REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Urząd Patentowy posiada przyznane prawem kompetencje do rozstrzygania w trybie postępowania spornego określonych przez przepisy prawa spraw.

Czy wiesz jakie oznaczenia nie korzystają z praw ochronnych?

Prawo własności przemysłowej wskazuje jakie oznaczenia geograficzne nie podlegają prawom ochronnym.

Czy wiesz jak zgłosić znak towarowy?

Dokonując zgłoszenia znaku towarowego niezbędne jest, aby go należycie określić oraz wskazać towary, dla których znak ten jest przeznaczony.

Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Urząd Patentowy rozstrzygając sprawy w trybie postępowania spornego związany jest granicami złożonego wniosku. Podstawa prawna, którą wskazał wnioskodawca również stanowi ograniczenie.

REKLAMA

Czy wiesz jak uzyskać prawo ochronne na znak towarowy?

Decyzję w sprawie prawa ochronnego udzielanego na znak towarowy wydaje Urząd Patentowy. Wydanie decyzji pozytywnej wiąże się z określonymi skutkami.

Czy wiesz jak stworzyć komunikat reklamowy?

Prosperowanie przedsiębiorstwa na rynku jest możliwe dzięki promowaniu jego usług. Reklama informuje o istnieniu firmy.

Czy wiesz jak podjąć grupową decyzję w firmie?

Techniką, której celem jest ulepszenie decyzji grupowych jest burza mózgów. Wywodzi się z ona psychologii społecznej.

Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

Urząd Patentowy jest podmiotem funkcjonującym w ramach administracji rządowej. Pełni funkcje centralnego organu w sprawach dotyczących własności przemysłowej.

REKLAMA

Istnienie autorytetu formą wpływania na decyzje w przedsiębiorstwie

Komunikowanie w miejscu pracy wiąże się z oddziaływaniem na siebie jednostek. Wzajemne oddziaływanie doprowadza do stworzenia sytuacji, w której jednostka może być wykorzystywana przez inną.

Grupa zadaniowa w firmie

Grupa zadaniowa to taki zespół pracowników firmy, który został powołany do zrealizowania konkretnego zadania.

Funkcje zarządzania

Funkcje zarządzania są grupami czynności występującymi w przedsiębiorstwach, a których przyczyną jest samo zarządzanie.

Funkcje umowy faktoringu

Faktoring pełni w obrocie zróżnicowane funkcje .Umowa faktoringu stanowi jedną z tzw. umów nienazwanych.

Finansowe aspekty faktoringu

Faktoring polega na dokonaniu nabycia przez faktora wierzytelności przysługujących prowadzącemu działalność gospodarczą z tytułu sprzedaży, dostawy lub usługi w zamian za kwotę wartości wierzytelności pomniejszoną o prowizję faktora.

Faktoring pełny

W obrocie handlowym występują zróżnicowane postacie faktoringu. Umowa powinna wskazywać na jaki jego rodzaj decydują się strony.

Faktoring niepełny

W obrocie handlowym występują zróżnicowane formy faktoringu. Umowa powinna wskazywać na jaki jego rodzaj decydują się strony.

Faktoring mieszany

W obrocie handlowym występują zróżnicowane formy faktoringu. Umowa powinna wskazywać na jaki jego rodzaj decydują się strony.

Czy wiesz jak zrobić efektywną reklamę firmy?

Środki perswazji podnoszą skuteczność reklamy. Efektywna reklama działalności gospodarczej pozwala na poprawę wyników ekonomicznych. W reklamie stosowane są środki o charakterze perswazyjnym o zróżnicowanym natężeniu. Należą do nich m.in.:

Delegowanie korzyścią dla przedsiębiorstwa

Delegowanie to przekazanie swojemu pracownikowi uprawnień do wykonania określonego zadania, za które zostanie rozliczony sam przełożony. Wiąże się ono z korzyścią nie tylko dla pracodawcy, który dzięki temu ma czas na inne obowiązki, ale też dla podwładnego oraz całej firmy.

Decyzje w przedmiocie wynalazków, wzorów użytkowych i przemysłowych

Decyzja dotycząca udzielenia patentu na wynalazek oraz prawa ochronnego na wzór użytkowy oraz o udzieleniu prawa z rejestracji wzoru przemysłowego poprzedzone są czynnościami podejmowanymi przez Urząd Patentowy.

Czy wiesz jak uzyskać prawo ochronne na znak towarowy?

Decyzję w sprawie prawa ochronnego udzielanego na znak towarowy wydaje Urząd Patentowy. Wydanie decyzji pozytywnej wiąże się z określonymi skutkami.

Decyzja w przedmiocie ochrony międzynarodowego znaku towarowego

Organem właściwym do wydania decyzji w przedmiocie udzielenia praw ochronnych na międzynarodowy znak towarowy jest Urząd Patentowy.

