| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Prawo do wiążącej interpretacji podatkowych

Prawo do wiążącej interpretacji podatkowych

Społeczna Rady Skarbowości poparła propozycję, aby prawo do uzyskania wiążącej interpretacji przepisów prawa podatkowego ograniczyć do podatników prowadzących działalność gospodarczą.

 Wiceminister finansów Jarosław Neneman powiedział, że istotne jest, aby przepisy dotyczące prawa podatników do uzyskania wiążącej interpretacji służyły podatnikom, nie paraliżując pracy służb skarbowych.Eksperci Rady,  która jest organem doradczym ministra finansów, dyskutowali nad przedstawioną przez specjalny zespół propozycją rozszerzenia dotychczas obowiązujących przepisów, tak aby wiążąca interpretacja obejmowała zdarzenia dopiero planowane przez podatnika.W tej sytuacji prawo do uzyskania takiej interpretacji miałyby również osoby, które jeszcze nie są podatnikami i dopiero planują działalność. Oznaczałoby to, że jeżeli interpretacja okaże się błędna, to podatnik nie zapłaci podatku od działań, które podejmie w przyszłości.Pod dyskusję poddano też kwestię ewentualnych opłat za wydane interpretacje. Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych podkreślał, że najważniejsze jest, aby dostęp do wiążących interpretacji mieli mali przedsiębiorcy, co system opłat mógłby ograniczyć.Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK