reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Import zwolnił

Import zwolnił

Po okresie znacznego przyspieszenia spadła dynamika wzrostu importu. Eksport zwiększył się o 5,9 proc., a import o 3,3 w ujęciu rocznym - podał NBP.

„Eksport trzyma się nieźle, natomiast import słabnie, co jest oznaką, że nasza gospodarka spowalnia. Ale także jest oznaką, że słaby i słabnący złoty zwiększa zainteresowanie dotychczasowych importerów rynkiem polskim i pozyskiwaniem na nim dóbr i usług dotychczas importowanych" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

„Dobrze radzą sobie eksporterzy, chociaż w najbliższych miesiącach można się spodziewać dużych wahań tempa wzrostu eksportu w związku z niestabilną sytuacją gospodarczą u naszych partnerów handlowych, a także wahaniami kursu złotego do głównych walut.

Chociaż ostatnie dane, które napłynęły z Niemiec - wyższy niż przewidywano wzrost PKB w I kwartale br., utrzymująca się relatywnie wysoka dynamika produkcji przemysłowej, pozwalają z większym optymizmem spojrzeć na nasz eksport na rynek zachodniego sąsiada. Tym bardziej, że polskie przedsiębiorstwa w sytuacji spowolnienia gospodarczego zawsze zwiększają zainteresowanie rynkami zagranicznymi" - dodaje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Polecamy: Firma za granicą

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama