reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > ZUS i MSZ bedą popularyzować ubezpieczenia za granicą

ZUS i MSZ bedą popularyzować ubezpieczenia za granicą

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały deklarację o upowszechnianiu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych za granicą. To dobra wiadomość dla emigrantów.

Podpisana przez prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka i podsekretarza stanu w MSZ Jerzego Pomianowskiego deklaracja, to wynik coraz bardziej nasilonej migracji polskich obywateli. Migracja zaś, poza aspektami finansowo-pracowniczymi, to również kwestia szeroko pojętych ubezpieczeń społecznych. Wszak każdy migrujący, bez względu na powód zmiany miejsca zamieszkania, powinien pamiętać o zabezpieczeniu na wypadek choroby, wypadku, czy starości.

ZUS wspólnie z MSZ wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom informacyjnym dużej grupy Polaków. Obie instytucje będą prowadzić aktywne działania na rzecz upowszechnienia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i różnego rodzaju podpisanych przez Polskę umowach międzynarodowych dotykających materii ubezpieczeń.

Polecamy: Firma za granicą

Zadeklarowały też, że będą wspólnie organizować międzynarodowe dni poradnictwa, które mają na celu poszerzanie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych Polaków za granicami kraju. Przy wsparciu logistycznym polskich placówek dyplomatycznych, eksperci ZUS w niedługim czasie będą służyć radą Polonii we Włoszech, Grecji, Irlandii, Francji, Austrii i Szwecji.

Źródło: ZUS

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Unia Europejska Fot. fotolia
Unia Europejska Fot. fotolia

Monitor Księgowego - wydanie cyfrowe (eMK)19.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama