Kupując nowy laptop, w większości przypadków, otrzymujemy sprzęt z zainstalowanym już systemem operacyjnym. Obecnie jest to zazwyczaj system Windows 7 w różnych konfiguracjach. Co prawda jest to dość udany, szybki i stabilny system, jednak instalowane przez producentów laptopów oprogramowanie może sprawić, że nawet nowy komputer nie będzie działał tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Czym jest tak zwany crapware i czy jest to niezbędne oprogramowanie?
W systemie Windows 7 jest wiele funkcji, których wcale nie musimy używać, jeśli korzystamy z innych programów. Może to być na przykład przeglądarka Internet Explorer, jeśli korzystamy np. z Firefox’a, gry Microsoftu takie jak Saper czy pasjans, a także funkcje typu Tablet, jeśli pracujemy na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jak wyłączyć te funkcje i co na tym zyskamy?
Od momentu, w którym firma Motorola została przejęta przez koncern Google, kondycja przedsiębiorstwa znacząco się poprawiła, a nowe telefony okazują się coraz ciekawsze. Jednym z przedstawicieli nowej grupy jest Motorola XT615, która skierowana jest do ludzi młodych. Co prawda nowy model jest swego rodzaju zubożałą wersją topowego RAZR, jednak parametry wcale nie są słabe, a telefon może być idealną pozycją dla osób, które szukają przede wszystkim rozrywki.
Praca zdalna jest formą wykonywania powierzonych zadań poza siedzibą firmy. Jest to telepraca, której zasady w postaci np. poświęconych godzin dzienne, regulujemy sami, a fakt używania do niej technik elektronicznych powoduje, że możemy spełniać swoje obowiązki we własnym domu, mając kontakt z przełożonym jedynie poprzez e-maile, skype’a czy też telefonicznie.
Wspólnik spółki jawnej, co do zasady, odpowiada za długi tej spółki osobiście, całym swoim majątkiem, bez ograniczeń. W przypadku gdy wspólnik takiej spółki pozostaje w związku małżeńskim, w którym obowiązuje ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej, dla wierzyciela poszukującego zaspokojenia swojej należności istotnego znaczenia nabierają zasady odpowiedzialności majątkiem wspólnym. Często bowiem egzekucja z majątku osobistego wspólnika nie przynosi spodziewanych efektów. Stosowne czynności wierzyciel powinien zatem podjąć już na etapie dokonywania czynności ze spółką.