REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Prospecting - sposób na pozyskanie klienta

W czasach wysokiej konkurencji istotną kwestią dla każdej firmy jest osiągnięcie ustabilizowanej pozycji na rynku. Dla przedsiębiorstw kluczowe jest odpowiednie zaprezentowanie oferty i utrzymanie długotrwałych relacji z klientem. Najpierw jednak trzeba do tego klienta dotrzeć.

MPiPS chce urlopów wychowawczych także dla rodziców prowadzących firmy

Osoby prowadzące działalność gospodarczą i pracujące na innych warunkach niż umowa o pracę będą mogły skorzystać z urlopu wychowawczego, a składki za nie w tym okresie będzie opłacał budżet państwa - zakłada projekt przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Bezpłatna pomoc doradcza dla firm planujących wejście na giełdę

„Capital Express – nowa proinnowacyjna usługa doradcza dla firm z potencjałem” to propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski, które poszukują funduszy na inwestycje i rozwój. Program zakłada profesjonalne doradztwo dla firm, które chcą pozyskać inwestora strategicznego albo kapitał z emisji akcji lub obligacji w drodze oferty prywatnej lub publicznej na rynkach GPW, NewConnect albo Catalyst. Wsparcie, dofinansowane w 100% z funduszy unijnych otrzymują firmy z największym potencjałem rozwoju, wyłonione w drodze konkursu.

Co pracodawca może wiedzieć o zatrudnionym

Firmy coraz częściej sięgają po nowoczesne techniki, by zbierać informacje o swoich pracownikach. Nie wszystko jednak wolno pracodawcom.

REKLAMA

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2012

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2012. Eksperci porównali ofertę kredytów hipotecznych 18 banków. Dowiedz się, który kredyt hipoteczny będzie najkorzystniejszy.

Reforma emerytalna przyjęta – od 2013 wydłuży się wiek emerytalny

Sejm uchwalił reformę emerytalną. Oznacza to, że od 2013 roku stopniowo będzie wydłużał się wiek emerytalny. Polacy będą pracować dłużej.

Sejm uchwalił ustawę podwyższającą wiek emerytalny do 67. roku życia

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która podwyższa wiek emerytalny do 67. roku życia i zrównuje go dla kobiet i mężczyzn. Głosowało 455 posłów, za było 268, przeciw 185, a dwóch wstrzymało się od głosu.

EURO 2012 - problemy firm transportowych

EURO 2012. Firmy transportowe mogą mieć poważne trudności w zarządzaniu łańcuchem dostaw w trakcie mistrzostw EURO 2012. Problemy mogą dotknąć zarówno dużę przedsiębiorstwa jak i małe firmy.

REKLAMA

ZUS 2013 – terminy rozliczeń

ZUS 2013. Jakie są terminy rozliczeń z ZUS w 2013 roku? Przedsiębiorcy rozliczający się z ZUS w 2013 roku muszą przestrzegać narzuconych przez ZUS terminów. Ekspert podpowiada jakie są terminy rozliczeń z ZUS w 2013 roku.

RPP podwyższyła stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła w środę stopy procentowe. Podwyżka głównej stopy wyniosła 25 punktów bazowych do 4,75 proc.

Będzie liberalizacja prawa karnego w obrocie gospodarczym

Ministerstwo Sprawiedliwości nie wycofuje się z liberalizacji prawa karnego w obrocie gospodarczym - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski podczas konferencji prasowej. Gotowy projekt założeń ma być opracowany do połowy maja.

Firmy dłużej czekają na pieniądze

Utrzymujący się wzrost gospodarczy nie idzie w parze ze skłonnością do terminowego regulowania zobowiązań przez przedsiębiorców. Niemal co czwarta polska firma sygnalizuje wzrost problemów z otrzymaniem na czas zapłaty za towary i usługi - wynika z danych KRD.

Forma i procedura reklamacyjna – uprawnienia wynikające z gwarancji i ustawy

Z reklamacjami mamy do czynienia w związku z zakupem różnych produktów, począwszy od odzieży czy obuwia przez sprzęt elektroniczny aż do samochodów. Rzadko jednak zwracamy uwagę na przepisy regulujące procedurę reklamacyjną czy uprawnienia przysługujące klientowi.

Sejm przyjął przepisy o zatrudnianiu cudzoziemców

Ograniczenie przypadków zatrudniania cudzoziemców nielegalnie przebywających w naszym kraju jest głównym celem ustawy o skutkach powierzania pracy obcokrajowcom przebywającym w Polsce wbrew przepisom. W czwartek ustawę przyjął Sejm.

Wyższe odsetki od zaległości podatkowych i w składkach ZUS

Rada Polityki Pieniężnej podniosła w środę stopy procentowe NBP, a to oznacza, że zmienia się także stawka odsetek od zaległości podatkowych i od zaległości w opłacaniu składek ZUS.

Budżet opłaci składki społeczne za wychowujących dzieci

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma gotowy projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który przewiduje, że budżet będzie opłacał składki na ubezpieczenia społeczne za osoby, które wychowują dzieci.

Kluby za zniesieniem podwójnych kar za niepłacenie składek ZUS

Wszystkie kluby sejmowe pozytywnie oceniły projekt zmian w przepisach przewidujący zniesienie możliwości podwójnego karania tej samej osoby za niepłacenie w terminie i we właściwej wysokości składek do ZUS. Nowelizacja wynika z wyroku TK.

Użyczenie lokalu na cele działalności gospodarczej

Umowa użyczenia lokalu, stosowana najczęściej w gronie rodzinnym, mimo, że zazwyczaj nie ma nawet formy pisemnej, powoduje różne skutki prawne i podatkowe. Warto o tym wiedzieć, a zwłaszcza szczególną ostrożność w tym zakresie powinni zachować przedsiębiorcy zamierzający prowadzić działalność gospodarczą w takim lokalu.

Stratę z działalności gospodarczej można rozliczyć w ciągu 5 lat

Prowadzenie działalności gospodarczej nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem poniesienia straty. Warto jednak pamiętać, że przepisy podatkowe przewidują jej rozliczenia w terminie od 2 do 5 lat. Zmiana formy opodatkowania nie odgrywa tu istotnej roli, z wyjątkiem przejścia na kartę podatkową.

Niezbędnik przedsiębiorcy 2012

Niezbędnik przedsiębiorcy 2012. Dowiedz się ile wynoszą składki ZUS, jakie są terminy rozliczeń z ZUS, jakie są stawki podatkowe ryczałtu oraz stawki kilometrówki na 2012 rok.

Składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2013 roku

Składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2013 roku. Ekspert wieszjak.pl podpowiada jakie są składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2013 roku.

Jakie błędy popełniają pracodawcy w trakcie poszukiwania pracowników?

Czy Polscy przedsiębiorcy potrafią rekrutować pracowników? Jak wypada rodzimy rynek pracy na tle innych europejskich państw? Ekspert wyjaśnia jakie błędy popełniają pracodawcy w trakcie poszukiwania pracowników.

RPP podniosła stopy procentowe o 25 pb

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,75 proc. w skali rocznej - podała RPP w środę w komunikacie.

Spadło bezrobocie?

Stopa bezrobocia wyniosła w kwietniu 13 proc. To o 0,3 pkt proc. mniej niż w marcu - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Rząd przyjął projekt zmian w Prawie zamówień publicznych

Projekt nowelizacji Prawa zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi przyjął rząd - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Zmiany dotyczą przede wszystkim zamówień w obronności i bezpieczeństwie.

W kwietniu nastroje wśród przedsiębiorców pogorszyły się

Według kwietniowego badania koniunktury, nastroje wśród przedsiębiorców w porównaniu z marcem uległy pogorszeniu, a wskaźnik bieżący spadł z 9,6 pkt do 2,2 pkt - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Techniczne aspekty zaskarżania uchwał

Aby skutecznie zaskarżyć uchwałę walnego zgromadzenia w spółce akcyjnej lub uchwałę zgromadzenia wspólników w spółce z o.o., niezależnie od materialnych przesłanek powództwa, należy pamiętać o tzw. „technicznych aspektach” pozwu, w tym m.in. o uiszczeniu właściwej opłaty od pozwu oraz o obowiązku ustalenia wartości przedmiotu sporu.

Jak skutecznie zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym

Statystyki prowadzonych postępowań upadłościowych pokazują, że w dalszym ciągu znaczna część przedsiębiorców zgłasza swoje wierzytelności w postępowaniu upadłościowym samodzielnie, bez korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Ogólnodostępne portale internetowe oferują za niewielką opłatą lub często nieodpłatnie możliwość skorzystania ze wzorów zgłoszenia wierzytelności. Czynność zgłoszenia wierzytelności nie jest jednak tak prostą czynnością, jak mogłoby się wydawać, a skutki błędów są najczęściej nieodwracalne.

Emerytury 2013

Emerytury 2013. Od 2013 roku wiek emerytalny będzie stopniowo wydłużany, a przywileje emerytalne służb mundurowych będą ograniczone. Dowiedz się co będzie się działo z emeryturą w 2013 roku.

Terminowe regulowanie zobowiązań

Terminowe regulowanie zobowiązań przez przedsiębiorców nie idzie w parze ze wzrostem gospodarczym. Nie wszystkie firmy radzą sobie z zobowiązaniami. Nie płaci już co czwarta firma.

Sosnowiec: Park naukowo-technologiczny gotowy na przyjęcie kilkunastu firm

Kilkanaście firm może znaleźć miejsce w otwartym w poniedziałek Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Sfinansowana częściowo z unijnych środków, warta ponad 32,5 mln zł inwestycja powstała na terenie zamkniętej 13 lat temu kopalni Niwka-Modrzejów.

Polskie firmy w 2011 r. zainwestowały za granicą 7 mld dol.

Według firmy doradczej PWC szacunkowa wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w ubiegłym roku wyniosła 7 mld dol., czyli była o 1,5 mld dol. wyższa niż rok wcześniej.

Pracodawca ma obowiązek ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Przepisy dotyczące podnoszenia kwalifikacji pracowników zawarte w Kodeksie pracy przewidują wiele przywilejów, które przysługują pracownikom uzupełniającym swoją wiedzę. Zakres przywilejów uzależniony jest od tego, czy pracownik dokształca się z inicjatywy pracodawcy bądź za jego zgodą, czy też czyni to na własną rękę.

Firmom grożą wysokie kary za brak ochrony danych osobowych

Za złamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych firmom grożą kary sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych, a planowana zmiana przepisów ma zwiększyć maksymalną grzywnę do miliona euro. Oprócz kar finansowych można również ponieść odpowiedzialność karną. Z sankcjami muszą się liczyć nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność.

Zastaw skarbowy - przedmiot zastawu

Czy obraz Kossaka może być oddany jako zastaw skarbowy? Ekspert wyjaśnia co może być przedmiotem zestawu skarbowego.

Płaca minimalna 2013

Płaca minimalna 2013. Od 1 stycznia 2013 roku wzrośnie płaca minimalna. Dowiedz się ile wyniesie płaca minimalna w 2013 roku.

Współpraca polskich firm z podmiotami zagranicznymi

Wysokie oceny współpracy biznesowej z polskimi firmami zanotowano w Niemczech (91%) oraz Czechach (88%). Najważniejsze dla współpracy są: rzetelność, wiarygodność oraz dobra komunikacja. Zaangażowanie i specjalizacja są określane jako priorytet dla współpracy i budowania relacji handlowych i biznesowych. Zarzuty to zła organizacja oraz słaba kontrola i brak terminowości.

Spory gospodarcze będą rozpatrywane w sądzie tak, jak wszystkie inne

3 maja weszła w życie obszerna nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego. Przede wszystkim zniesione zostało odrębne postępowanie sądowe w sprawach gospodarczych, od tej pory spory między przedsiębiorcami będą rozpatrywane tak, jak zwykłe spory cywilne.

Kara umowna sposobem na zdyscyplinowanie kontrahenta

Wadliwe wykonanie budowy, nieterminowe dostarczenie towaru czy złamanie zakazu konkurencji – nasi kontrahenci bardzo często narażają nas na szkody. Jak się przed tym ustrzec? Kara umowna to dobry sposób zabezpieczenia naszych interesów.

Auto może palić więcej paliwa, niż podał producent

Gwarancja, którą wydaje sprzedawca kupującemu samochód, nie obejmuje normy zużycia paliwa podanej przez producenta w katalogu auta - uznał Sąd Najwyższy. Właściciel auta nie może więc żądać wymiany pojazdu, bo pali ono więcej paliwa.

Przedsiębiorcy mogą nie płacić podatku od zysków z lokat

Podatek dochodowy od firmowej lokaty może być sporo niższy od podatku Belki, a w niektórych przypadkach przedsiębiorcy mogą w ogóle uniknąć daniny dla fiskusa. Wiele zależy od sposobu opodatkowania prowadzonego przez nich biznesu.

Gdańsk: Kapania edukacyjna dla firm o korzyściach z internetu

W dniu dzisiejszym w Gdańsku rozpocznie się "Internetowa rewolucja", czyli kampania edukacyjna skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, poświęcona korzyściom płynącym z obecności w internecie.

Wynajem mieszkania na EURO 2012 - publikujemy 10 porad jak najwięcej zarobić

Wynajem mieszkania na EURO 2012 to sposób na szybkie zdobycie dodatkowej gotówki. Wynajem mieszkania na EURO 2012 może przynieść nawet 2-3 razy więcej zysku niż normalnie.

Zmowa cenowa – jaka kara grozi przedsiębiorcy?

Jakie kary wiążą się ze zmową przedsiębiorców? Dowiedz się jakie kary przewiduje prawo antymonopolowe oraz kiedy kara może zostać złagodzona.

Błędną wpłatę na ryczałt można poprawić

Pomimo, iż ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna z najprostszych form opodatkowania, przedsiębiorca może popełnić błąd… dokonując wpłaty.  Sytuacja komplikuje się, gdy minie już termin wymaganej wpłaty. Aby uniknąć dalszych  problemów niezbędny będzie wniosek.

Rada Ochrony Pracy zaniepokojona stanem bezpieczeństwa w budownictwie

W Polsce poprawiają się warunki pracy; w 2011 r. - w porównaniu z 2010 r. - spadła m.in. liczba wypadków przy pracy - takie są dane zaprezentowane na uroczystym posiedzeniu sejmowej Rady Ochrony Pracy.

Jak czasowo zmienić pracownikowi warunki wynagradzania

Pracodawca, który w trakcie zatrudnienia chce zmienić pracownikowi warunki wynagradzania, może to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zawieszenie warunków zatrudnienia.

Od 3 maja przedsiębiorcom łatwiej będzie dochodzić swoich należności

Od 3 maja 2012 r. obowiązuje nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, która zmienia regulację procedury odzyskiwania należności na drodze sądowej i egzekucyjnej. Główna zmiana polega na likwidacji odrębnej procedury gospodarczej przewidzianej do prowadzenia sporów między przedsiębiorcami.

Na zwrot nadpłaty z PIT trzeba czekać nawet do 3 miesięcy

Złożyłeś swoje zeznanie i czekasz na zwrot nadpłaty? Fiskus ma na to maksymalnie 3 miesiące. Wiele zależy więc od tego kiedy złożyłeś PIT-a, gdyż od tego dnia liczy się ten okres.

Modecom FreeWAY TAB 7.0 – tablet przeznaczony dla kierowców

Ostatnio kupno nawigacji samochodowej staje się coraz mniej opłacalne. W podobnej cenie możemy dostać dobrej jakości tablet, który oprócz pełnoprawnej nawigacji posiada również szereg dodatkowych funkcji, o których zwykła nawigacja może jedynie pomarzyć. Kolejnym urządzeniem, który może poważnie zagrozić nawigacjom samochodowym z pewnością jest Modecom FreeWAY TAB 7.0.

REKLAMA