REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aktualności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pula akcji PKO BP dla drobnych inwestorów może być zwiększona

Rząd aktualizował strategię poręczeń i gwarancji

Rząd przyjął aktualizację strategii udzielania gwarancji i poręczeń. Oznacza to zwiększenie wysokości gwarancji i poręczeń udzielanych przez Skarb Państwa.

Utrata prawa do odliczenia VAT. Wyrok odroczony

Do 25 października Trybunał Konstytucyjny odroczył wyrok w sprawie konstytucyjności przepisu ograniczającego podatnikom prawo do odliczenia VAT.

Faktura sprzedaży z kodem lub bez kodu

Z informacji uzyskanych przez „GP” od kilku izb skarbowych wynika, że zamieszczenie kodu PL na krajowych fakturach sprzedaży nie powinno być uznane za błąd, a nawet gdyby się tak stało, to nie jest to błąd na tyle istotny, by stanowił podstawę np. do zakwestionowania odliczenia podatku.

REKLAMA

Ordynacja podatkowa - projekt nowelizacji

Ograniczenie liczby sytuacji, w których podatnik będzie miał obowiązek stawiać się w siedzibie urzędu skarbowego to nowa propozycja rządu. Rząd przyjął wczoraj projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej.

Rząd o oszczędnościach w planie Hausnera

Według wicepremiera Jerzego Hausnera proporcja długu publicznego w stosunku do PKB w 2004 r. nie przekroczy progu 55 proc.

Następne prywatyzacje już bez lokat

Od przyszłego roku handel limitami na zanieczyszczenia

Około tysiąca polskich firm, reprezentujących największe gałęzie przemysłu, będzie mogło od przyszłego roku sprzedawać i kupować niewykorzystane limity na emisję dwutlenku węgla. Na międzynarodowy rynek w ciągu trzech lat może trafić z polskich firm ponad 85 mln ton dwutlenku węgla, które według dzisiejszych stawek warte są ok. 765 mln euro.

REKLAMA

BCC przeciwko tendencyjnemu przedstawianiu predsiębiorców

Pracodawcy z Business Centre Club potępili wczoraj wszelkie przypadki zawinionego niewypłacania pracownikom należnych wynagrodzeń. Protestują jednak przeciwko tendencyjnemu przedstawianiu przez rząd wizerunku niepłacącego pracodawcy. Ich zdaniem złe postrzeganie przedsiębiorców przez społeczeństwo ma ułatwić podwyższenie składek na ZUS.

Boom inwestycyjny w Polsce?

Międzynarodowy Instytut Finansów (IIF) poinformował w Waszyngtonie, że w 2004 roku w Polsce inwestycje wzrosną o 30 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, co oznacza że powinniśmy rok bieżący zamknąć kwotą inwestycji dokonanych i deklarowanych w wysokości prawie 8 mld dolarów.

Wrześniowy ranking funduszy inwestycyjnych

Wrzesień był kolejnym miesiącem dobrej koniunktury dla polskich funduszy inwestycyjnych. Najwięcej zarobiły fundusze akcyjne i stabilnego wzrostu.

PKO BP. Prawie 65 tysięcy lokat prywatyzacyjnych

Karty płatnicze - minął czas podpisywania umów na wydane karty

Jeśli do wczoraj nie podpisaliśmy z bankiem umowy o prowadzenie kart płatniczych, od dziś nasze karty mogą być zablokowane.

Komisja sejmowa o p.d.o.f.

Prywatyzacja WSiP. Znów przesunięte terminy.

Podatek VAT w Trybunale Konstytucyjnym

Pozyskanie funduszy z UE. Program doradczy

Euro Info Centre (EIC) - organizacja zajmująca się wspieraniem małych i średnich przedsiębiorstw przy Komisji Wspólnot Europejskich -  wspólnie z Kredyt Bank  oraz Wartą  wprowadza program doradczo-edukacyjny, który ma pomóc firmom z sektora MSP w pozyskiwaniu środków z funduszy Unii Europejskiej.

PKO BP. Bez bieżących informacji o stanie przyjmowanych lokat

UE chce ujawnienia zarobków kierownictwa spółek

Komisja Europejska wezwała firmy działające w UE do pełnego ujawniania zarobków członków kierownictwa spółek. Chce także wzmocnić pozycję niezależnych członków rad w spółkach po serii ostatnich skandali finansowych w Europie i Ameryce.

Nowe rozporządzenie MF. Uproszczona procedura celna

Trwają zapisy na lokatę prywatyzacyjną PKO BP

Dowody osobiste za darmo

Sejm odrzucił offset

13 mld euro z funduszy unijnych dla Polski

Wiceminister gospodarki Krystyna Gurbiel powiedziała w Sejmie, że Polska może w latach 2004-2006 skorzystać, z prawie 13 mld euro środków strukturalnych z Unii Europejskiej.

Nowa ulga dla internetu?

Wynagrodzenia z opóźnieniem

Niewypłacanie wynagrodzeń za pracę jest w Polsce poważnym problemem społecznym. Jednak według danych Państwowej Inspekcji Pracy w 2003 roku po raz pierwszy zmniejszyła się liczba pracodawców, którzy naruszają przepisy dotyczące wypłaty wynagrodzeń.

180 mld wierzytelności

Wartość polskiego rynku przeterminowanych i niespłacanych wierzytelności wynosi 180 mld zł.

Ulga w PIT zamiast niższych kosztów dostępu do Internetu? 

Komisja Finansów Publicznych chce wprowadzenia specjalnej ulgi w podatku PIT na zrekompensowanie części kosztów związanych z dostępem do internetu.

O 10 procent wzrośnie akcyza na autogaz

Nie będzie stawki 50 proc. PIT

Sejmowa Komisja Gospodarki o zmianach w VAT

Posłowie z sejmowej Komisji Gospodarki sprzeciwiają się obciążaniu przedsiębiorców konsekwencjami zmian stawki VAT w trakcie roku podatkowego.

Komisja sejmowa o nowelizacji ustawy o rachunkowości

Dzisiaj  Komisja Finansów Publicznych zajmie stanowisko w sprawie senackiego projektu nowelizacji ustawy o rachunkowości.
Projekt zakłada uznanie za dowód księgowy faktury wystawianej zgodnie z przepisami dotyczącymi podatku od towarów i usług, czyli bez wymaganych podpisów wystawcy i odbiorcy.

Sejm. Podwyżka składek na ZUS dla małych firm

Sejm na trwającym posiedzeniu nie będzie zajmowal się projektem nowelizacji ustawy zakładającej podwyżkę składek na ZUS dla małych firm.

Sejm o rekalamach wina w mediach

Spór o dopuszczenie reklamy wina w mediach oraz na ulicznych billboardach rozpoczął wczorajszą debatę sejmową nad tzw. ustawą antyalkoholową.

Mediacja usprawni rozwiązywanie spraw sądowych

Sprawy cywilne, gospodarcze, rodzinne i opiekuńcze będzie można rozstrzygać taniej i sprawniej, pod warunkiem że strony sporu ulegną perswazji sądu i zgodnie wybiorą mediatora.

Nie było rekompensaty, nie ma podatku

Podatniczka nie musi płacić podatku od spadku z tytułu przyznanej, lecz nieotrzymanej rekompensaty za utracone mienie zabużańskie - orzekł wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.

Nie płacisz pracownikom - będziesz miał trudności

Niebezpieczne zakupy przez internet

Konferencja naukowa NBP

Podatki 2005

Oferta PKO BP: lokaty od 11 października

Inwestorzy indywidualni będą mogli kupić akcje PKO BP zarówno w biurach maklerskich, jak i bezpośrednio w banku, korzystając z tzw. lokat prywatyzacyjnych.

Wyjasnienie UE. Składanie NIP-1 po przerwaniu działalności

Dane zawarte na formularzu NIP-1 o zawieszeniu lub wznowieniu działalności gospodarczej należy podawać wtedy, gdy istnieje wyraźny obowiązek ustawowy zgłaszania tego faktu do urzędu skarbowego z powodów podatkowych. W praktyce dotyczy to wyłącznie opodatkowania w formie karty podatkowej.

Eurostat. Bezrobocie w UE

MF. Wydruk z banku internetowego może być dowodem wpłaty

Z wyjasnień Ministerstwa Finansów  wynika, że wydruk potwierdzający transakcję przelewu dokonanego przez bank internetowy, może być wykorzystany przez podatnika jako dowód wpłaty uprawniający do ulgi remontowej.

NIK o podatku dochodowym od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą

Sejmowa komisja pracuje nad zmianami w ustawach podatkowych.

Będą podwyżki składek na ZUS dla przedsiębiorców?

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu będzie miało miejsce drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt zakłada podwyżkę składek na ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Nowy formularz PIT/O

Prognozy inflacyjne

Balcerowicz najlepszym szefem banku centralnego

REKLAMA