Decyzja w przedmiocie ochrony międzynarodowego znaku towarowego
REKLAMA
REKLAMA
W przypadku, w którym Urząd Patentowy stwierdzi brak podstaw do uznania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znaku towarowego międzynarodowego za chroniony, to zobowiązany jest wydać decyzję o ostatecznej odmowie przyznania mu ochrony.
REKLAMA
UP musi zwrócić się przed wydaniem decyzji do Biura Międzynarodowego i wskazać termin do zajęcia przez zainteresowanego stanowiska w sprawie oraz przyczyny uniemożliwiające udzielenie ochrony na ten znak.
Polecamy: Ustawa deregulacyjna bis – zmiany ważne dla przedsiębiorców
REKLAMA
W przypadku gdy Urząd Patentowy, w wyniku rozpoznania stanowiska uprawnionego z rejestracji międzynarodowego znaku towarowego, stwierdzi brak powodów uniemożliwiających uznanie ochrony międzynarodowego znaku towarowego, potwierdza to notą przesłaną do Biura Międzynarodowego w trybie, formie i języku przewidzianych Porozumieniem lub Protokołem, a także powiadamia o tym pełnomocnika, o ile został on w tej sprawie ustanowiony.
Od decyzji UP zawierającej definitywną odmowę uznania międzynarodowego znaku towarowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej za chroniony zainteresowanemu służy wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Terminem dla złożenia wniosku w tej sprawie jest okres 2 miesięcy od dnia doręczenia przez Biuro Międzynarodowe noty Urzędu Patentowego.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA