają, że hasło jest podatne na ataki słownikowe.

Choć powyższe podstawy bezpiecznego hasła są wszystkim znane, to wielu internautów mając trudność z zapamiętaniem przypadkowych ciągów alfanumerycznych wybiera hasła proste i łatwe do złamania. Drugim błędem jest stosowanie tego samego hasła w kilku miejscach – do maila, do banku i portalu społecznościowego. Jeśli hakerzy uzyskają dostęp do bazy danych mniej zabezpieczonej witryny tym samym dostaną w prezencie hasło do pozostałych portali.

Dobry rozwiązaniem może być generator haseł taki jak Password Hasher, czyli plugin do przeglądarki Firefox. Dzięki niemu stworzymy właściwe hasła na podstawie nazw witryn i słowa kluczowego, które sami wymyślimy. Zapamiętujemy więc tylko nasz klucz, a program sam zastosuje na poszczególnych stronach różne hasła. Password Hasher jest do pobrania tutaj https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3282

Po restarcie przeglądarki nowy dodatek będzie wyświetlał znak # wszędzie tam gdzie możemy wprowadzić hasło. Jeśli nań klikniemy otworzy się okno programu. W pierwszym polu mamy nazwę strony na której jesteśmy, pole Master key to nasze słowo klucz, które będzie punktem wyjścia do ustalania następnych haseł.
Nowe, specjalnie dopasowane hasło pojawi się w polu Hash Word, Gd potwierdzimy zostanie ono automatycznie wklejone do formularza na stronie. Jeśli chcemy aby hasło wyświetlało się nie w postaci kropek ale było jawne kliknijmy na Unmask.

Jak każdy program także Password Hasher posiada menu opcje, gdzie możemy dokonać paru istotnych zmian. Po kliknięciu na Options, dostaniemy możliwość zmiany ustawień dla każdego hasła ( długość, znaki specjalne). Pozostałe ustawienia znajdują się w menu Narzędzia -> Dodatki.

Poza tym po kliknięciu na Interface Options znajdziemy opcje Password field markers, która jest odpowiedzialna za znak hash (#) obok pól z hasłami. Tak jak powyżej jeśli chcemy odkryć nasze hasło musimy wybrać pole Password unmasking markers. Dzięki temu po kliknięciu na ikonę gwiazdki wyświetlimy wybrane hasło. 

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PODATKOWA EMPIRIUM

DORADCY PODATKOWI I RADCOWIE PRAWNI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama