REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - certyfikaty dla 56 urzędów

REKLAMA

W drugiej edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club i Ministerstwo Finansów, certyfikaty otrzymało 56 urzędów.
Wśród wyróżnionych znalazło się 12 istniejących dopiero od 1 stycznia br. specjalnych urzędów skarbowych utworzonych do obsługi dużych podatników.

Wyróżnione urzędy wybrali sami przedsiębiorcy. Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski powiedział m.in., że przedstawiciele tych urzędów odchodzą od stereotypowych kontroli polegających na tym, żeby coś znaleźć, pobrać pieniądze i otrzymać za to nagrodę, nie licząc się z sytuacją, w jakiej znalazł się podatnik. – Jak sygnalizują przedsiębiorcy, pracownicy urzędów skarbowych coraz częściej stają się ich pomocnymi partnerami i doradcami finansowymi – podkreślił Marek Goliszewski.

Jak powiedział Stanisław Stec, wiceminister finansów, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej, przyznane wyróżnienia mają tym większą wartość, że oceny dokonali sami podatnicy. – Fakt, że 56 urzędów skarbowych uzyskało certyfikat „Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy”, ma szczególną wagę w sytuacji, kiedy służba skarbowa spotyka się głównie z krytyczną oceną w środkach masowego przekazu – stwierdził wiceminister S. Stec. Zapewnił, że jeżeli podatnik nie popełnia błędów świadomie, to może spokojnie rozwijać swoją działalność gospodarczą, swój biznes i nikt nie będzie szukał jego potknięć.

Wiceminister wskazał na ułatwienie, jakim jest, szczególnie dla podatników przedsiębiorców, możliwość zawieszenia egzekwowania uznanych decyzją organu podatkowego należności, jeżeli decyzja ta zostanie zaskarżona do NSA. Podkreślił, że jest to ważne zarówno ze względu na interes podatnika, który nie będzie musiał płacić odsetek, jak również ze względu na interes budżetu, który nie będzie ponosił kosztów w sytuacjach, kiedy decyzja sądu będzie inna od podjętej przez organ podatkowy.

Polska administracja podatkowa już dokonała wymiernego i zauważalnego postępu – ocenił Bernard Pteclier, przedstawiciel francuskiej administracji podatkowej, szef projektu PHARE 2003 pod nazwą: „Wsparcie polskiej administracji podatkowej”.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA