reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć III

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć III

Spełnienie przez wniosek kryteriów formalnych i dostępu podczas oceny merytorycznej wcale jeszcze nie oznacza przyznania dofinansowania. Wniosek jest przekazywany do oceny pod kątem spełnienia kryteriów ogólnych i szczegółowych.W odróżnieniu jednak od kryteriów formalnych i dostępu, gdzie ocena miała charakter „zero-jedynkowy”, tutaj ocena dokonywana jest w oparciu o skalę punktową. Jest to o tyle ważne, gdyż w zależności od ilości przyznanych punktów podczas oceny, nasz projekt wpisywany jest na listę rankingową.

Im wyższa pozycja projektu na liście rankingowej tym większe szanse na przyznanie unijnej dotacji. Warto dodać, że ocena ta jest dokonywana przez Komisję konkursową, ale w przypadku projektów wysokowyspecjalizowanych istnienie możliwość powołania ekspertów w celu opracowania analizy, raportu itd. 

Kryteria ogólne

Kryteria ogólne maja na celu zbadanie stopnia oddziaływania projektu na zagadnienia o charakterze uniwersalnym istotne dla każdego projektu, niezależnie od obszaru wsparcia, w ramach, którego projekt będzie realizowany. Poszczególne kryteria maja zróżnicowana wagę, tj. maksymalna ilość możliwych do uzyskania punktów, w zależności od poziomu istotności danego problemu. Na tym etapie oceny badane są m.in. stopień efektywności projektu (np. efektywność wydatków projektu), powiązanie projektu z innymi inwestycjami współfinansowanymi ze środków unijnych czy stopień przygotowania projektu do realizacji.

Warto zadbać, aby we wniosku o dofinansowanie szczegółowo i starannie zostały opisane zagadnienia związane z kryteriami dostępu. W przypadku, gdy nasze przedsiębiorstwo realizowało już inwestycje współfinansowane ze środków unijnych w tej czy poprzedniej perspektywie finansowej, koniecznie opiszmy to we wniosku o dofinansowanie. Wskażmy również, że realizowane przez nas inwestycje w sposób kompleksowy przyczyniają się do rozwiązania danego problemu na danym obszarze. 

W ramach kryteriów ogólnych można uzyskać maksymalnie 60 punktów. 

Zobacz także: Wydatki niekwalifikowane projektu w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

Kryteria szczegółowe

Kryteria szczegółowe mają na celu zbadanie stopnia oddziaływania projektu na istotne kwestie w poszczególnych dziedzinach wsparcia Programu. Ocena na podstawie tych kryteriów polega na przyznawaniu punktacji projektowi w zależności od stopnia tego oddziaływania. Dla konkursu na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach (działanie III.3) oceniane będzie m.in. czy działalność beneficjenta jest prowadzona w kooperacji z działami B+R przedsiębiorstw lub jednostkami naukowymi, czy projekt ma charakter innowacyjny na skalę regionalną, krajową lub globalną, czy wnioskodawca posiada akredytowany certyfikat jakości w przedsiębiorstwie zgodny z wymaganiami normy ISO 9001. 

Jeżeli nasz projekt zakłada kooperacje z działem B+R lub jednostką naukową na okres realizacji projektu, możemy w ramach tego kryterium otrzymać 6 punktów na 12 możliwych. Punktacja jest przyznawana w zależności od długości współpracy beneficjenta w związku z realizacją projektu.

Polecamy serwis Korespondencja w biznesie

W ramach kryteriów szczegółowych można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Wniosek, który uzyska, co najmniej 60% punktów z kryteriów szczegółowych zostaje wpisany na listę rankingową.

W przypadku projektów, które otrzymały taką samą liczbę punktów, o kolejności na liście decyduje termin złożenia wniosku.
W przypadku zakończenia oceny merytorycznej projektu, wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny w terminie 10 dni roboczych od zakończenia oceny merytorycznej wszystkich projektów.

Szczegółowe i obowiązujące dla wnioskodawców zasady organizacji konkursu zawiera dokumentacja konkursowa dla naboru projektów w ramach działania III.3. Jest ona dostępna pod adresem strony internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GP People sp. z o.o. sp.K.

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama