reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak uzyskać prawo ochronne na znak towarowy?

Czy wiesz jak uzyskać prawo ochronne na znak towarowy?

Decyzję w sprawie prawa ochronnego udzielanego na znak towarowy wydaje Urząd Patentowy. Wydanie decyzji pozytywnej wiąże się z określonymi skutkami.

Urząd Patentowy jest uprawniony do udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy, jedynie dla takich towarów, które spełniają określone przesłanki. Należy zauważyć, że ustawa Prawo własności przemysłowej definiuje towar jako wyrób przemysłowy, rzemieślniczy, płody rolne, a także takie produkty naturalne jak wody, minerały, surowce oraz określone usługi. Natomiast znakiem towarowym nazywa każde oznaczenie, które może zostać przedstawione w sposób graficzny.

Warunkiem jest, aby oznaczenie to umożliwiało odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znaki towarowe obejmują swym zakresem pojęciowym również znaki usługowe, tj. na usługi.

Urząd Patentowy może podjąć decyzję w przedmiocie udzielenia prawa ochronnego, jeśli nie stwierdzi wystąpienia braku przewidzianych przez ustawę wymogów uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy. Udzielenie prawa ochronnego następuje w połączeniu z obowiązkiem uiszczenia obowiązkowej opłaty za okres ochrony trwający 10 lat. W przypadku braku wniesienia opłaty w stwierdzane jest wygaśnięcie wydanej decyzji o udzieleniu prawa ochronnego.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak uzyskać prawo ochronne na znak towarowy?
Czy wiesz jak uzyskać prawo ochronne na znak towarowy?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama