reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polscy brokerzy utracą prawo wykonywania zawodu?

Polscy brokerzy utracą prawo wykonywania zawodu?

Jeśli do 15 stycznia 2005 r. nie wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym, to polscy brokerzy utracą prawo wykonywania zawodu.

W połowie stycznia przyszłego roku we wszystkich krajach zjednoczonej Europy będzie obowiązywać nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 9 grudnia 2002 r. w sprawie pośrednictwa ubezpieczeniowego (2002/92/WE).

Nakłada o­na na pośredników rygorystyczne wymogi profesjonalne, etyczne i prawne, które będą musiały spełnić wszystkie firmy brokerskie i multiagenci.

Przedsiębiorcy zajmujący się pośrednictwem mają obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę gwarancyjną 1 mln euro za szkodę lub 1,5 mln euro za wszystkie szkody w okresie roku. Brak polisy OC odbierze znacznej liczbie pośredników możliwość prowadzenia działalności. Może się także okazać, że po 15 stycznia 2005 r. w Polsce będzie można się ubezpieczyć u niemieckiego czy angielskiego brokera, ale nie u polskiego.

Dopiero 19 października br. polski rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym (Dz.U. nr 124, poz. 1154). Projekt ten trafił już do Sejmu, ale nadal nie wiadomo, kiedy zajmą się nim posłowie.
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Kutyma

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama