| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak ustawić globalny czas reakcji w Windows 7?

Jak ustawić globalny czas reakcji w Windows 7?

Jak już wiemy, czas reakcji na poszczególne akcje w systemie Windows 7 nie zawsze jest odpowiednio ustawiony. Może to być czas reakcji podglądu miniatur okien w pasku zadań, czy pojawienie się menu Start. Wszystkie ustawienia można dopasować osobno, ale aby nie ustawiać dla każdego elementu czasu reakcji oczekiwania, możemy wprowadzić zmiany w rejestrze systemu i ustawić globalnie wartość odpowiedzialną za opóźnienia. Jak to zrobić?

Pamiętajmy, żeby przed zastosowaniem poniższej porady, utworzyć punkt przywracania systemu lub wykonać kopię rejestru systemu Windows. Nie jest to co prawda konieczne, ale jeśli się pomylimy unikniemy późniejszych poważnych problemów z systemem.

Aby ustawić globalny czas oczekiwania, należy kliknąć na przycisk Start i wpisać regedit w celu uruchomienia Edytora rejestru. Następnie przechodzimy do klucza: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse i klikamy prawym przyciskiem myszy na wartości MouseHoverTime i z menu kontekstowego wybieramy opcję Modyfikuj.

Zobacz również: Komputer/Foto - Triki

Wartość jest domyślnie ustawiona na 400 milisekund. Czym niższa wartość tym czas reakcji będzie szybszy. Na przykład wpisując w pole tekstowe 100, czterokrotnie przyspieszymy czas reakcji opóźnień dla elementów interfejsu systemu Windows. Po wpisaniu nowej wartości i kliknięciu na przycisk OK, uruchamiamy ponownie komputer.

Zobacz również: Komputer/Foto - Przechowywanie zdjęć

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia LL.M. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Indiany w Bloomington w USA. Od 2012 r. jest adwokatem w Nowym Jorku, a od 2017 r. w Polsce (obecnie radcą prawnym). W wyborach samorządowych 2018 r. kandyduje do Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w okręgu Mirów - Czyste z list KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »