REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pobieramy filmy z YouTube

Sebastian Górski
Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności.
Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności.

REKLAMA

REKLAMA

Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności. Praktycznie każdy internauta może w nich publikować swoje filmy. Większość z nich pozwala wyłącznie na oglądanie przekazu wideo z Internetu. Jednak dzięki dodatkowym narzędziom oraz stronom WWW, można umieszczone w nich filmy pobierać na twardy dysk i oglądać w dowolnym momencie.

Rozwój szerokopasmowego, szybkiego dostępu do Internetu sprzyja rozwojowi takich serwisów, jak YouTube. Dzięki nim można oglądać filmy wprost w przeglądarce internetowej, bez zapisywania ich na twardym dysku. Taka metoda transmisji danych nosi nazwę streamingu, czyli transmisji strumieniowej. Nie zawsze jednak mamy dostęp do Internetu, kiedy chcemy obejrzeć nasze ulubione klipy wideo.

REKLAMA

Jak to się robi z YouTube

Domyślnie, takie serwisy jak YouTube nie przewidują funkcji pobierania umieszczonych w serwisie plików na twardy dysk. Jest jednak na to sposób. W Internecie zaczęły pojawiać się specjalne programy oraz strony WWW, które oferują pobieranie filmów z YouTube oraz innych podobnych serwisów internetowych.

Cały proces składa się z dwóch etapów:

  • w pierwszym z nich wprowadzasz adres URL filmu, po czym program lub serwis pobierają jego zawartość. Jest to zazwyczaj plik z rozszerzeniem FLV (Flash Video), który możesz odtworzyć za pomocą VLC media playera;
  • aby plik wideo można było odtworzyć za pomocą innego, standardowego odtwarzacza wideo, trzeba dokonać procesu konwersji, czyli zmiany formatu. Większość programów oraz serwisów internetowych posiada domyślnie taką funkcję. Dzięki niej możesz zapisać plik w formacie AVI, MPEG lub innym, na twardym dysku.


W Internecie dostępnych jest cała masa serwisów oferujących pobieranie plików wideo z YouTube oraz innych podobnych witryn. Zarówno oprogramowanie, jak i serwisy obsługuje się w dość prosty sposób:

  • W odpowiednie pole wprowadzasz wspomniany wcześniej adres URL prowadzący bezpośrednio do pliku wideo w YouTube;
  • Jeśli chcesz dokonać konwersji, wybierasz format oraz jakość;
  • Wskazujesz ścieżkę docelową, pod którą zostanie zapisany plik wideo;
  • Niektóre z serwisów wymagają podania adresu e-mail. Po zakończeniu konwersji zostanie na niego wysłana wiadomość z odnośnikiem do pobrania gotowego pliku.

Polecamy: Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Internetowe pobieracze wideo

Możemy Ci polecić następujące serwisy internetowe:

  • KeepVid
    Po wpisaniu adresu URL zostaniesz poproszony o wybranie docelowego formatu oraz jakości. Masz do wyboru pliku FLV niższej jakości lub plik MP4 o wyższej jakości. Poza YouTube, KeepVid obsługuje również wiele innych serwisów, wśród których sa takie jak Google Video, czy MySpace Video;
  • Vixy
    Serwis oferuje pobieranie oraz konwersję na wiele różnych formatów, między innymi AVI (DivX + MP3), MOV, MP4 oraz samo MP3 z dźwiękiem. Do zalet Vixy należy szeroka gama obslugiwanych serwisów;
  • VideoDownloader
    Bardzo podobny do KeepVid, zapewniający dodatkowo pobranie specjalnej wtyczki dla przeglądarki internetowej Firefox, umożliwiającej korzystanie z tego narzędzia w środowisku Firefoksa.

Oprogramowanie

W zakresie przydatnych programów polecamy Ci następujące aplikacje:

  • VDownloader
  • Orbit Downloader
  • KeepV
Uwaga!
Co zrobić, gdy pobrany plik ma złe rozszerzenie?
Niektóre z internetowych serwisów umożliwiających pobieranie plików wideo zapisuje filmy bez właściwego rozszerzenia. Jeśli masz taki problem, musisz własnoręcznie zmienić rozszerzenie z poziomu systemowego Eksploratora. Aby tego dokonać musisz mieć włączone pokazywanie przez system rozszerzeń plików. Z górnego menu Eksploratora wybierz Narzędzia, a następnie Opcje folderów. W zakładce Widok znajdź opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików i odznacz pole przy niej. Teraz po jednokrotnym naciśnięciu pliku, będziesz mógł łatwo zmienić jego rozszerzenie.

Polecamy: Jak powstała chmura antywirusowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA