REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czasy kryzysu to pora na porządki

Kryzys to doskonały moment na porządki w firmach. To czas na analizy, które pomogą wypracować optymalne rozwiązania w obszarze podatków.

Nowe przepisy unijne o spółkach akcyjnych

Co ma się od przyszłego roku zmienić w przepisach kodeksu spółek handlowych regulujących uczestnictwo akcjonariuszy w walnych zgromadzeniach, zasady udzielania pełnomocnictw do głosowania oraz prawa drobnych akcjonariuszy i rady nadzorczej?

Ryczałtowiec przekaże 1 proc. podatku

Podatnicy rozliczający się na zasadach ryczałtu już w rozliczeniu za 2008 rok będą mogli przekazać 1 proc. podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego.

Sieci aptek ograniczą swoją działalność

Przedsiębiorcy nie będą mogli mieć więcej niż 1 proc. aptek na terenie jednego województwa. Ma to sprawić, że małe apteki zaczną konkurować z sieciami sprzedaży leków.

REKLAMA

Jednostka uczestnictwa

  Jednostka uczestnictwa - to podstawowa jednostka określająca wartość inwestycji w funduszu.

Fundusz inwestycyjny

Fundusz inwestycyjny – jest to osoba prawna, która inwestuje zebrane publicznie środki pieniężne.

FIO

FIO - fundusz inwestycyjny otwarty.

Benchmark

Benchmark (stopa odniesienia) – jest to instrument finansowy (np. indeks giełdowy) będący odniesieniem do oceny wyników zarządzania aktywami funduszu.

REKLAMA

Korzystamy z kanałów RSS

W społeczeństwie informacyjnym najcenniejszą wartością poza samą informacją jest szybkość jej przekazywania. Wygrywa ten, od kogo informację pozyskamy najszybciej. Jeśli chcesz być na bieżąco z doniesieniami z całego świata wykorzystaj technologię RSS. Pokażemy Ci jak zainstalować odpowiednie oprogramowanie oraz wskażemy źródła informacji.

Zakładamy darmowe konto pocztowe

Jedną pierwszy rzeczy, jakie możemy zrobić na starcie swojej podróży przez świat Internetu jest założenie darmowego konta pocztowego. Będzie ono jednym z podstawowych sposobów komunikacji z innymi użytkownikami światowej Sieci. Pokażemy Ci jak założyć takie konto i na co zwracać szczególną uwagę.

Pobieramy filmy z YouTube

Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności. Praktycznie każdy internauta może w nich publikować swoje filmy. Większość z nich pozwala wyłącznie na oglądanie przekazu wideo z Internetu. Jednak dzięki dodatkowym narzędziom oraz stronom WWW, można umieszczone w nich filmy pobierać na twardy dysk i oglądać w dowolnym momencie.

Jak zablokować dostęp do niedozwolonych stron WWW

W Internecie aż roi się od niebezpiecznych stron internetowych, szczególnie szkodliwych dla najmłodszych użytkowników komputera. Jeśli chcesz ich przed nimi obronić musisz zainstalować odpowiednie oprogramowanie.

sendspace - przesyłanie plików o większym rozmiarze

Plików o większym rozmiarze nie da się wysłać tradycyjną pocztą elektroniczną. Nawet jeśli pozwalają na to parametry twojego konta pocztowego, serwer pocztowy odbiorcy może mieć problemy z przyjęciem przesyłki. Sprawdź, jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

Podstawy korzystania z sieci P2P

Popularność sieci bezpośredniej wymiany plików jest ogromna. Okazuje się, że spora część codziennego ruchu w Internecie jest konsumowana właśnie przez użytkowników sieci P2P. Dowiedz się jak działają sieci P2P i gdzie leży przyczyna ich popularności.

Jak przenieść listę ulubionych stron WWW do innego komputera

Jeśli masz listę swoich ulubionych stron WWW w przeglądarce internetowej i chcesz ją szybko przenieść do innego komputera, warto poznać wygodny sposób eksportowania katalogu Ulubionych.

Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem

Jeśli chcesz się połączyć bezprzewodowo z Internetem, musisz pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, aby nie wystawiać się na ryzyko zainfekowania komputera wirusem lub ataku cybernetycznego.

Jak wysyłać wiadomości pocztowe do większej liczby użytkowników

Jeśli chcesz wysyłać wiadomość pocztową do większej grupy użytkowników musisz pamiętać o pewnej podstawowej zasadzie. Dzięki niej odbiorcy wiadomości nie będą wiedzieli, do kogo jeszcze poza nimi jest ona skierowana.

Jak szybciej pobierać pliki z Internetu

W zależności od tego, jak szybkie masz łącze internetowe, pobieranie dużych plików może zajmować chwilę lub całą wieczność. Możesz usprawnić ten proces dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

Jak dodać automatyczny podpis na końcu wiadomości pocztowej

Korzystając z klienta pocztowego Outlook Express, nie musisz za każdym razem ręcznie wprowadzać podpisu w treści wiadomości. Możesz tak skonfigurować program, aby automatycznie dodawał ustalony wcześniej podpis do każdej nowej wiadomości pocztowej.

Jak szybko uruchamiać często odwiedzane strony WWW

Jeśli szczególnie często odwiedzasz niektóre strony internetowe, możesz je dodać do specjalnego paska w przeglądarce internetowej, skąd będziesz je uruchamiał za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Jak usunąć ślady swojego surfowania (Firefox, IE)

Jeśli z komputera korzysta większa liczba osób lub znajduje się on w miejscu publicznym, warto wymazać z niego wszystkie dane dotyczące historii przeglądanych stron WWW oraz danych tymczasowych zapisanych na twardym dysku.

Są szanse na dodatkowe pieniądze na dotacje dla firm

Coraz bliżej finału największego w historii konkursu o unijne dotacje dla firm. PARP przekazał listę przedsiębiorców, którzy dostaną wsparcie, resortowi gospodarki do zatwierdzenia.

Od 1 grudnia ulga na zakup kasy wyniesie maksymalnie 700 złotych

Od grudnia zmienią się zasady refinansowania podatnikom części wydatków na zakup kas rejestrujących. Najważniejsza zmiana dotyczy limitów odliczenia z tytułu zakupu kasy.

Restrukturyzacja firmy sposobem na kryzys

Przedsiębiorcy w celu uniknięcia skutków kryzysu finansowego coraz częściej zastanawiają się nad restrukturyzacją swej działalności. Z tymi zmianami wiążą się często konieczne redukcje w zatrudnieniu i poszukiwanie bardziej optymalnych źródeł siły roboczej, np. w ramach outsourcingu.

Firmy pomogą w inwestycjach

Samorządy decydując się na partnerstwo publiczno-prywatne, nie będą musiały obowiązkowo sporządzać wstępnych analiz.

Wspólny rachunek skoncentruje pieniądze

Wspólny rachunek bankowy będą mogli prowadzić przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne razem z przedsiębiorcami. Ograniczy to opłaty za przelewy bankowe, zmniejszy koszty transakcji.

Już za tydzień będą elektroniczne paragony

Od 1 grudnia podatnicy będą mogli stosować kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii. Takie urządzenie pozwoli zrezygnować z papierowych paragonów.

Jak przedsiębiorca ma prawidłowo uzupełnić dokumentację przetargową

Jakiego rodzaju omyłki w ofercie może obecnie poprawić zamawiający?

Unia wymaga ujawniania transakcji nierynkowych

Wykazania informacji o transakcjach zawartych na warunkach odbiegających od warunków rynkowych wymaga dyrektywa unijna.

Większe gwarancje depozytów bankowych

24 listopada br. Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Nowa ustawa obowiązuje od 28 listopada 2008r. Dzięki nowej regulacji zwiększone zostały gwarancje dla depozytów bankowych do równowartości 50 tys. euro.

Jak dokonać zamknięcia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów muszą sporządzić spis z natury, podsumować księgę i ustalić dochód roczny. Dokonanie tych czynności pozwoli na prawidłowe rozliczenie roczne. Po 1 stycznia 2009 r. pozostanie tylko złożyć zeznanie podatkowe za 2008 rok.

Gwarancje BFG dla posiadaczy rachunków w kilku bankach

Czy w przypadku posiadania przez jedną osobę kilku rachunków w kilku bankach gwarantowana kwota zostanie wyliczona oddzielnie dla każdego rachunku.

Deponent

 Deponent - jest to osoba składająca depozyt bankowy w postaci pieniężnej lub rzeczowej

Gwarancje BFG rachunków wspólnych

Czy w przypadku rachunku wspólnego, każdemu współposiadaczowi przysługuje odrębna gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Czy sprzedaż zakładu podlega PCC?

Nasza fundacja prowadzi działalność gospodarczą, poprzez wyodrębnione zakłady. Zakłady nie sporządzają odrębnego bilansu. Chcielibyśmy sprzedać jeden z zakładów. W ramach sprzedaży zostanie przeniesione na nabywcę ogół praw i obowiązków związanych z prowadzeniem zakładu, w tym: wyposażenie, środki trwałe, umowy zawarte w związku z prowadzeniem działalności, jak również pracownicy. Czy ta sprzedaż podlegać będzie podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Jak ochronić pliki systemowe przed skasowaniem

Domyślnie Windows ukrywa pliki systemowe, których przypadkowe skasowanie może mieć katastrofalne skutki dla dalszego funkcjonowania systemu operacyjnego. Jeśli jednak zauważyłeś, że pozostają one odkryte, warto wiedzieć, jak je szybko ukryć.

Jak dodawać kluczowe ikony do pulpitu (Windows XP)

Jeśli na systemowym pulpicie Windows XP brakuje Ci kilku kluczowych ikon, takich jak Moje miejsca sieciowe, Mój komputer, skrót do Internet Explorera oraz skrót do katalogu dokumentów podpowiadamy co zrobić, aby wróciły one z powrotem na swoje miejsce.

Korzystamy z Google Maps

W Internecie znajdziesz praktycznie wszystko. Co więcej, w ułamku sekundy możesz się przenieść w dowolne miejsce na ziemi, sprawdzić jak do niego dojechać, gdzie po drodze zjeść i co warto tam zobaczyć. Pomoże Ci w tym serwis Google Maps.

Podstawy korzystania z grup dyskusyjnych

Internet to doskonałe miejsce do poszukiwania informacji oraz wymiany poglądów z innymi użytkownikami. Stąd nie brakuje w nim różnego rodzaju forów dyskusyjnych oraz grup, na których internauci prowadzą ożywione debaty i służą pomocą innym. Zobacz, jak proste jest korzystanie z grup dyskusyjnych.

Podstawy korzystania z internetowych składnic plików

Przenoszenie danych na nośnikach optycznych lub pamięciach flash nie zawsze jest możliwe. Co zatem zrobić, żeby mieć dostęp do swoich plików niezależnie do miejsca, w którym się znajdujesz? Odpowiedzią są internetowe składnice plików, czyli prywatna przestrzeń dyskowa w Internecie na Twoje dane.

Szykują się zmiany w dziedziczeniu

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego proponuje kolejne zmiany w kodeksie cywilnym. Mają one dotyczyć ostatniej księgi kodeksu, a mianowicie spadków.

Firmy łatwiej uzyskają pieniądze z PFRON

Od grudnia niepełnosprawni przedsiębiorcy będą składać jeden formularz, aby otrzymać refundację opłaconych składek ZUS.

Najpierw rejestracja u starosty, później budowa

Wniosek do starosty o rejestrację inwestycji powinien zawierać projekt budowlany i wymagane opinie. Rejestracja budowy nie będzie dopuszczalna bez uzyskania zgody urbanistycznej. Pozostanie konieczność uzyskiwania pozwolenia na budowę, która wpływa na środowisko.

Wydłużony dobowy wymiar czasu pracy nie pozbawia pracownika prawa do odpoczynku

Jednym z najistotniejszych przepisów regulujących problematykę czasu pracy jest przepis przyznający pracownikom w każdej dobie prawo do co najmniej jedenastogodzinnego okresu odpoczynku. W praktyce oznacza to, że pracodawca powinien organizować pracownikowi pracę w taki sposób, aby w każdej dobie dysponował on co najmniej jedenastoma kolejnymi godzinami wolnymi od pracy.

Będzie łatwiej założyć firmę

Jedno okienko powstanie tylko przejściowo. Od 2011 roku będzie możliwa rejestracja firm przez internet. Centralny rejestr zastąpi lokalne ewidencje działalności gospodarczej w gminach.

Bezrobotni stworzyli 200 tys. miejsc pracy

Już 157 tys. bezrobotnych otrzymało z urzędów pracy dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Bezrobotni, którzy otrzymali dotację nie wracają do rejestrów urzędów pracy. Co trzecia osoba, która założyła firmę za pieniądze z Funduszu Pracy, nie tylko wciąż ją prowadzi, ale zatrudnia pracowników.

Jak rozliczyć likwidację działalności

Przedsiębiorca, który likwiduje swoją działalność gospodarczą, oprócz uregulowania zobowiązań wobec kontrahentów musi także rozliczyć swoje zobowiązania wobec fiskusa.

Nieodpłatne przekazanie nie jest dostawą towaru

Nieodpłatne przekazanie towarów na cele związane z prowadzonym przedsiębiorstwem nie podlega VAT.

Czyszczenie komputera

Domowy pecet to kolejny mebel domowy. Tak jak inne, wymaga okresowego czyszczenia w środku. Użytkownicy, którzy rzadko zaglądają pod obudowę komputera mogą być zdziwieni ilością kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które zbierają się na poszczególnych komponentach. W dłuższym okresie czasu mogą być bardzo niebezpieczne dla wrażliwych układów elektronicznych oraz wentylatorów. W tym wypadku tradycyjna ściereczka i odkurzacz nie wystarczą.

Jak czyścić komputer

Komputer jak wszystko inne w domu, brudzi się i kurzy. W przeciwieństwie jednak do szafy czy stołu jego czyszczenie nie jest aż tak proste. Aby zachować bezpieczeństwo naszych danych, a naszemu sprzętowi dłuższe życie musimy okresowo czyścić PC-ta w środku. Jeśli nasz komputer stoi w mieszkaniu lub biurze całkiem długo a jeszcze nie był sprzątany najwyższy czas się za to zabrać. Wbrew pozorom do wewnątrz obudowy dostaje się mnóstwo kurzu i zanieszczyszczeń, które negatywnie wpływają na kondycje poszczególnych komponentów. Choć odkurzacz i ścierka mogą się przydać, potrzebne są nam także bardziej zaawansowane narzędzia.

REKLAMA