Czy wiesz czego dotyczy postępowanie sporne przed Urzędem Patentowym?

Urząd Patentowy może rozstrzygać w trybie postępowania spornego, określonym przez przepisy prawa sprawy.

Czy wiesz co powinno zawierać zgłoszenie oznaczenia geograficznego?

Zgłoszenie oznaczenia geograficznego ma uregulowaną ustawowo strukturę. Brak koniecznych elementów nie pozwala na jego akceptację.

Co obejmuje prawo własności przemysłowej

Prawo własności przemysłowej jest z punktu widzenia przedsiębiorcy ważną regulacją. Jej zakres jest szeroki.

Bezpłatność i forma darowizny

Darowizna stanowi umową nazwaną uregulowaną w przepisach Kodeksu cywilnego. Ma ona na celu nieodpłatne przysporzenie obdarowanego z jednoczesnym uszczupleniem majątku darczyńcy.

Burza mózgów w firmie

Burza mózgów jest techniką, której celem jest ulepszenie decyzji grupowych. Wywodzi się z psychologii społecznej.

Administracyjne aspekty faktoringu

Umowa faktoringu polega na nabyciu przez faktora wierzytelności przysługujących prowadzącemu działalność gospodarczą z tytułu sprzedaży, dostawy lub usługi w zamian za kwotę wartości wierzytelności pomniejszoną o prowizję faktora.

Administracyjne aspekty faktoringu

Umowa faktoringu polega na nabyciu przez faktora wierzytelności przysługujących prowadzącemu działalność gospodarczą z tytułu sprzedaży, dostawy lub usługi w zamian za kwotę wartości wierzytelności pomniejszoną o prowizję faktora.

Przedsiębiorca a patent na wynalazek

Prawo własności przemysłowej przewiduje udzielanie patentów na wynalazki, które są nowe, posiadają poziom wynalazczy i nadają się do przemysłowego stosowania, niezależnie od dziedziny badawczej.

Przedsiębiorca a licencja przymusowa

Licencja przymusowa jest zezwoleniem na korzystanie już opatentowanego wynalazku innej osobie. Udziela jej Urząd patentowy.

ZeuS, największy złodziej ostatnich lat

Dzięki Internetowi możemy dokonywać zakupów i płacić za usługi szybko i wygodnie. Wygoda niestety idzie w parze z niebezpieczeństwem. Nie musisz nawet wstawać z łóżka, aby zrobić zakupy w spożywczym, a nawet kupić jacht lub nowy dom na drugim krańcu świata. Możemy grać na giełdzie, sprzedawać, wymieniać się – pamiętajmy jednak, że gdzieś tam w czai się tak jak w prawdziwym życiu złodziej który chętnie przygarnie nasze pieniądze. Naturalnie, aby skorzystać z tych możliwości, musimy najpierw zalogować się do odpowiedniego systemu i wskazać konto, z którego zostaną wysłane pieniądze.

Crimeware, nowe zagrożenia

Tym razem autor artykułu, skoncentrował się na rywalizacji o kontrolę pomiędzy "finansowym" szkodliwym oprogramowaniem, zwanym crimeware, a branżą antywirusową. Ponadto, przyjrzał się konfrontacji cyberprzestępcami, a sektorem finansowym.

Jak atakowane są banki cz. 2

Artykuł zawiera przegląd metod wykorzystywanych obecnie przez cyberprzestępców do atakowania instytucji finansowych, w szczególności banków. Opisane tu trendy i zagadnienia są kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, którymi dysponują współczesne instytucje finansowe Na koniec propozycja kilku sposobów mogących pomóc zapewnić ochronę przed zagrożeniami, które nieodłącznie wiążą się z bankowością online. Zapraszamy na drugą część artykułu.

Jak atakowane są banki ?

Artykuł zawiera przegląd metod wykorzystywanych obecnie przez cyberprzestępców do atakowania instytucji finansowych, w szczególności banków. Opisane tu trendy i zagadnienia są kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, którymi dysponują współczesne instytucje finansowe Na koniec propozycja kilku sposobów mogących pomóc zapewnić ochronę przed zagrożeniami, które nieodłącznie wiążą się z bankowością online.

Fałszywe antywirusy

Obecnie podrobić da się już prawie wszystko. Z każdej strony jesteśmy otoczeni nieoryginalnymi towarami, także oprogramowaniem. Jedno z największych zagrożeń to podrabiane programy zapewniające naszym danym bezpieczeństwo. Fałszywe programy antywirusowe, bo o nich mowa w tym artykule, stanowią realne zagrożenie dla użytkowników. W ostatnich miesiącach notuje się wzrost popularności tego szkodliwego oprogramowania, które udając pożyteczne aplikacje i pokazując fałszywe wyniki skanowania komputera w poszukiwaniu infekcji, zachęca do kupna pełnej wersji.

Powtarzanie jest matką wiedzy

Repetitio est mater studiorum – mówi znana łacińska premia. Skoro tak, dlaczego nie wykorzystać tej mądrości w prowadzeniu szkoleń biznesowych?

Rok podatkowy w podatku od osób prawnych

Rokiem podatkowym podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, jest co do zasady rok kalendarzowy, czyli dwanaście kalendarzowych miesięcy od stycznia do grudnia. Tylko podatnik podatku dochodowego od osób prawnych ma możliwość ustalić, iż jego rok podatkowy nie będzie zaczynał się wraz z początkiem roku kalendarzowego, ale będzie obejmował inne, kolejne dwanaście miesięcy kalendarzowych.

„Zmysłowy” odbiór szkolenia

Zmysły – węch, wzrok, smak, słuch, dotyk – pozwalają na pełniejszy odbiór rzeczywistości. Warto tą wiedzę umiejętnie wykorzystać podczas przeprowadzania szkolenia.

Umowa o utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej

Spółki aby utworzyć podatkową grupę kapitałową muszą zawrzeć umowę w formie aktu notarialnego, a także dokonać jej rejestracji. Jest to specyficzna umowa zawierana minimum na 3 lata podatkowe. Co powinno znaleźć się w takiej umowie, jakie mogą być jej dalsze losy?

Precyzja w planowaniu szkolenia

Umiejętność odróżnienia rzeczy ważnych i ważniejszych jest bardzo ważna. Bez tego każde szkolenie będzie sprawiało wrażenie chaotycznego i niezaplanowanego.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć III

Spełnienie przez wniosek kryteriów formalnych i dostępu podczas oceny merytorycznej wcale jeszcze nie oznacza przyznania dofinansowania. Wniosek jest przekazywany do oceny pod kątem spełnienia kryteriów ogólnych i szczegółowych.W odróżnieniu jednak od kryteriów formalnych i dostępu, gdzie ocena miała charakter „zero-jedynkowy”, tutaj ocena dokonywana jest w oparciu o skalę punktową. Jest to o tyle ważne, gdyż w zależności od ilości przyznanych punktów podczas oceny, nasz projekt wpisywany jest na listę rankingową.

Określ swoje oczekiwania wobec uczestników

Praca z dorosłymi jest specyficzna – istnieje ryzyko, że na to, co im się nie spodoba, zareagują agresją wymierzoną w prowadzącego. Określenie oczekiwań, celów, formuły szkolenia pozwoli na uniknięcie takich nieprzyjemnych sytuacji.

Wzbudzenie zainteresowania – cierpliwie, ale skutecznie

Zainteresowanie uczestników szkolenia tematem jest jednym z głównych zadań prowadzącego. Jednak w tej kwestii niezbędna jest cierpliwość oraz sukcesywne, spokojne dążenie do celu.

Aby szkolenie było udane…

Metod na udane szkolenie jest wiele i to prowadzący ostatecznie decyduje jak zyskać przychylność słuchaczy. Jednak logika wypowiedzi i unikanie monotonii to żelazne zasady każdego udanego wystąpienia.

Odpowiednia atmosfera – czyli jaka?

Dorośli są co do zasady bardziej sceptyczni i krytyczni niż dzieci. Stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas szkolenia pomoże stworzyć partnerską relację między prowadzącym a uczestnikami, a także zachęci ich do aktywnego udziału w zajęciach.

Warunki stworzenia podatkowej grupy kapitałowej

Ustawodawca dopuszcza możliwość tworzenia tzw. podatkowych grup kapitałowych. Podatkowe grupy kapitałowe tworzy się dla celów podatkowych, a ich największą zaletą jest możliwość natychmiastowego pokrywania strat jednej spółki z dochodów pozostałych spółek. W praktyce okazuje się, że największym problemem przy tworzeniu podatkowych grup kapitałowych jest niemożliwość sprostania licznym i surowym warunkom, jakie spółki chcące utworzyć podatkową grupę kapitałową muszą spełnić.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Po uzupełnieniu braków podczas oceny formalnej dokumentacja aplikacyjna jest przekazywana do dalszej oceny pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych. Wynik tej oceny może zadecydować o przyznaniu unijnego dofinansowania na realizację naszego projektu.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, wniosek wraz z załącznikami podlega ocenie pod kątem spełnienia wymaganych kryteriów. Od przebiegu oceny może zależeć decyzja o przyznaniu dotacji dla naszego projektu.

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim – część II

Podczas kompletowania dokumentacji aplikacyjnej nie możemy zapominać o wszystkich wymaganych załącznikach do wniosku. W przypadku niekompletności złożonej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie podczas oceny wniosku.

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim część I

W procesie aplikowania o środki unijne nie mniej ważnymi dokumentami jak wniosek o dofinansowanie są załączniki do wniosku. W zależności o wymogów programowych oraz Instytucji Organizującej Konkurs ich liczba oraz zakres może być różny.

REKLAMA