Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć III
REKLAMA
REKLAMA
Im wyższa pozycja projektu na liście rankingowej tym większe szanse na przyznanie unijnej dotacji. Warto dodać, że ocena ta jest dokonywana przez Komisję konkursową, ale w przypadku projektów wysokowyspecjalizowanych istnienie możliwość powołania ekspertów w celu opracowania analizy, raportu itd.
REKLAMA
Kryteria ogólne
REKLAMA
Kryteria ogólne maja na celu zbadanie stopnia oddziaływania projektu na zagadnienia o charakterze uniwersalnym istotne dla każdego projektu, niezależnie od obszaru wsparcia, w ramach, którego projekt będzie realizowany. Poszczególne kryteria maja zróżnicowana wagę, tj. maksymalna ilość możliwych do uzyskania punktów, w zależności od poziomu istotności danego problemu. Na tym etapie oceny badane są m.in. stopień efektywności projektu (np. efektywność wydatków projektu), powiązanie projektu z innymi inwestycjami współfinansowanymi ze środków unijnych czy stopień przygotowania projektu do realizacji.
Warto zadbać, aby we wniosku o dofinansowanie szczegółowo i starannie zostały opisane zagadnienia związane z kryteriami dostępu. W przypadku, gdy nasze przedsiębiorstwo realizowało już inwestycje współfinansowane ze środków unijnych w tej czy poprzedniej perspektywie finansowej, koniecznie opiszmy to we wniosku o dofinansowanie. Wskażmy również, że realizowane przez nas inwestycje w sposób kompleksowy przyczyniają się do rozwiązania danego problemu na danym obszarze.
W ramach kryteriów ogólnych można uzyskać maksymalnie 60 punktów.
Zobacz także: Wydatki niekwalifikowane projektu w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki
Kryteria szczegółowe
REKLAMA
Kryteria szczegółowe mają na celu zbadanie stopnia oddziaływania projektu na istotne kwestie w poszczególnych dziedzinach wsparcia Programu. Ocena na podstawie tych kryteriów polega na przyznawaniu punktacji projektowi w zależności od stopnia tego oddziaływania. Dla konkursu na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach (działanie III.3) oceniane będzie m.in. czy działalność beneficjenta jest prowadzona w kooperacji z działami B+R przedsiębiorstw lub jednostkami naukowymi, czy projekt ma charakter innowacyjny na skalę regionalną, krajową lub globalną, czy wnioskodawca posiada akredytowany certyfikat jakości w przedsiębiorstwie zgodny z wymaganiami normy ISO 9001.
Jeżeli nasz projekt zakłada kooperacje z działem B+R lub jednostką naukową na okres realizacji projektu, możemy w ramach tego kryterium otrzymać 6 punktów na 12 możliwych. Punktacja jest przyznawana w zależności od długości współpracy beneficjenta w związku z realizacją projektu.
Polecamy serwis Korespondencja w biznesie
W ramach kryteriów szczegółowych można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Wniosek, który uzyska, co najmniej 60% punktów z kryteriów szczegółowych zostaje wpisany na listę rankingową.
W przypadku projektów, które otrzymały taką samą liczbę punktów, o kolejności na liście decyduje termin złożenia wniosku.
W przypadku zakończenia oceny merytorycznej projektu, wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny w terminie 10 dni roboczych od zakończenia oceny merytorycznej wszystkich projektów.
Szczegółowe i obowiązujące dla wnioskodawców zasady organizacji konkursu zawiera dokumentacja konkursowa dla naboru projektów w ramach działania III.3. Jest ona dostępna pod adresem strony internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.