REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odpowiedzialność brokera ubezpieczeniowego

Zastanawiasz się nad uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej? Dowiedz się jakie są granice odpowiedzialności brokera oraz jak kontrolowana jest jego praca.

Broker ubezpieczeniowy - prawa i obowiązki

Zdobądź zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej. Dowiedz się jakie są prawa i obowiązki brokera ubezpieczeniowego.

Zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej – warunki i wymagane dokumenty

W jaki sposób uzyskać zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej? Dowiedz się jakie są warunki dla kandydatów oraz jakie dokumenty należy złożyć.

Program Operacyjny Pomoc Techniczna

Założeniem Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna jest sprawna organizacja systemu wydatkowania środków unijnych. Zasoby finansowe Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna mają na celu pomoc w terminowym przyznawaniu dofinansowania oraz udzielanie informacji pomocnych, aby otrzymać środki z Unii Europejskiej.

REKLAMA

Inflacja spadła

Inflacja wyniosła w marcu 3,9 proc. To o 0,4 pkt proc. mniej niż w lutym - podał GUS. Eksperci mają wątpliwości czy spadek przerodzi się w stały trend.

Polacy wiedzą, że przedsiębiorcy wspierają kulturę

Ponad połowa Polaków za mecenasów kultury uważa przede wszystkim przedsiębiorców. Właściciele firm pomagają również w rozwoju gospodarki.

Składki ZUS 2013

Składki ZUS 2013. Wzrosną składki ZUS w 2013 roku. Ile wyniosą składki ZUS w 2013 roku? Jak zmienią się składki ZUS pracownika i pracodawcy w 2013 roku?

Toshiba Excite z 13-calowym ekranem – przerost formy nad treścią?

Wydaje się, że 10 cali w tablecie to już dużo, a 7 cali w zupełności wystarczy do swobodnej i w miarę komfortowej pracy. Okazuje się, że niektóre firmy, w tym przypadku Toshiba, uważają zupełnie inaczej. Producent postanowił bowiem zaprezentować tablet z ekranem o przekątnej aż 13 cali. Czy to ma w ogóle sens?

REKLAMA

Pantech Vega racer 2 – ceramiczny twardziel

Firma Pantech praktycznie nie istnieje na naszym rynku. To wielka szkoda, gdyż ta koreańska firma zajmuje się produkcją naprawdę ciekawych i niecodziennych smartfonów. Tym razem taśmy fabryki opuścił model Vega Racer 2 wyposażony w ceramiczną, podobno niezwykle wytrzymałą obudowę. A czy w tym ciekawym opakowaniu kryje się coś godnego uwagi?

Pełne odliczenie VAT od samochodu osobowego 2012

Pełne odliczenie VAT od samochodu osobowego. Przedsiębiorca może odliczyć pełny VAT przy zakupie samochodu osobowego. Jakie warunki musi spełnić?

Rynek CFM, czyli car fleet management w Polsce

Rynek CFM, czyli car fleet management na dobre zadomowił się w Polsce. Zarządzanie flotą samochodową zleciło już 16,6 tys. przedsiębiorców. Na koniec 2011 roku ulicach poruszało się w ramach CFM do 144,9 tys. pojazdów – wynika z raportu Instytutu Keralla Research.

Czarna Lista Barier dla przedsiębiorców

Wprowadzenie oświadczeń zamiast zaświadczeń uprościło prowadzenie działalności gospodarczej. Firmy nadal jednak borykają się z formalnościami - wynika z Czarnej Listy Barier PKPP Lewiatan.

Wzrosną kredyty dla przedsiębiorców

Jeszcze w tym roku wzrosną kredyty dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych - wynika z materiałów zebranych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Motorola RAZR Maxx – już w przyszłym miesiącu w sklepach?

Być może Motorola nie zajmuje aż tak dużej części rynku jak Samsung czy LG, ale ostatnio niemal każdy prezentowany przez nią model wywołuje spore zamieszanie. Nie inaczej było z modelem RAZR Maxx, który prezentuje się niezwykle ciekawie. Godna uwagi jest również bateria urządzenia, ale o wszystkim napiszemy w dalszej części.

Medion LifeTab z 3G – już do kupienia w sklepach

Urządzenia mało znanych lub poważanych firm z wyższych półek cenowych mają bardzo ciężki żywot. Niewielu użytkowników decyduje się wydać ciężko zarobione pieniądze na urządzenie niepopularnej firmy. Zamiast tego wolą wydać nieco więcej na tablet znanej i cenionej marki. Tym razem swojego szczęścia próbuje firma Medion, która wprowadziła do sprzedaży model LifeTab z 3G. Sprzęt można kupić w znanej sieci handlowej w kraju.

Kontrola zamówień przez UZP

Urząd Zamówień Publicznych opublikował wyniki kontroli zamówień współfinansowanych ze środków wspólnotowych za 2011 rok. Na niemal 300 skontrolowanych przetargów nieprawidłowości stwierdzono w połowie przypadków.

Będzie łatwiej zarejestrować samochód w innym państwie członkowskim UE

Obecnie przerejestrowanie samochodu do innego państwa UE nie przebiega łatwo ani szybko. Cała procedura zajmuje średnio 5 tygodni, a jej koszt dla obywateli i przedsiębiorstw szacuje się na 400 euro. Przyczyną tego stanu rzeczy jest mnogość przepisów i różne sprzeczne wymogi. Komisja Europejska zamierza ułatwić tą procedurę.

Firmę założymy bez wychodzenia z domu - wicepremier Waldemar Pawlak dla Wieszjak.pl

- W CEIDG będzie można potwierdzić tożsamość przy użyciu pl.ID, czyli nowego elektronicznego dowodu osobistego. Pozwoli to uniknąć fizycznego kontaktu z urzędem - zapewnia w rozmowie z Wieszjak.pl wicepremier Waldemar Pawlak.

Opłaty za patent, czyli opłaty urzędowe związane ze zgłoszeniem i ochroną wynalazku na terytorium Polski

Opłaty za patent. Jakie opłaty urzędowe wiążą się ze zgłoszeniem i ochroną wynalazku na terytorium polski? Dowiedz się ile kosztuje uzyskanie patentu.

Nie będzie podatku na komunikację miejską

Ministerstwo Finansów oficjalnie zdementowało informację prasową, jakoby projektowany był nowy podatek lokalny na komunikację miejską.

Gdzie w Polsce opłaca się produkować?

Dwadzieścia dwa lata po transformacji ustrojowej w Polsce otwiera się coraz więcej fabryk i montowni. Często słyszymy o zagranicznych inwestycjach w naszym kraju, jak i o rozwoju rodzimych przedsiębiorstw. Dowiedz się, co determinuje decyzje o lokalizacji fabryki.

Klient woli e-fakturę?

Prawie 70 proc. klientów ma zastrzeżenia do papierowych form faktur. 60 proc. deklaruje chęć korzystania z ich elektronicznych wersji.

Niebezpieczne linie lotnicze, czyli z kim lepiej nie latać

Komisja Europejska stale aktualizuje europejski wykaz przewoźników lotniczych podlegających zakazowi lub ograniczeniu wykonywania przewozów na terytorium Unii Europejskiej ze względów bezpieczeństwa. Najnowsza aktualizacja datowana jest na 3 kwietnia 2012 r.

Gdy firmę dopada kryzys

Początkowy problem z kryzysem w firmie polega na tym, że powstanie sytuacji kryzysowej poprzedzone jest pojawieniem się kłopotów, które zostały zlekceważone lub w ogóle ich nie dostrzeżono.

Indeks PMI wzrósł

Marzec przyniósł wzrost indeksu PMI dla Polski. PMI osiągnął poziom 50,1 pkt - podał HSBC.

Prezes i dyrektor w jednoosobowej działalności gospodarczej

Czasem słyszy się, że osoba prowadząca jednoosobowo działalność gospodarczą piastuje w niej stanowisko prezesa lub wyznacza dyrektorów. Takie działanie, wprawiające w przy wymianie wizytówek w konsternację, może czasem być uzasadnione organizacją pracy u przedsiębiorcy.

Czy przepisy podatkowe dyskryminują pracowników transgranicznych w UE?

Komisja Europejska dokona przeglądu przepisów podatkowych w państwach członkowskich UE, aby sprawdzić, czy nie dyskryminują one pracowników transgranicznych. Takich pracowników jest w UE ok. 1,2 mln. Dowiedziono, że mobilność pracowników stanowi jeden z najważniejszych elementów sprzyjających wzrostowi gospodarczemu i stymulujących zatrudnienie w Europie. Jednak bariery fiskalne przeszkadzają w swobodnym podejmowaniu pracy w innym państwie członkowskim UE.

Umowa deweloperska 2012 – nowa regulacja prawna

W dniu 29 kwietnia 2012 r. wchodzi w życie ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (potocznie zwana ustawą deweloperską) regulująca problematykę umów deweloperskich. Celem uchwalonej ustawy jest ochrona interesów klientów deweloperów w szczególności poprzez obowiązkowe instrumenty zabezpieczające środki finansowe wpłacane przez klientów na poczet ceny zakupu nieruchomości.

Nowe obowiązki deweloperów w świetle ustawy deweloperskiej

Wchodząca w życie 29 kwietnia 2012 r. ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego - potocznie zwana ustawą deweloperską – nakłada na deweloperów szereg nowych obowiązków, które mają wzmocnić ochronę interesów nabywców nieruchomości i zapewnić bezpieczeństwo wpłacanych przez nich środków pieniężnych.

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej - jak uzyskać?

O dotacje z urzędu pracy teoretycznie można starać się przez cały rok. W praktyce to początek roku jest najlepszym momentem na składanie wniosków.

Jak zatrudnić nianię, czyli umowa uaktywniająca

Z uwagi na wysokie koszty pracy, głównie koszty ubezpieczenia społecznego, wiele rodzin nie może pozwolić sobie na zatrudnienie opiekunki do dziecka. W najlepszym razie „zatrudnienie” takiej opiekunki odbywa się w ramach tzw. „szarej strefy” czyli bez zawierania pisemnej umowy lub zgłoszenia zatrudnionej niani do ubezpieczenia społecznego.

Emerytura po 67 latach

Koalicja rządowa doszła do porozumienia w kwestii wydłużenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Sejm odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum.

LBook T9 – coś dla oszczędnych i wybrednych

Jeśli do tej pory, większości tajemnicze słowo „T9” kojarzyło się, co najwyżej ze słownikiem pomagającym pisać smsy i wiadomości e-mail w telefonie i tablecie, od tej pory to pojęcie może przywoływać na myśl również nowe urządzenie firmy LBook. Czym charakteryzuje się ten internetowy tablet? Czy ma coś ciekawego do zaoferowania?

LG Lucid 4G – kolejny przeciek specyfikacji

W dzisiejszym świecie wszędobylskiego Internetu i ogólnego dostępu do informacji, dochowanie tajemnicy, a konkretnie jej skrzętne ukrycie staje się coraz trudniejszym wyzwaniem. Raz po raz przekonują się o tym producenci telefonów komórkowych i tabletów, a tym razem padło na LG. Do sieci przeciekła specyfikacja modeli Lucid 4G.

Kolejna porcja tanich tabletów, tym razem od Coby

Zazwyczaj jest tak, że wielcy producenci przodują na konkretnym rynku, na którym małe firmy nie mają racji bytu. Owszem, ta bywa w większości przypadków, ale wystarczy szerzej otworzyć oczy i zwrócić uwagę na ofertę tych kopciuszków. Bardzo często skrywają oni nie lada niespodziankę.

Aż trzy tablety od Amazon jeszcze w tym roku?

Amazon, po wprowadzeniu na rynek modelu Kindle Fire jakiś czas temu posmakował sukcesu. Widać, że firma bardzo się w tym rozsmakowała, bo już teraz zapowiedziała wprowadzenie na rynek aż trzech urządzeń tego typu. Szykuje się konkurent dla Samsunga i Apple?

Acer Iconia Tab A510 – oficjalna specyfikacja

Ostatnio na rynku urządzeń mobilnych możemy zaobserwować prawdziwy szturm tabletów. Niestety ich ilość nie zawsze przekłada się na jakość, a wyłowienie prawdziwej perełki to nie lada wyczyn. Firma Acer oficjalnie zaprezentowała model Iconia Tab A510 zdradzając tym samym pełną specyfikację urządzenia.

Manta PowerTab MID 07 – niedrogi tablet z 3G

Firma Manta Multimedia wprowadziła do sprzedaży dość ciekawe urządzenie z modułem 3G, nawigacją GPS, a także kontrolerem sieci bezprzewodowych WiFi. Urządzenie wyposażone jest we wszystko, co niezbędne, a za to wszystko producent życzy sobie dość rozsądną kwotę. W takim razie gdzie jest haczyk?

HTC Eternity na rynek Chiński – jest czego żałować?

HTC po raz kolejny postanowiło powalczyć o chińską klientelę. Producenci powoli dochodzą do wniosku, że rynek Państwa Środka jest coraz ważniejszy, dlatego też oferują bardzo ciekawe urządzenia wyłącznie tam. Kolejnym smartfonem, który ma uderzyć w gusta Chińczyków jest HTC Eternity działający pod kontrolą systemu Windows Phone.

Prestigio PMP5080CPRO – kolejny tablet ze średniej półki z nowym Androidem

Już wkrótce na polski rynek trafi kolejny tablet, który zasili średnie półki cenowe w sklepach z elektroniką. Będzie to najnowsze urządzenie firmy Prestigo o mało subtelnej nazwie brzmiącej jak nazwy wątpliwej jakości samochodów w Chinach - PMP5080CPRO. Czy to zagadkowe urządzenie jest godne uwagi?

Sony Xperia neo L – pierwszy model z Ice Cream Sandwich

Wydaje się, że po odjęciu od nazwy słowa „Ericsson”, firma Sony radzi sobie samodzielnie wręcz śpiewająco. Jeszcze nie ucichły komentarze po premierach takich modeli jak Xperia U, P i S, oraz ostatnio sola, to już na rynek trafia nowy model Xperia neo L. Czym nowy smartfon wyróżni się spośród innych modeli?

Upadłość a zeznanie podatkowe

Z przepisów prawa upadłościowego i naprawczego jasno wynika, iż majątek upadłej firmy zostaje objęty przez syndyka, który zarządza nim, zabezpiecza go przed uszkodzeniem oraz jakimkolwiek zniszczeniem lub zagarnięciem przez postronne osoby, zajmuje się również likwidacją majątku upadłej firmy. Co z obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego w obliczu upadłości?

Polska wygrała z Komisją Europejską spór w sprawie limitów emisji gazów cieplarnianych

29 marca 2012 r. Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że Komisja Europejska przekroczyła swe uprawnienia, narzucając Polsce i Estonii maksymalną liczbę uprawnień do emisji gazów cieplarnianych (wyroki w sprawach C-504/09 P Komisja przeciwko Polsce i C-505/09 P Komisja przeciwko Estonii).

Księgi rachunkowe a indywidualna działalność gospodarcza

Spółki kapitałowe mają obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych. Inni przedsiębiorcy sposób ewidencjonowania mogą wybrać sami. Ich przychody nie mogą przekroczyć 1 200 000 euro.

Jak złożyć zeznanie podatkowe w terminie

Chcesz złożyć zeznanie podatkowe w terminie, ale nie możesz dotrzeć do urzędu skarbowego? Dowiedz się jakie są sposoby na zachowanie terminu na złożenie dokumentów do organu podatkowego.

Lokalizacja sklepu: Biznes w cieniu supermarketu

Siła oddziaływania supermarketu lub sklepu dyskontowego jest nieporównywalnie większa niż małego, rodzinnego biznesu. Czy warto prowadzić działalność gospodarczą w towarzystwie dużego supermarketu?

OECD: Urośnie polska gospodarka w 2012 i 2013 roku

OECD szacuje, że polska gospodarka wzrośnie o 3 proc. w 2012 roku. Rok później PKB sięgnie 2,7 proc.

Jak płacić niższe rachunki za prąd w firmie?

Wydatki na energię elektryczną to znaczna część wydatków administracyjnych firmy. Zgodnie z raportem Banku Światowego koszty energii w Polsce wzrosną do 2020 r. nawet o 20 proc.

Umowa podatkowa z Czechami – zmiana zasad opodatkowania

W nowej umowie o podwójnym opodatkowaniu między Polską a Czechami wprowadzono zmiany zasad opodatkowania. Eksperci wyjaśniają na czym polegają zmiany.

Przeładowane tiry niszczą polskie drogi

Przejazd jednego tira o nacisku 20 ton na oś zużywa nawierzchnię drogi tak, jak przejazd 2,5 miliona samochodów osobowych. Kontrola Najwyższej Izby Kontroli wykazała, że Inspekcja Transportu Drogowego zaniechała przeprowadzania kontroli w nocy, w weekendy oraz w okresie jesienno-zimowym. To spowodowało, że nieuczciwi przewoźnicy mogli poczuć się bezkarni. Inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywali też wagi do ważenia pojazdów, które nie miały aktualnych świadectw legalizacji oraz takie, które w ogóle nie były do tego przystosowane.

REKLAMA