reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fundusze UE. Projekt polsko-hiszpański

Fundusze UE. Projekt polsko-hiszpański

Polska będzie współpracować z Hiszpanią w zakresie zarządzania funduszami strukturalnymi UE. Zainaugurowano realizację polsko-hiszpańskiego projektu bliźniaczego.

Zbliżaniu stanowisk w kwestii wykorzystania funduszy strukturalnych służy to, że Hiszpania odniosła w ostatnich latach olbrzymi sukces, finansując dzięki środkom wspólnotowym budowę nowoczesnej sieci transportowej. Hiszpania może być stawiana Polsce za wzór, szczególnie pod względem znalezienia sposobu na szybką rozbudowę nowoczesnej infrastruktury. Szczególnie silnie rozwinął się hiszpański transport kolejowy, w Madrycie w szybkim czasie zmodernizowano metro, kraj oplotła sieć szybkich połączeń kolejowych.Z myślą o wymianie doświadczeń gościła ostatnio w Polsce minister rozwoju Hiszpanii Magdalena Alvarez Arza. – Hiszpania odniosła sukces w wykorzystaniu funduszy unijnych w dziedzinie transportu i dlatego chcemy korzystać z tych doświadczeń – powiedział po spotkaniu z Magdaleną Alvarez Arza Krzysztof Opawski, minister infrastruktury.W rozmowach ze stroną hiszpańską pojawia się również kwestia planowanego wprowadzenia przez członków Wspólnoty tzw. eurowiniet, zastępujących dotychczasowe opłaty winietowe wprowadzane w poszczególnych krajach. W opinii minister Alvarez ważne jest ustalenie podstawowych reguł dotyczących funkcjonowania eurowiniet, przy czym istotne jest to, aby poszczególnym państwom członkowskim pozostawić pewien zakres swobody przy ustalaniu wysokości opłat. – Chcemy, aby można było wprowadzić wyższe lub niższe opłaty w zależności od warunków lokalnych – powiedziała Magdalena Alvarez Arza, minister rozwoju Hiszpanii.Z kolei w opinii Krzysztofa Opawskiego istotne jest poszukiwanie rozwiązań, które pozwalałyby na przejściowe zachowanie zarówno winiet, jak i opłat za autostrady. Jak dodał minister infrastruktury, Polska nie powinna rezygnować z winiet, ponieważ byłoby to rozwiązanie tymczasowe w perspektywie wprowadzenia eurowiniet w państwach Unii Europejskiej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama