| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak przyspieszyć czas reakcji podglądu okien w pasku zadań Windows 7?

Jak przyspieszyć czas reakcji podglądu okien w pasku zadań Windows 7?

Podobnie jak w poprzedniej wersji systemu Widnows, tak samo w „siódemce” użytkownicy mogą korzystać z podglądu okien w miniaturach na pasku zadań. Oprócz podglądu można wyróżnić takie okno, aby szybko przedostać się do konkretnej otwartej aplikacji. Niestety jak to zazwyczaj bywa z systemem Windows, dla niektórych czas reakcji od najechania na ikonę na pasku zadań do pojawienia się podglądu okien w miniaturce może być za wolny. Jest jednak pewien sposób na przyspieszenie oczekiwania na podgląd w miniaturce okna. Jak to zrobić?

Pamiętajmy, żeby przed zastosowaniem poniższej porady, utworzyć punkt przywracania systemu lub wykonać kopię rejestru systemu Windows. Nie jest to co prawda konieczne, ale jeśli się pomylimy unikniemy późniejszych poważnych problemów z systemem.

Aby przyśpieszyć czas reakcji miniatury z podglądem okna, w pierwszej kolejności klikamy na przycisk START i wpisujemy regedit, aby uruchomić Edytor rejestru. Następnie rozwijamy klucz:

HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion -> Explorer -> Advanced.

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

Następnie klikamy na klucz Advanced prawym przyciskiem myszy i wybieramy z menu kontekstowego Nowy > Wartość DWORD. Po wyborze klikamy prawym przyciskiem myszy na nowej wartości i wybieramy z menu kontekstowego Zmień nazwę, po czym wpisujemy ExtendedUIHoverTime, a potem ponownie z menu kontekstowego wybieramy Modyfikuj. Następnie zaznaczamy System Dziesiętny i w pole tekstowe wpisujemy 100. Domyślna wartość ustawiona jest na 400 milisekund opóźnienia na czas reakcji. Po ustawieniu żądanej wartości zamykamy Edytor rejestru i ponownie uruchamiamy komputer.

Zobacz również: Internet - Podstawy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK