REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatna pomoc doradcza dla firm planujących wejście na giełdę

REKLAMA

„Capital Express – nowa proinnowacyjna usługa doradcza dla firm z potencjałem” to propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski, które poszukują funduszy na inwestycje i rozwój. Program zakłada profesjonalne doradztwo dla firm, które chcą pozyskać inwestora strategicznego albo kapitał z emisji akcji lub obligacji w drodze oferty prywatnej lub publicznej na rynkach GPW, NewConnect albo Catalyst. Wsparcie, dofinansowane w 100% z funduszy unijnych otrzymują firmy z największym potencjałem rozwoju, wyłonione w drodze konkursu.

Eksperci Capital Express pomagają laureatom w wyborze najbardziej efektywnej ścieżki pozyskania środków finansowych, przygotowują wycenę firmy, opracowują dokumentację niezbędną do pozyskania inwestora, a w przypadku wejścia na giełdę - prospekt emisyjny lub dokument informacyjny. Doradzają również, jak zabezpieczyć interes firmy i jej właścicieli w relacjach z inwestorem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują bezpłatną ocenę potencjału wzrostu przedsiębiorstwa oraz promocję firmy.

REKLAMA

REKLAMA


W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne prowadzące własną działalność oraz spółki (z wyłączeniem spółek giełdowych) zaliczane do grona małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą działać w dowolnej branży za wyjątkiem górnictwa, rolnictwa i przetwórstwa rolnego oraz rybołówstwa.


Capital Express jest szansą zarówno dla firm początkujących, jak i tych w fazie rozwoju lub ekspansji rynkowej. Różne może być również ich zapotrzebowanie na kapitał: od kilkudziesięciu tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych.


Oceniając potencjał przedsiębiorstw kapituła konkursowa bierze pod uwagę ich model biznesowy, wyniki finansowe, czynniki ryzyka związane z działalnością oraz szczegółowe plany w zakresie dalszego rozwoju przy wykorzystaniu pozyskanych środków.

REKLAMA


Partnerem projektu „Capital Express” został Fundusz Południowy, autoryzowany doradca NewConnect i Catalyst. Dzięki temu aplikujące do projektu małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski, które poszukują kapitału na innowacje i rozwój, będą mogły skorzystać z jeszcze szerszego pakietu bezpłatnych usług doradczych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 Dzięki włączeniu się do projektu Funduszu Południowego możemy bardziej kompleksowo obsłużyć firmy z potencjałem i doprowadzić proces pozyskiwania kapitału do końca: od wskazania najlepszej ścieżki zewnętrznego finansowania, poprzez przygotowanie dokumentów dla inwestorów, po podpisanie z nimi umowy lub debiut giełdowy, a w rezultacie faktyczny wpływ kapitału - mówi Monika Batko, koordynator projektu Capital Express.

Fundusz Południowy będzie uczestniczyć m.in. w wycenach przedsiębiorstw oraz w przygotowaniu strategii rozwoju spółek biorących udział w konkursie. Będzie również współdziałać przy pozyskaniu finansowania zewnętrznego o charakterze udziałowym bądź dłużnym ze źródła uzgodnionego z firmą-laureatem.

 Cieszymy się, że możemy współdziałać w ramach „Capital Express”   mówi Michał Matujewicz, wiceprezes zarządu Funduszu Południowego.   Współpraca w projekcie, który nie narzuca form pozyskiwania finansowania i wymaga kreatywnego, indywidualnego podejścia do każdego przedsiębiorcy, bardzo dobrze wpisuje się w naszą filozofię działania. Status Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConnect i bogate doświadczenia w środowisku venture capital oraz instytucji otoczenia biznesu pozwalają nam na swobodny wybór i zaproponowanie optymalnej strategii pozyskania kapitału.

Zainteresowani przedsiębiorcy powinni się pospieszyć. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą tylko do końca maja 2012 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej programu pod adresem: www.capitalexpress.pl

Realizatorem programu jest Agencja Rozwoju Lokalnego SA w Jaworznie. Instytucja korzysta ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


***

Capital Express to projekt, który ma na celu umożliwienie małym i średnim przedsiębiorstwom wprowadzenia akcji na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych lub na NewConnect, wprowadzenia obligacji na Catalyst lub pozyskania inwestora indywidualnego. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i zakłada 100% dofinansowanie przygotowania spółki do oferty publicznej lub prywatnej.

 

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA