REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakładamy darmowe konto pocztowe

Sebastian Górski
Zakładamy darmowe konto pocztowe
Zakładamy darmowe konto pocztowe

REKLAMA

REKLAMA

Jedną pierwszy rzeczy, jakie możemy zrobić na starcie swojej podróży przez świat Internetu jest założenie darmowego konta pocztowego. Będzie ono jednym z podstawowych sposobów komunikacji z innymi użytkownikami światowej Sieci. Pokażemy Ci jak założyć takie konto i na co zwracać szczególną uwagę.

Każdy, kto chce mieć kontakt z innymi użytkownikami w Internecie powinien posiadać własny adres e-mail. Dzięki niemu bez przeszkód wymieni korespondencję z rodziną, znajomymi, a także załatwi wiele spraw biznesowych.

REKLAMA

W Internecie dostępnych jest wiele serwisów oferujących prowadzenie darmowych kont pocztowych. Warto zatem wiedzieć, na które parametry takiego konta warto zwracać szczególną uwagę:

  • pojemność konta pocztowego to jeden z najważniejszych czynników determinujących ostateczny wybór usługodawcy. Pierwsze konta pocztowe w Polsce oferowały 1 MB przestrzeni dla swoich wiadomości. Dziś już nikogo nie dziwi konto pocztowe o pojemności 10 GB. Generalnie, im większe, tym lepsze.
  • maksymalna wielkość załącznika do wiadomości ma ogromne znaczenie podczas wysyłania dużych plików. Obecne standardy to kilkadziesiąt megabajtów. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że odbiorca będzie w stanie taką wiadomość przyjąć, bowiem serwer pocztowy jego konta może tego nie 'przełknąć';
  • system ochrony przed wirusami oraz spamem zintegrowany z systemem pocztowym z pewnością pomoże ograniczyć napływ niezamawianej korespondencji na Twoje konto oraz zabezpieczy je przed niebezpiecznymi plikami;
  • jeśli zamierzasz korzystać z poczty z poziomu strony WWW, z pewnością przyda Ci się wyszukiwarka. Jeśli na Twoim koncie zbierze się więcej wiadomości, pomoże Ci ona odnaleźć wśród nich tę poszukiwaną.
  • niektórzy dostawcy kont pocztowych oferują możliwość obsługi z poziomu telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla bardziej aktywnych użytkowników Internetu  

Polecamy: Kto odpowiada za wykrywanie wirusów?


Zakładanie konta pocztowego

Pierwszy etap to znalezienie odpowiedniego dostawcy usługi pocztowej, co nie będzie specjalnie trudne. Wystarczy wejść na strony największych polskich portali internetowych (Onet.pl, WP.pl, Interia.pl, Gazeta.pl). Każdy z nich oferuje taką usługę. Dodatkowo polecamy Ci również Gmaila, czyli serwis firmy Google.

Niezależnie od wybranego serwisu, proces zakładania konta wygląda dość podobnie i jest dość prosty. Kluczowe elementy to:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • adres e-mail, który możesz sobie wybrać sam lub jest on ustalany na podstawie nazwy użytkownika konta jaką wpisujesz do formularza rejestracyjnego. Ma on strukturę postaci nazwa_użytkownika@domena (przykładowo jan_kowalski@gazeta.pl);
  • hasło, czyli sposób uwierzytelnienia użytkownika. Podajesz je w momencie logowania na swoje konto;
  • dane osobiste oraz informacje o zainteresowaniach (nie jest to obowiązkowe);
  • zazwyczaj, na wypadek zapomnienia hasła przez użytkownika, w formularzu rejestracyjnym podaje się również inny adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłana wiadomość z przypomnieniem hasła.

Polecamy: Jak powstała chmura antywirusowa?


Konfiguracja konta pocztowego

REKLAMA

Z założonego właśnie konta pocztowego możesz korzystać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to logowanie się bezpośrednio na stronie internetowej (tzw. webmail). Drugi zaś polega na korzystaniu z tzw. klienta pocztowego, czyli dedykowanej aplikacji instalowanej na komputerze, której zadaniem jest kompleksowa obsługa korespondencji. W drugim przypadku, aby pomyślnie skonfigurować konto, musisz znać kilka dodatkowych parametrów.

Najważniejszy z nich to adresy serwerów odpowiadających za odbieranie oraz wysyłanie poczty. Serwer odbierający pocztę najczęściej jest oznaczony jako POP3, zaś serwer wysyłający pocztę to SMTP. Po założeniu konta pocztowego powinieneś otrzymać informację o adresach obu serwerów.

W ustawieniach każdego konta pocztowego  na stronie internetowej usługodawcy znajdziesz z łatwością instrukcję, jak skonfigurować swojego klienta pocztowego do pracy z danym kontem.

Polecamy: Czy pracownik może być anonimowy w Internecie?

Bezpieczne połączenie

Na sam koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na funkcję bezpiecznego połączenia z wykorzystaniem specjalnego mechanizmu o nazwie SSL. Korzystaj z tej funkcji, ilekroć znajdujesz się poza domem, jesteś w miejscu publicznym i korzystasz z cudzego komputera. W dużym uproszczeniu SSL zabezpiecza transmisję danych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA