REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Windykacja należności, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

KRUS limit podatku 2012/2013

KRUS limit podatku 2012/2013. KRUS podał roczną kwotę graniczna podatku dochodowego należnego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej na rok podatkowy 2012. Limit ten wynosi 3 011 zł.

Ustawa umorzeniowa: Będzie abolicja składek ZUS

Ustawa umorzeniowa zakładająca abolicję składek ZUS trafiła do Sejmu. Dziś pierwsze czytanie projektu ustawy, która ma zagwarantować przedsiębiorcom prawo do abolicji składek ZUS za lata 1999-2009.

Zarządzanie należnościami – wskaźniki należności

Analiza należności może być wykonywana w oparciu o przeróżne kryteria istotne z punkt widzenia priorytetów zarządu. Najbardziej typowym podziałem jest wywoływanie kwoty należności ogółem na dany dzień i wydzielanie z tego zbioru należności przeterminowanych.

CEIDG 2012/2013: Zatarcie skazania usunie zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z CEIDG

CEIDG 2012/2013. Resort gospodarki przygotowuje zmiany, które mają pozwolić na usuwanie z wpisów w CEIDG informacji o orzeczonych wobec przedsiębiorcy zakazach prowadzenia działalności. Obecnie informacji usunąć się nie da.

REKLAMA

CEIDG 2012/2013: Wpisowi do CEIDG będą podlegały nowe dane

CEIDG. Wpisowi do CEIDG będą podlegały nowe dane. Zmiany ma wprowadzić przygotowywana nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Produkcja przemysłowa w kwietniu

Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła w skali roku o 2,9 proc – podał GUS. Dane są zbliżone do oczekiwań analityków.

ZUS Z-3b - zaświadczenie płatnika składek - druk ZUS 2014/2015

Druk ZUS Z-3b. Od 9 maja obowiązują nowe zasady dokumentowania prawa do zasiłku chorobowego oraz macierzyńskiego. W związku ze zmianami zostały wprowadzone nowe druki, m.in. ZUS Z-3b.

Poddziałanie 6.5.2. POIG - ruszył kolejny nabór

17 maja wystartowały kolejny etap naboru wniosków w ramach poddziałania 6.5.2. POIG. Tym razem szansę na dotacje ma przemysł medyczno-farmaceutyczny i szkutniczy.

REKLAMA

Nowe druki ZUS dla przyznania i wypłaty zasiłków 2012/2013

ZUS wprowadził nowe druki dla przyznawania i wypłaty zasiłków. Zmiany to efekt rozporządzenia przygotowanego przez resort pracy. Dowiedz się jakie druki ZUS stanowią podstawę do ustalenia prawa do zasiłku.

Podatki w Chinach

Raport „Inwestowanie w Chinach” przygotowany przez firmę KPMG omawia m.in. system podatkowy w Chinach. Zobaczmy jakie podatki muszą płacić przedsiębiorcy inwestujący w tym państwie.

Dyrektywa obronna wymusiła nowelizację prawa zamówień publicznych

Rząd przyjął projekt ustawy zmieniający Prawo zamówień publicznych oraz ustawę o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Planowana nowelizacja jest następstwem implementacji dyrektywy obronnej.

Druk RMUA 2012/2013 - wzór

Wzór druku RMUA 2012/2013. Publikujemy wzór druku RMUA na 2012/2013 rok udostępniony przez ZUS. Pobierz wzór druku RMUA 2012/2013.

Import zwolnił

Po okresie znacznego przyspieszenia spadła dynamika wzrostu importu. Eksport zwiększył się o 5,9 proc., a import o 3,3 w ujęciu rocznym - podał NBP.

Firmy odpiszą 1 proc. dla szkół

Resort nauki i szkolnictwa wyższego proponuje, aby firmy miały możliwość odpisywania 1 proc. podatku na rzecz instytucji naukowych.

Dotacje unijne - prawidłowa klasyfikacja przedsiębiorstwa

Wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie naszego kraju zyskali możliwość wykorzystania unijnych dofinansowań. Jednak ze względu na różnorodne warianty otrzymania pomocy ważne jest prawidłowe sklasyfikowanie swojego przedsiębiorstwa.

Kontroluj budżet we współpracy z bankiem

Skuteczna kontrola wydatków to jeden z podstawowych warunków czuwania na budżetem. Dowiedz się w jaki sposób kontrolować budżet z wykorzystaniem aplikacji udostępnianych przez banki.

EURO 2012 - problemy firm transportowych

EURO 2012. Firmy transportowe mogą mieć poważne trudności w zarządzaniu łańcuchem dostaw w trakcie mistrzostw EURO 2012. Problemy mogą dotknąć zarówno dużę przedsiębiorstwa jak i małe firmy.

ZUS 2013 – terminy rozliczeń

ZUS 2013. Jakie są terminy rozliczeń z ZUS w 2013 roku? Przedsiębiorcy rozliczający się z ZUS w 2013 roku muszą przestrzegać narzuconych przez ZUS terminów. Ekspert podpowiada jakie są terminy rozliczeń z ZUS w 2013 roku.

RPP podwyższyła stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła w środę stopy procentowe. Podwyżka głównej stopy wyniosła 25 punktów bazowych do 4,75 proc.

Niezbędnik przedsiębiorcy 2012

Niezbędnik przedsiębiorcy 2012. Dowiedz się ile wynoszą składki ZUS, jakie są terminy rozliczeń z ZUS, jakie są stawki podatkowe ryczałtu oraz stawki kilometrówki na 2012 rok.

Składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2013 roku

Składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2013 roku. Ekspert wieszjak.pl podpowiada jakie są składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2013 roku.

Jakie błędy popełniają pracodawcy w trakcie poszukiwania pracowników?

Czy Polscy przedsiębiorcy potrafią rekrutować pracowników? Jak wypada rodzimy rynek pracy na tle innych europejskich państw? Ekspert wyjaśnia jakie błędy popełniają pracodawcy w trakcie poszukiwania pracowników.

Spadło bezrobocie?

Stopa bezrobocia wyniosła w kwietniu 13 proc. To o 0,3 pkt proc. mniej niż w marcu - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Emerytury 2013

Emerytury 2013. Od 2013 roku wiek emerytalny będzie stopniowo wydłużany, a przywileje emerytalne służb mundurowych będą ograniczone. Dowiedz się co będzie się działo z emeryturą w 2013 roku.

Terminowe regulowanie zobowiązań

Terminowe regulowanie zobowiązań przez przedsiębiorców nie idzie w parze ze wzrostem gospodarczym. Nie wszystkie firmy radzą sobie z zobowiązaniami. Nie płaci już co czwarta firma.

Zastaw skarbowy - przedmiot zastawu

Czy obraz Kossaka może być oddany jako zastaw skarbowy? Ekspert wyjaśnia co może być przedmiotem zestawu skarbowego.

Płaca minimalna 2013

Płaca minimalna 2013. Od 1 stycznia 2013 roku wzrośnie płaca minimalna. Dowiedz się ile wyniesie płaca minimalna w 2013 roku.

Współpraca polskich firm z podmiotami zagranicznymi

Wysokie oceny współpracy biznesowej z polskimi firmami zanotowano w Niemczech (91%) oraz Czechach (88%). Najważniejsze dla współpracy są: rzetelność, wiarygodność oraz dobra komunikacja. Zaangażowanie i specjalizacja są określane jako priorytet dla współpracy i budowania relacji handlowych i biznesowych. Zarzuty to zła organizacja oraz słaba kontrola i brak terminowości.

Wynajem mieszkania na EURO 2012 - publikujemy 10 porad jak najwięcej zarobić

Wynajem mieszkania na EURO 2012 to sposób na szybkie zdobycie dodatkowej gotówki. Wynajem mieszkania na EURO 2012 może przynieść nawet 2-3 razy więcej zysku niż normalnie.

Zmowa cenowa – jaka kara grozi przedsiębiorcy?

Jakie kary wiążą się ze zmową przedsiębiorców? Dowiedz się jakie kary przewiduje prawo antymonopolowe oraz kiedy kara może zostać złagodzona.

Odliczenie VAT z faktury - na co uważać?

Planujesz odliczyć VAT z posiadanej faktury? Uważaj. Może się okazać, że nie przysługuje ci prawo do odliczenia niezależnie od posiadania dokumentu.

Brak pieniędzy na podatek

Nie masz możliwości zapłacenia podatku? Musisz złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności. Dowiedz się w jaki sposób możesz legalnie uniknąć odpowiedzialności karnej za brak zapłacenia podatku.

Szkolenie w majówkę obniży podatek

Zastanawiasz się nad rozwojem swoich umiejętności? Najlepiej zrób to w majówkę. Jeżeli szkolenie będzie miało związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, zaliczysz je do kosztów uzyskania przychodów.

Ustawa deweloperska 2012 - nowe prawa kupujących

Od 29 kwietnia obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywców mieszkań deweloperskich, czyli tzw. ustawa deweloperska. Jakie nowe prawa gwarantuje dla nabywców mieszkań?

ZUS i MSZ bedą popularyzować ubezpieczenia za granicą

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały deklarację o upowszechnianiu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych za granicą. To dobra wiadomość dla emigrantów.

Sprzeciw do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub kontyngentów taryfowych 2013

Komisja Europejska opublikowała zestawienie wniosków o ustanowienie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, których wejście w życie ma nastąpić 1 stycznia 2013 roku. Dowiedz się w jaki sposób złożyć sprzeciw do wniosków.

Zmiany w VAT korzystne dla firm?

Zmiana przepisów dotyczących momentu powstania obowiązku podatkowego i nowe zasady wystawiania faktur VAT - to założenia projektu nowelizacja ustawy o VAT. Jakie skutki dla firm wywołają nowe regulacje?

Dom na majówkę nawet za kilkadziesiąt tysięcy

Poszukiwanie noclegów na majówkę w ostatniej chwili może być problemem. Nie dla osób, które własną daczę. Działkę na majówkę i dłuższe weekendy można nabyć już za kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze na tym zarobić.

Dowóz pensjonariuszy na zabiegi rehabilitacyjne a VAT

Dowóz pensjonariuszy na zabiegi rehabilitacyjne a VAT. Czy usługi polegające na dowozie pensjonariuszy na dowozy rehabilitacyjne podlegają opodatkowaniu VAT?

Do 30 kwietnia 2013 r. skorygujesz dokumenty przekazane do ZUS za 2012 r.

ZUS 2013. Tylko do 30 kwietnia płatnicy mogą dokonywać korekty dokumentów złożonych do ZUS za 2012 rok. Płatnicy, którzy nie dopełnią obowiązku mogą zostać ukarani grzywną nawet do 5 tys. zł.

Wzrosła sprzedaż detaliczna

Sklepy nie mają na co narzekać. Sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 10,7 proc. - podał GUS.

ZUS unieważnił skradzione druki zaświadczeń lekarskich

Zakład Ubezpieczeń Społecznych unieważnił skradzione druki zaświadczeń lekarskich. Dowiedz się jakie numery znalazły się na liście unieważnionych.

Wniosek do ZUS o wydanie pisemnej interpretacji

Wniosek do ZUS o wydanie pisemnej interpretacji. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować oraz jak należy złożyć wniosek do ZUS o wydanie pisemnej interpretacji.

Nadchodzą ułatwienia dla firm

Ostatnie lata dla przedsiębiorczości to zmiany w sposobie obsługi firm zarówno przez jednostki współpracujące jak instytucje i urzędy. Skrócenie czasu obiegu dokumentów urzędowych, podatkowych oraz ubiegania się o finansowanie i pozwolenia jest efektem pracy rządu i firm.

CEIDG zdało egzamin

Eksperci OECD pozytywnie ocenili zmiany jakie zaszły w procedurze zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jako najważniejsze uproszczenia potraktowano utworzenie CEIDG oraz skrócenie okresu przedawnienia należności do ZUS-u.

Jakie błędy popełniamy w trakcie poszukiwania pracy?

Poszukiwanie nowego zatrudnienia zaliczyć można do przełomowych momentów w naszym życiu. Wbrew pozorom zmiana pracy czy jej znalezienie to trudne zadanie. Poznajcie listę najczęściej pojawiających się błędów, jakie popełniamy w trakcie poszukiwania pracy.

Ustawa deweloperska przyspieszyła inwestycje

Deweloperzy w ubiegłym miesiącu oddali o 90 proc. więcej mieszkań niż rok temu. Wydano mniej pozwoleń na budowę i spadła dynamika nowych inwestycji.

Kryzys? Firmom wzrosną obroty

Pomimo zapowiedzi nadejścia kryzysu ponad 50 proc. firm oczekuje wzrostu obrotów w 2012 roku. Jedynie 10 proc. przedsiębiorców spodziewa się spadku sprzedaży. Gdzie jest kryzys?

Umowa zawarta przez telefon - czy przedsiębiorca może uniknąć jej skutków?

Umowy zawierane przez telefon co do zasady jako umowy ustne mają równą moc prawną z umowami pisemnymi. W stosunkach między przedsiębiorcami bardzo niewielu umów nie można zawrzeć w formie ustnej – tylko takich dla których ustawodawca zastrzegł formę pisemną pod rygorem nieważności umowy (np. umowa sprzedaży nieruchomości, umowa przeniesienia praw autorskich, umowa leasingu).

Komisja Europejska: kobiety mają stanowić 40 proc. członków zarządu

40 proc. członków zarządu to kobiety - takie jest stanowisko Komisji Europejskiej. Nowe zasady antydyskryminacyjne mają ułatwić kobietom funkcjonowanie w firmach.

REKLAMA