| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Podstawy korzystania z grup dyskusyjnych

Podstawy korzystania z grup dyskusyjnych

Internet to doskonałe miejsce do poszukiwania informacji oraz wymiany poglądów z innymi użytkownikami. Stąd nie brakuje w nim różnego rodzaju forów dyskusyjnych oraz grup, na których internauci prowadzą ożywione debaty i służą pomocą innym. Zobacz, jak proste jest korzystanie z grup dyskusyjnych.

Co ciekawe, pomysł pierwszych grup dyskusyjnych ma mniej więcej tyle lat, co sam Internet. Obecnie Usenet (User Network, sieć użytkowników) to ogólnoświatowy system grup dyskusyjnych, zawierający tysiące grup tematycznych. Wśród nich można wyróżnić osiem podstawowych:

sci.* (nauka);

soc.* (nauka i sprawy społeczne);

comp.* (tematyka komputerowa);

misc.* (tematy różne);

humanities.* (tematy humanistyczne);

news.* (tematy związane z Usenetem);

talk.* (tematy kontrowersyjne, nie mieszczące się w innych kategoriach);

rec.* (rekreacja, sport).

Oczywiście w ramach poszczególnych podstawowych kategorii tworzone są setki innych. Oprócz tego wykorzystuje się również hierarchie narodowe (np. pl.*), lokalne (związane z profilem działalności właściciela serwera grup) oraz alternatywne (alt.* i free.*).

Jak się tam dostać

Z grup dyskusyjnych możesz korzystać odwiedzając określone serwisy internetowe (przykładowo http://groups.google.com). Większość klientów pocztowych posiada również funkcję obsługi grup dyskusyjnych. O ile w przypadku strony WWW wystarczy odszukać odpowiednią grupę za pomocą drzewa kategorii lub wyszukiwarki, o tyle w przypadku klienta pocztowego, należy najpierw założyć konto grup dyskusyjnych i nawiązać połączenie z serwerem, na którym są przechowywane takie grupy. W Internecie można znaleźć wiele ogólnodostępnych serwerów grup dyskusyjnych.

Po połączeniu z takim serwerem, pobierasz z niego najpierw listę wszystkich grup dyskusyjnych, a następnie za pomocą wyszukiwarki wybierasz, które z nich chciałbyś przeglądać i dyskutować na nich. W momencie rozpoczęcia subskrypcji wybranych grup otrzymasz listę najnowszych wiadomości i będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z grupami dyskusyjnymi.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK