reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - certyfikaty dla 56 urzędów

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - certyfikaty dla 56 urzędów

W drugiej edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club i Ministerstwo Finansów, certyfikaty otrzymało 56 urzędów.

Wśród wyróżnionych znalazło się 12 istniejących dopiero od 1 stycznia br. specjalnych urzędów skarbowych utworzonych do obsługi dużych podatników.Wyróżnione urzędy wybrali sami przedsiębiorcy. Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski powiedział m.in., że przedstawiciele tych urzędów odchodzą od stereotypowych kontroli polegających na tym, żeby coś znaleźć, pobrać pieniądze i otrzymać za to nagrodę, nie licząc się z sytuacją, w jakiej znalazł się podatnik. – Jak sygnalizują przedsiębiorcy, pracownicy urzędów skarbowych coraz częściej stają się ich pomocnymi partnerami i doradcami finansowymi – podkreślił Marek Goliszewski.Jak powiedział Stanisław Stec, wiceminister finansów, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej, przyznane wyróżnienia mają tym większą wartość, że oceny dokonali sami podatnicy. – Fakt, że 56 urzędów skarbowych uzyskało certyfikat „Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy”, ma szczególną wagę w sytuacji, kiedy służba skarbowa spotyka się głównie z krytyczną oceną w środkach masowego przekazu – stwierdził wiceminister S. Stec. Zapewnił, że jeżeli podatnik nie popełnia błędów świadomie, to może spokojnie rozwijać swoją działalność gospodarczą, swój biznes i nikt nie będzie szukał jego potknięć.Wiceminister wskazał na ułatwienie, jakim jest, szczególnie dla podatników przedsiębiorców, możliwość zawieszenia egzekwowania uznanych decyzją organu podatkowego należności, jeżeli decyzja ta zostanie zaskarżona do NSA. Podkreślił, że jest to ważne zarówno ze względu na interes podatnika, który nie będzie musiał płacić odsetek, jak również ze względu na interes budżetu, który nie będzie ponosił kosztów w sytuacjach, kiedy decyzja sądu będzie inna od podjętej przez organ podatkowy.Polska administracja podatkowa już dokonała wymiernego i zauważalnego postępu – ocenił Bernard Pteclier, przedstawiciel francuskiej administracji podatkowej, szef projektu PHARE 2003 pod nazwą: „Wsparcie polskiej administracji podatkowej”.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama