Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu urząd skarbowy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące urząd skarbowy.
Fiskus wprowadza nowy obowiązek dla dużych firm [VIDEO]
Aktualizacja: 31.03.2021
Polskie firmy będą musiały podawać do publicznej wiadomości transakcje z podmiotami z rajów podatkowych. Wymusza to nowe zobowiązanie dla firm, dotyczące publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej. »
Czy przedsiębiorcę będą mogły kontrolować różne US z województwa?
Aktualizacja: 22.03.2021
Czy US będą miały większy zakres kontroli. Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nad poszerzeniem zasięgu działania naczelników urzędów skarbowych. Na czym polegają te zmiany? Kogo będą dotyczyły? »
Mniej kontroli skarbowych w firmach. Spadek jest na poziomie 25%
Aktualizacja: 04.03.2021
Kontrole skarbowe wyhamowały. Spadki odnotowano we wszystkich województwach. Natomiast najwięcej takich działań rozpoczęła IAS w Warszawie, a najmniej – IAS w Opolu. »
Jak zapłacić podatek od kupna samochodu online?
Aktualizacja: 23.02.2021
Jak zapłacić podatek od kupna samochodu online? Jest kilka rzeczy, o których kierowca powinien wiedzieć zanim weźmie się za internetowe zgłoszenie. »
Kiedy powstanie e-Urząd Skarbowy?
Aktualizacja: 29.12.2020
E-Urząd Skarbowy to system teleinformatyczny dla klientów Krajowej Administracji Skarbowej. Ma zapewnić załatwienie spraw podatkowych bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. »
Czym będzie się zajmował Krajowy Urząd Skarbowy?
Aktualizacja: 29.12.2020
Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej powstanie jeden wyspecjalizowany urząd skarbowy o zasięgu krajowym, który obsłuży największe firmy »
KAS: ponad 2 razy mniej mandatów karnych za wykroczenia skarbowe
Aktualizacja: 17.11.2020
Liczba mandatów karnych, nałożonych przez organy Krajowej Administracji Skarbowej za wykroczenia skarbowe, spadła o ponad 55% w trzech kwartałach br. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. »
Eksperci ostrzegają przed urnami w skarbówkach
Aktualizacja: 23.10.2020
Urny do składania dokumentów w skarbówkach wprowadzono, żeby ułatwić kontakt w czasie lockdownu. Tak przekonuje Krajowa Administracja Skarbowa, ale eksperci odradzają korzystanie z tego rozwiązania. I ostrzegają, że w tym przypadku nie otrzymuje się potwierdzenia wpływu. A to może mieć już poważne konsekwencje karnoskarbowe. »
Kupno samochodu - podatek 2020
Aktualizacja: 06.08.2020
Kupno samochodu wiąże się z obowiązkiem opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Kiedy nie trzeba płacić? Ile wynosi PCC w 2020 r.? Kto, gdzie i w jakim czasie powinien zapłacić podatek? »
Kiedy ewidencjonować w pkpir otrzymane zaliczki
Aktualizacja: 11.02.2019
Rozpocząłem działalność gospodarczą. Czy mogę rozpoznawać przychód w momencie otrzymania zaliczek, jeżeli do 20 stycznia br. nie złożyłem do urzędu skarbowego zawiadomienia w tej sprawie? »
2 tys. zł za interpretację podatkową uderzy w przedsiębiorców
Aktualizacja: 07.08.2018
W nowej Ordynacji podatkowej proponowana jest opłata 2 tys. zł. za interpretacje podatkową w skomplikowanej sprawie. Zdaniem Konfederacji Lewiatan utrudni to firmom dostęp do interpretacji przepisów. »
Konsekwencje błędów w deklaracji podatkowej
Aktualizacja: 23.04.2018
Do 30 kwietnia 2018 należy złożyć deklarację podatkowe. Najważniejsze, aby dotrzymać terminów, w razie błędów można dokonać korekty. »
Aktualizacja: 29.03.2018
Zapłacimy nimi w kawiarni czy u księgowego, a nawet nabywając nieruchomość. Rynek związany z szeroko pojętymi kryptowalutami rośnie w ogromnym tempie pomimo (lub też dzięki) braku przepisów prawnych szczegółowo regulujących ich status. Nie znaczy to jednak, że działalność związana z kryptowalutami umyka uwadze organów władzy publicznej, w tym oczywiście fiskusa. »
Urząd skarbowy rozliczy PIT za podatnika
Aktualizacja: 18.01.2018
Dzięki złożeniu prostego wniosku PIT-WZ (czyli wniosku o sporządzenie zeznania przez urząd skarbowy) sama administracja skarbowa sporządzi dla podatnika roczne rozliczenie podatku na formularzu PIT-37. Zrobi to nawet wtedy, gdy podatnik uzyskuje dochody od więcej niż jednego pracodawcy czy korzysta z ulg i odliczeń (np. ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej). »
Jakie są konsekwencje posługiwania się pustymi fakturami?
Aktualizacja: 22.08.2017
Organy podatkowe otrzymują coraz więcej instrumentów, które pozwalają im na walkę z pustymi fakturami. Wystawca pustej faktury ma obowiązek zapłaty z niej VAT bezpośrednio do urzędu skarbowego. Nie wystarczy, że podatnik, który chce naprawić swój błąd, wystawi fakturę korygującą. Aby korekta była skuteczna, nabywca musi skorygować swoje rozliczenie. »
Produkcja przestaje się opłacać. Rolnicy zapowiadają wzrost cen