REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Współpraca polskich firm z podmiotami zagranicznymi

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
Współpraca
Współpraca

REKLAMA

REKLAMA

Wysokie oceny współpracy biznesowej z polskimi firmami zanotowano w Niemczech (91%) oraz Czechach (88%). Najważniejsze dla współpracy są: rzetelność, wiarygodność oraz dobra komunikacja. Zaangażowanie i specjalizacja są określane jako priorytet dla współpracy i budowania relacji handlowych i biznesowych. Zarzuty to zła organizacja oraz słaba kontrola i brak terminowości.

Współpraca polskich firm z podmiotami zagranicznymi

REKLAMA

Kraje sąsiadujące z Polską szukają nowych rozwiązań i form współpracy, jednak brak jest konkretnych wprowadzanych programów i projektów. Kraje takie jak Chiny, Francja czy Holandia zdecydowanie odrzuciły wszystkie możliwości współpracy z polskimi krajami (50% respondentów). Ministerstwo Gospodarki planuje wprowadzić dofinansowania w kierunku rozwoju sektora spożywczego, tekstylnego, meblarskiego. Dofinansowanie będzie kierowane do branży budowlanej i kosmetycznej.

REKLAMA

Europa Środkowa jest stałym rynkiem zbytu polskich towarów, są to głównie artykuły spożywcze, kosmetyczne i leki. Jako polski produkt luksusowy najczęściej prezentowane są wyroby jubilerskie oraz sprzęt żeglarski. Kraje przemysłowe od wielu lat wykorzystują polskie maszyny i urządzenia. Kraje współpracujące jednak nie mają informacji i wiedzy dotyczącej innych sektorów w kraju i możliwościach współpracy. Marka „Polska" jest rozróżnialna w krajach sąsiednich, jednak wiele krajów UE i Europy nie jest w stanie przedstawić polskich produktów i marek.

Polecamy: Składki ZUS 2012

Polski projekt promocyjny

REKLAMA

Polscy przedsiębiorcy prezentują projekt promocyjny oparty na kilku produktach tj. biżuteria, żywność ekologiczna oraz gry komputerowe i produkty dla wnętrz (meble, wzornictwo). Wyroby tekstylne, sztuka użytkowa, sztuka rzemieślnicza i dzieła sztuki są oceniane przez przedsiębiorców jako odpowiednie dla prezentacji Polski na forum międzynarodowym. Przedsiębiorcy szukają współpracy wyrobów i produktów na indywidualne zamówienie m.in. w zakresie pojazdów mechanicznych i ich części oraz rzemiosła.

Jako źródło informacji o polskich firmach uznaje się Internet, na kolejnych miejscach są relacje biznesowe oraz targi i spotkania branżowe. Informacje o kraju są udostępniane sporadycznie. Kraje sąsiednie otrzymują informacje dotyczące gospodarki i gospodarowania częściej, ale nadal zgłaszane jest zapotrzebowanie na informacje i dostęp do rynku wewnętrznego. Zagraniczni inwestorzy szukają informacji o możliwości inwestowania oraz warunkach w poszczególnych branżach i sektorach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Barierą dla inwestycji jest niedobór informacji oraz różnice w odbiorze polskich firm, przedsiębiorców i kraju. Brak jest ujednoliconego wizerunku oraz poczucia zaufania do partnerów. Planowane są akcje medialne oraz Public Relation w forum międzynarodowym. Stworzenie ambasadorów dla polskiej gospodarki i firm za granicą jest kolejnym krokiem do zbudowania stabilnej promocji i wizerunku.

Prezentacja kraju oraz promocja kapitału ludzkiego są programem na najbliższe lata. Otwarcie na inwestycje oraz przygotowanie rynku dla zewnętrznego kapitału jest ukierunkowany na wzmocnienie pozycji na forum międzynarodowym.

Polecamy: Nadchodzą ułatwienia dla firm

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA

Analiza wpływu ryzyka jako narzędzie zarządzania kryzysowego w firmach produkcyjnych [Poradnik]

Firmy produkcyjne, które operują złożonymi procesami, zaawansowanymi technologiami oraz różnorodnymi materiałami, są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia kryzysu. Analiza wpływu ryzyka (ang. Risk Impact Analysis) jest narzędziem, które pozwala firmom oszacować, jakie skutki dla organizacji mogą mieć określone zdarzenia i podjąć kroki w celu ich minimalizacji. Jak firmy produkcyjne mogą wykorzystać to narzędzie, aby skuteczniej zarządzać kryzysami?

Współpraca z agencją SEO - przewodnik

Jak wygląda współpraca z agencją SEO? Co obejmuje? Jak jest rozliczana? Oto przewodnik.

ZUS: 717 wniosków o świadczenie interwencyjne. ZUS wypłacił do tej pory ponad 31 mln 350 tys. zł z tego tytułu. Jak i gdzie złożyć wniosek o świadczenie?

ZUS: 717 wniosków o świadczenie interwencyjne. ZUS wypłacił do tej pory ponad 31 mln 350 tys. zł z tego tytułu. Jak i gdzie złożyć wniosek o świadczenie interwencyjne? Kto może ubiegać się o świadczenie interwencyjne? 

Prowadzisz e-commerce? Pozbądź się poniedziałkowego chaosu i poznaj Weekendowe Nadania!
Uniknij poniedziałkowego chaosu w magazynie! Weekendowe Nadania to innowacyjne rozwiązanie, które usprawni logistykę Twojego e-commerce. Dowiedz się, jak szybciej realizować zamówienia, zwiększyć satysfakcję klientów i zyskać przewagę nad konkurencją. Sprawdź, jak to działa!

REKLAMA

Nastroje w branży rolnej - znowu w dół. [Raport] Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Nastroje w branży rolnej - znowu w dół. [Raport] Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Rolnicy wziąć ograniczają swoje inwestycje. Zmalał odsetek przedsiębiorców, którzy przewidują poprawę koniunktury w branży

Indeks Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki [odczyt II]: firmy nieprzygotowane na redukcję śladu węglowego, choć odczuwane wsparcie ze strony państwa rośnie

W pierwszym półroczu 2024 r. dekarbonizacja i ochrona środowiska miały rosnące znaczenie w działalności przedsiębiorstw – to wniosek z drugiego odczytu Indeksu Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki. Drugi odczyt wskaźnika wskazuje wartość 61 pkt., gdzie 50 pkt. to wynik neutralny, powyżej 50 - pozytywny, a poniżej 50 - negatywny –  i w stosunku do pierwszego odczytu za rok 2023 nie uległ on zmianie. W drugiej odsłonie Indeksu wzięto pod uwagę odpowiedzi udzielone przez 111 polskich przedsiębiorstw. 

REKLAMA