Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu urząd skarbowy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące urząd skarbowy.
Zwolnienia z ewidencji za pomocą kas rejestrujących w 2017 r.
Aktualizacja: 17.10.2016
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia wykonawczego do ustawy o VAT, w którym określono katalog podmiotów oraz niektórych czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Projekt rozporządzenia, które będzie obowiązywało w 2017 r., określa także warunki korzystania ze zwolnienia biorąc pod uwagę interes publiczny, w szczególności sytuację budżetu państwa. »
Skutki podatkowe sprzedaży po cenie wyższej od ceny zakupu
Aktualizacja: 22.08.2016
Czy cena sprzedaży powinna być wyższa niż wydatki poniesione na zakup? W jakich sytuacjach niezastosowanie się do cen rynkowych nie zostanie zakwestionowane przez organy podatkowe? »
Asystent przedsiębiorcy od września - pilotaż
Aktualizacja: 17.08.2015
Od września br. rusza pilotażowy program, w ramach którego ok. 100 asystentów podatnika będzie pomagało mikroprzedsiębiorcom rozpoczynającym działalność gospodarczą. Pilotaż ma trwać do końca roku i po tym czasie asystenci podatnika pojawią się we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce. »
Inicjatywa "Obywatel" ułatwi kontakt z administracją
Aktualizacja: 27.05.2015
Do końca lipca 2015 r. ma zostać wdrożona inicjatywa "Obywatel", która ma ułatwić kontakt z administracją. Dzięki temu łatwiej będzie sprawdzić jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez internet, np. co przygotować, gdzie pójść. »
Czy fiskus umorzy dług powstały podczas zawieszenia firmy?
Aktualizacja: 29.05.2014
Każdy przedsiębiorca może zawiesić działalność gospodarczą na pewien okres czasu. Wówczas mogą powstać zobowiązania wobec fiskusa, w szczególności w przypadku sprzedaży środków trwałych. Wznawiając działalność przedsiębiorca nie może raczej liczyć na umorzenie długów podatkowych przez fiskusa podając nawet, jako powód zawieszenia – trudną sytuację ekonomiczną. »
Samozatrudnienie wiąże się z większą biurokracją
Aktualizacja: 10.03.2014
Kobiety prowadzące działalność gospodarczą – samozatrudnione poświęcają więcej czasu na sprawy administracyjne niż stricte związane z prowadzeniem firmy. Rzadziej również korzystają z pomocy profesjonalnych doradców. Z czego to wynika? »
Aktualizacja: 24.01.2013
Polska plasuje się na odległych miejscach w rankingach państw sprzyjających prowadzeniu własnego biznesu. Jakie są największe bariery dla prowadzenia biznesu w Polsce? »
Czy wybór KPiR jako formy opodatkowania należy zgłaszać do Urzędu Skarbowego?
Aktualizacja: 25.02.2011
Czy w przypadku wyboru formy opodatkowania jako "zasady ogólne" - księga przychodów i rozchodów, po zaznaczeniu tego wyboru w EDG-1, należy zgłaszać te dane dodatkowo do Urzędu Skarbowego? »
Zmiana konta bankowego - w Urzędzie Gminy czy w Urzędzie Skarbowym?
Aktualizacja: 25.02.2011
Ostatnio zmieniły się przepisy odnoszące się do urzędów skarbowych a dokładnie chodzi o druk NIP-1. Urzędy Skarbowe nie chcą przyjmować informacji dotyczących tylko zmiany konta bankowego. Dane nie podlegają wpisowi w EDG, więc nie powinno się ich przyjmować w urzędach gmin. Czy przyjmować je i przesyłać postanowieniem do urzędu skarbowego? »
Kiedy sąd może orzec przepadek świadczenia na rzecz Skarbu Państwa?
Aktualizacja: 13.10.2011
W niektórych wypadkach świadczenie może ulec przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa. Kiedy ma to miejsce i kiedy przepadkowi ulega wartość świadczenia? »
5 dobrych praktyk w zarządzaniu tranzycją biznesową na odległość
certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »