REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak działa Nokia 6700 Classic? - recenzja


Tym razem fiński producent prezentuje nam Nokię 6700 Classic. Jest to telefon, który ma trafić do odbiorców oczarowanych bardzo popularną swego czasu 6300. Wymiary 109,8 x 45 x 11,2 są bardzo zbliżone do poprzednika, co będzie szczególnie ważne dla przedsiębiorców preferujących urządzenia o niewielkich gabarytach.

Jak działa Samsung Wave S8500? - recenzja

Pierwsze spotkanie z Samsungiem Wave nastraja bardzo pozytywnie. Telefon prezentuje się bardzo dobrze, a wyświetlacz Super Amoled wygląda imponująco nawet, gdy jest wyłączony.

Jak skorzystać z postępowania pojednawczego?

Celem postępowania pojednawczego jest zawarcie między stronami ugody zanim sprawa zostanie wniesiona do sądu. Postępowanie pojednawcze przeprowadza sąd w składzie jednego sędziego. Kiedy i w jakich sprawach można skorzystać z postępowania pojednawczego?

Jak prezentuje się MDA Compact V? - recenzja


MDA Compact V jest to wersja telefonu HTC Touch Diamond Mobile Phone przygotowana dla jednego z operatorów. Jak funkcjonuje w praktyce

REKLAMA

Nowe mieszkania wciąż za duże dla kupujących

Deweloperzy starają się przystosować nowe mieszkania do preferencji kupujących, czego efektem był spadek przeciętnego metrażu mieszkań deweloperskich oddawanych do użytku o ponad 9 m2 w maju br. Mimo to, nowe mieszkania wciąż były średnio o 12,9 m kw. większe od oczekiwań kupujących.

Ranking lokat terminowych - lipiec 2010

Produkty oszczędnościowe ostatnio są w stanie nas zaskoczyć. Oto najnowszy, lipcowy ranking lokat terminowych – dowiedz się, w co inwestować na wakacjach!

Jak funkcjonuje Nokia N900? - recenzja

Pierwszy kontakt z Nokią N900 nie nastraja pozytywnie – wymiary telefonu są pokaźne. Co jednak z funkcjonalnością?

Prawo probiercze przyjazne dla przedsiębiorców

Zwiększenie poziomu konkurencyjności polskiego rynku jubilerskiego i zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców tej branży stało się głównym celem przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki projektu ustawy Prawo probiercze.

REKLAMA

Czy sąd może zażądać przedstawienia dokumentu?

Zgodnie z art. 248 § 1 Kodeksu Postępowania Cywilnego każdy jest obowiązany do przedstawienia na zarządzenie sądu w oznaczonym terminie i miejscu dokument znajdujący się w jego posiadaniu i stanowiący dowód faktu istotnego dla rozstrzygnięcia sprawy, chyba że dokument zawiera tajemnicę państwową. Czy można uchylić się od tego obowiązku?

Innowacja w biznesie na przykładzie opon Goodyeara

Rozpatrzmy pewną bardzo tradycyjną i bardzo nastawioną na produkt dziedzinę jaką jest przemysł opon do samochodów ciężarowych.

160 mln dla firm na rozwój sieci energetycznych

60 mln euro to kwota przeznaczona dla uczestników programu „GE Ecomagination Challenge: Powering the Grid”. Firmy biorące udział w projekcie mają za zadanie przedstawić projekty rozwoju technologii inteligentnych sieci energetycznych.

Czym jest dowód z dokumentu?

Mimo, że przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego nie zawierają definicji dokumentu, przyjmuje się, że dokumentem jest utrwalone, wyłącznie w formie pisemnej (niezależnie od materiału, na którym zostało sporządzone), uzewnętrznienie wszelkiego rodzaju spostrzeżeń, myśli, oświadczeń ludzkich, nadające się do wielokrotnego wykorzystania.

Czy sąd jest związany innym wyrokiem?

Zgodnie z konstytucyjną zasadą sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom. Na gruncie praktycznym powstaje jednak wątpliwość czy sąd przy rozpoznaniu sprawy cywilnej obowiązany jest także uwzględniać orzeczenia innych sądów?

Umowa sprzedaży - zapisy, o których warto pamiętać

Długoterminowa współpraca handlowa wymaga podpisania umowy, która zagwarantuje realizację korzyści i egzekucję obowiązków, jakie dotyczą obu stron – sprzedającego i kupującego.

Głosowanie korespondencyjne na walnym zgromadzeniu

Proszę o wyjaśnienie zasad oddawania głosów drogą korespondencyjną na walnym zgromadzeniu. Co się w takim przypadku dzieje z tajnością głosowania? Czy można odwołać swój głos, a jeśli tak, to w jakim trybie i w jakim terminie?

Firmy mogą się bronić przed pozwami zbiorowymi

Firmy nie powinny lekceważyć pozwów zbiorowych, ale mają skuteczne narzędzia żeby się przed nimi bronić.

MG popiera legalność faktur wysyłanych mailem

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak poparł postulat przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, drukowanych po otrzymaniu drogą elektroniczną, nie będących e-fakturą z podpisem elektronicznym.

Usługi dla potrzeb VAT będą klasyfikowane w oparciu o PKWiU 2008

Po czterech miesiącach od wniesienia Sejm zajmie się wreszcie rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk nr 3205). Projekt dotyczy dostosowania przepisów ustawy o VAT wykorzystujących odwołania do klasyfikacji statystycznej PKWiU 1997 do klasyfikacji obecnie obowiązującej w statystyce, czyli do PKWiU 2008. Nowelizacja ma obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Jak wykorzystać innowację w biznesie? - firma obuwnicza

Przyjrzyjmy się obuwiu. Iluż to spośród nas doznaje frustracji z powodu niemożności znalezienia właściwego rozmiaru butów? Od kiedy produkcja masowa stała się normą, próbowaliśmy dopasowywać się do któregoś z rozmiarów i kształtów określanych przez wytwórców. Ale ta tradycja również się zmienia.

Czy masz obowiązek identyfikacji zagranicznych kontrahentów?

Zagraniczne spółki są obecnie istotna grupą klientów pośredników w obrocie nieruchomościami. Umowy o świadczenie usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z tymi podmiotami często zawierane są korespondencyjnie. Wspomniane spółki reprezentowana są często przez osoby stale zamieszkałe poza Rzeczpospolitą Polską oraz w związku z tym nie posiadające numeru PESEL. Powstał w związku z tym problem czy od osób reprezentujących zagraniczne spółki powinny być wymagane np. kopie paszportów.

Kiedy sąd udziela stronie pouczeń?

Przepisy Kodeksu postępowania cywilnego mówią, że w razie uzasadnionej potrzeby sąd może stronom i uczestnikom postępowania występującym w sprawie bez adwokata lub radcy prawnego udzielić niezbędnych pouczeń co do czynności procesowych. Na jakie informacje ze strony sądu może liczyć strona?

Co z kwalifikacją umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Zgodnie z art. 2 pkt 1 lit. q) ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tj. Dz. U. 2003 r. Nr 153 poz. 1505) wśród instytucji obowiązanych do stosowania ustawy wymienia się także przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Jak wybrać procesor do komputera biurowego?

Księgi wieczyste w sieci - jak zachować prywatność

Od 17 czerwca można bezpłatnie przeglądać księgi wieczyste za pomocą Internetu. Chociaż dotyczy to tylko tych dokumentów, które zostały przeniesione do systemu elektronicznego (czyli 12 mln spośród 18,8 milionów ksiąg), to do 2 lipca 2010 r. ponad 800 tysięcy osób przejrzało swoje księgi wieczyste przez Internet.

Jak poświadczać dokumenty za zgodność z oryginałem?

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wydanie oryginałów dokumentów do akt sądowych (np. faktur czy umów). Warto wtedy załączyć dokument poświadczony za zgodność z oryginałem przez uprawniony podmiot.

Ile m2 mieszkania można kupić za przeciętne wynagrodzenie w maju 2010r.

Od 0,31 do 0,49 m kw. mieszkania – tyle mógł kupić w maju zwykły Polak za przeciętne wynagrodzenie w zależności od regionu. Najmniej, bo niecałą jedną trzecią metra kw., uwzględniając przeciętne wynagrodzenie w województwie oraz średnie ceny transakcyjne mieszkań, kupi krakus i poznaniak - wynika ze wspólnego raportu Gold Finance oraz firmy monitorującej rynek nieruchomości redNet Consulting.

W jakiej branży jest szansa na szybkie zatrudnienie?

W dobie spowolnienia gospodarczego straty liczą niemal wszystkie branże. Jednak firmy zamierzają nadal inwestować. Wystarczy przejechać się przez centrum dużych miast i zobaczyć, że prężnie działa budownictwo zarówno infrastrukturalne, jak i mieszkaniowe.

Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?

Jak zwiększyć limit pobieranych plików w IE 7 i 8?

Standardowo w programie Internet Explorer nałożone są limity pobierania plików. Limity te uniemożliwiają jednoczesne ściąganie więcej niż dwóch plików w programie Internet Explorer 7 oraz ośmiu plików w Internet Explorer 8. Jest to szczególnie uciążliwe dla użytkowników z szybkim łączem, którzy chcą jednocześnie pobierać wiele plików. Możemy jednak pozbyć się tej niedogodności zwiększając do 10 jednocześnie pobieranych plików.

Decyzje FED w centrum zainteresowań

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się nieznacznym wzrostem, co tłumaczy się spekulacjami wokół ewentualnych kolejnych działań FED mogących wesprzeć gospodarkę. Zwyżkowały akcje banków, w tym taniejącego wcześniej Goldman Sachs, gdyż inwestorzy „uznali”, iż Rezerwa Federalna aby pobudzić akcję kredytową może zrezygnować z oprocentowania rezerw trzymanych przez banki w FED.

Jak przygotować się do spotkania z doradcą personalnym?

Jeśli zdecydowałeś na współpracę z agencją doradztwa personalnego warto jest dobrze się przygotować do spotkania z ekspertem. Podczas rozmowy konsultant będzie chciał poznać m.in. doświadczenie zawodowe oraz dlaczego wcześnie zmienialiśmy miejsca pracy i jaki jest obecny powód poszukiwań.

Specjalista ds. zakupów pomoże firmie zaoszczędzić

Choć kryzys uderzył we wszystkie gałęzie gospodarki, są firmy świetnie które odnajdują się w tej sytuacji. Pracodawcy docenili m.in. rolę specjalistów ds. zakupów. Dobry kupiec to realne pieniądze w postaci oszczędności.

Kiedy pracownik może być pełnomocnikiem pracodawcy?

Procedura cywilna pozwala pracownikowi reprezentować pracodawcę- nawet jeśli nie jest radcą prawnym. Wystarczy odpowiednie pełnomocnictwo i załączniki.

Czy kadra medyczna wciąż woli pracę za granicą?

Polska służba zdrowia od wielu lat boryka się z licznymi problemami o charakterze administracyjnym, ekonomicznym czy infrastrukturalnym. Wynikiem tego jest migracja kadry medycznej na rynki zagraniczne.

Dlaczego pracodawcy wolą elastyczne formy zatrudnienia?

W ostatnich latach elastyczne formy zatrudnienia w Polsce cieszą się popularnością, jednak rynek pracy tymczasowej w naszym kraju jest wciąż bardzo młody.

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż przewidywano

W czerwcu produkcja przemysłowa wzrosła o znacznie więcej niż się spodziewano. W porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku podskoczyła aż o 14,5 proc. Tak wysokie tempo utrzymuje się już drugi miesiąc z rzędu. Wszystko więc wskazuje na to, że nie mamy się co obawiać spowolnienia gospodarczego, którego sygnały coraz bardziej widoczne są w gospodarkach innych krajów.

Za co nie musisz płacić w szpitalu

Najwyższa Izba Kontroli sygnalizuje, że część państwowych szpitali nielegalnie – wbrew konstytucyjnym i ustawowym przepisom - oferuje ubezpieczonym pacjentkom płatne usługi, m.in.: znieczulenie zewnątrzoponowe i lepsze warunki pobytu - oddzielne sale porodowe i jednoosobowe sale poporodowe.

Jakie świadczenia może zająć komornik?

Musisz wiedzieć, że w postępowaniu egzekucyjnym obowiązek wskazania składników majątku dłużnika spoczywa na wierzycielu. Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego (np. orzeczenie SN z 25 kwietnia 1955 r., IV CZ 72/55, OSN 1956, nr III, poz. 69) wskazanie we wniosku o wszczęcie egzekucji tylko rodzaju egzekucji bez określenia jej sposobu nie spełnia wymagań przewidzianych w art. 797 kodeksu postępowania cywilnego („kpc”). W praktyce oznacza to, że komornik nie podejmie egzekucji ze składników majątku dłużnika, które nie zostały wskazane we wspomnianym wniosku.

Mikroprzedsiębiorcy też dostaną dofinansowanie

Tegoroczny nabór zasada udzielania wsparcia w oparciu o działanie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" jest korzystniejszy dla wnioskodawców zwłaszcza w przypadku tworzenia większej ilości miejsc pracy.

Ministerstwo Gospodarki za legalnością faktur wysyłanych mailem


Ministerstwo Gospodarki opowiedziała się za wprowadzeniem w życie postulatu przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, które są drukowane po otrzymaniu drogą elektroniczną, a nie są e-fakturą z podpisem elektronicznym.

Czas na event

Eventy to nie tylko świetny sposób na zintegrowanie, zmotywowanie i nagrodzenie pracowników. To także magnes na klientów i potencjalnych partnerów. Jak odpowiednio wykorzystać event marketing do realizacji celów firmy i skorzystać z naprawdę dobrych imprez?

Refundacja składek na ubezpieczenia niepełnosprawnych przedsiębiorców

Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych refunduje składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osobom niepełnosprawnym wykonującym działalność gospodarczą, pod warunkiem terminowego opłacania składek.

Resort gospodarki podsumowuje prace nad reformą regulacji

Głównymi czynnikami hamującymi rozwój przedsiębiorczości w Polsce jest biurokracja i skomplikowane prawo. Dlatego Ministerstwo Gospodarki realizuje reformę prawa gospodarczego, której zadaniem jest uproszczenie przepisów i redukcja barier w prowadzeniu działalności.

Zmiany w uldze na nowe technologie

Od 1 października 2010 r. będzie obowiązywać nowa definicja nowych technologii dla celów odliczeń od podatku dochodowego od osób prawnych.

Rozliczanie strat w PIT według Ministra Finansów

Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską udzielił wyjaśnień odnośnie zasad rozliczania strat przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych.

Leasing a koszty ubezpieczenia pojazdów osobowych

Jeżeli prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad leasingiem samochodów warto jest sprawdzić i porównać cenę ubezpieczenia tych pojazdów, a także dowiedzieć się jakie są koszty likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak odnaleźć się w nowej pracy? - porady

Musisz wiedzieć, że Twój pierwszy dzień w nowej pracy, a także tygodnie wdrożenia w nowe stanowisko, mogą mieć silny wpływ na to, jak będziesz postrzegany przez nowego pracodawcę. Jak zatem przebrnąć przez te chwile?

Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Nareszcie znaleźliśmy właściwą osobę na stanowisko. Teraz, na tym etapie, nadszedł czas na to, aby zwrócić się do kandydata z odpowiednio sformułowaną i wywierającą właściwe wrażenie ofertą zatrudnienia i na uzyskanie jego akceptacji. Jak to zrobić najlepiej?

Czy przyjąć kontrofertę - wskazówki zawodowe

Z powodzeniem doręczyłeś wypowiedzenie dotychczasowemu pracodawcy. Twój szef z pewnością nie jest z tego powodu szczęśliwy (wyobraź sobie, jakbyś się czuł na jego miejscu), ale wydaje się, iż zaakceptował tą decyzje. Od tego czasu, ucierasz nosa kolegom i planujesz największą, pożegnalną balangę w historii firmy. Co potem?

Jak kupić domenę na rynku wtórnym – krok po kroku

Coraz częściej chcąc rozpocząć działalność promocyjną w Sieci, przedsiębiorcy mają problemy ze znalezieniem atrakcyjnej nazwy dla serwisu WWW. Wpływa to na wzrost zainteresowania rynkiem wtórnym. W poniższym artykule wskazujemy jak krok po kroku zakupić domenę na rynku wtórnym.

REKLAMA