reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Brak zaufania do firmy oznacza gorszą pracę

Brak zaufania do firmy oznacza gorszą pracę

W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że ludzie nieufający firmie nie przykładają się do obowiązków, podejmują niepotrzebne ryzyko, cynicznie odnoszą się do planów zarządu. Badania takie przeanalizował amerykański miesięcznik HR Magazine.

Na podstawie wyników 25 indywidualnych projektów badawczych przeprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat w USA, amerykański miesięcznik HR Magazine wysuwa dwa główne wnioski. Po pierwsze, zaufanie jest jednym z decydujących czynników interpersonalnych w miejscu pracy i osiąganych przez firmę wyników ekonomicznych. Po drugie, od poziomu zaufania pracowników zależy ich podejście do obowiązków zawodowych i jakość ich wykonania.Badacze zajmujący się kwestią zaufania w organizacji podkreślają, że do jego powstania i utrzymania niezbędne są następujące czynniki: silne przywództwo, integracja personelu i szkolenia. Pracownicy wtedy ufają swoim firmom, gdy widzą, że menedżerowie wyższego szczebla znają rynek i umieją wybrać odpowiednie strategie, które prowadzą przedsiębiorstwo do odniesienia sukcesu.Poziom zaufania rośnie, gdy pracownicy postrzegają organizację, w której są zatrudnieni jako całość działającą na rzecz jasno określonych celów i oceniają wewnętrzną współpracę jako dobrą. Personel powinien widzieć też, że został właściwie dobrany, wyszkolony i odpowiednio przygotowany do realizacji powierzonych zadań.Najbardziej typową reakcją zarządu na obniżenie się poziomu zaufania w firmie jest opracowanie nowego programu komunikacji wewnętrznej – wynika z badań. Menedżerowie wyższego szczebla próbują w nowy sposób wyjaśniać załodze przyczyny trudności lub koniecznych zmian w organizacji. Ich wysiłki są często całkowicie nieskuteczne.Zamiast zajmować się efekciarską kampanią informacyjną wewnątrz firmy, lepiej dokonać rzetelnej oceny sytuacji – wskazują analitycy. Warto określić, co podważyło zaufanie pracowników do firmy.

reklama

Czytaj także

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama