REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Telefon komórkowy, Komputer

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Większa uwaga na cyberbezpieczeństwo w Polsce. Powód - wojna i pandemia

64% dyrektorów i menedżerów polskich firm obawia się cyberataku, rodzime przedsiębiorstwa zwracają większą uwagę na kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Znaczący wpływ na zmianę postaw miały pandemia oraz inwazja na Ukrainę.

Low-code, samodzielne programowanie zyskuje popularność. Mniejszy rynek dla IT?

Low-code, samodzielne programowanie. Według opinii do 2024 roku ponad 80 proc. produktów i usług cyfrowych będzie tworzonych przez osoby spoza branży IT. Czy low-code może wyprzeć programistów?

Cyberbezpieczeństwo – odzyskiwanie danych

Tylko jedna na sześć firm na świecie testuje możliwość odzyskiwania danych w razie awarii – wynika z badania Veeam Ransomware Trends Report 2022. Brakuje właściwych procedur na wypadek ataku, wiele przedsiębiorstw zaniedbuje też kwestię sprawdzania kopii zapasowych i powiązanych procesów. Aż 20% w ramach strategii reagowania wymienia zapłacenie okupu, które nie daje żadnej gwarancji odzyskania zasobów.

Czy robotyzacja sprawdzi się w każdej firmie? Kto może skorzystać z najnowszych technologii?

Myśląc o robotach, wiele osób wciąż wyobraża sobie zaawansowaną maszynę wykonującą zlecone jej prace. Tymczasem roboty to także oprogramowania, które doskonale sprawdzają się w pracy biurowej. Nie zajmują przestrzeni, nie wymagają dodatkowego sprzętu ani wykwalifikowanego personelu.

REKLAMA

Rośnie rynek komputerów dla graczy

Rynek komputerów gamingowych w Polsce odnotowuje wysokie wzrosty. Dane sprzedażowe za rok 2021 świadczą o prawdziwym boomie na stacjonarne komputery oraz laptopy dla graczy. Eksperci wskazują na dwie podstawowe przyczyny tego zjawiska - pandemia oraz słaba dostępność podzespołów do samodzielnego składania pecetów.

Zmiany operatora komórkowego

Zmiany operatora komórkowego. W czwartym kwartale przeniesiono w Polsce 371,7 tys. numerów komórkowych - podał UKE w komunikacie. Dodatni bilans wśród dużych operatorów mobilnych odnotował T-Mobile Polska (blisko 15. tys.), a najwięcej numerów stracił Polkomtel (28,2 tys.).

Jak ustawić bezpieczne hasło na komputerze firmowym?

Bezpieczne hasło i ochrona danych to podstawa każdej firmy. Tymczasem oszuści wykorzystują zaawansowane narzędzia IT do masowego łamania haseł dostępów do usług internetowych i w ten sposób pozyskują ogromne wolumeny danych do dokonywania przestępstw.

Czym jest ulga IP BOX?

Ulga IP BOX stała się dla wielu pracowników z branży IT „świętym Graalem”, bo łączy się z preferencyjną stawką podatkową. Co na to Fiskus?

REKLAMA

Jak zrobić kopię zapasową i chronić dane firmy?

Czym jest kopia zapasowa? Jak przygotować kopię zapasową i nie stracić dokumentów na komputerze lub telefonie firmowym? Wyjaśniamy krok po kroku.

Jakie są przyczyny awarii sprzetów firmowych na home office?

Czy w dobie home office, podczas którego wielu pracowników korzysta ze służbowego sprzętu pracując z własnego M4 awaria musi oznaczać przerwę w świadczeniu pracy?

Jak utworzyć bezpieczne hasło do komputera firmowego?

Bezpieczne hasło do komputera, poczty firmowej czy konta firmowego to podstawa. Jak je utworzyć? Jakie zasady zastosować? Czego nie należy robić?

Koronawirus a branża informatyczna

Czy widmo kryzysu gospodarczego ominie zieloną wyspę, jaką na rynku pracy jest branża informatyczna Z najnowszych danych wynika, że aż jedna trzecia firm z tego sektora nie odczuwa żadnych utrudnień, a niektóre mają się nawet lepiej niż przed pandemią. Nie boją się też zatrudniać programistów z mniejszym doświadczeniem.

Inteligentne technologie na talerzu – czy wiesz co jesz?

W dobie transformacji cyfrowej wszystko wokół nas staje się coraz bardziej inteligentne, a przymiotnik „smart” jest kluczem pozwalającym rozróżnić świat analogowy od świata nowych technologii. Czy jednak sztuczna inteligencja i technologie z nią związane wkroczyły również do naszego menu? Kotlet z in vitro, czekolada z drukarki 3D, boty kulinarne zamiast kucharza czy wreszcie sztućce stymulujące receptory na języku brzmią jak fantastyka, ale to rozwiązania, które są coraz bardziej na wyciągnięcie naszej ręki.

Branża IT wytycza nowe standardy na rynku pracy

Obecnie ponad połowa aktywnych zawodowo programistów jest zdania, że samozatrudnienie daje najlepsze możliwości na zarobek i rozwój zawodowy. Na B2B pracuje już 30 proc. przedstawicieli branży IT, a odsetek ten stale rośnie.

Jak zabezpieczać dane (prywatne, firmowe) w internecie?

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zamieszczanych na stronach internetowych dany użytkownik sieci musi przestrzegać kilku podstawowych zasad. Oto 5 skutecznych sposobów na zabezpieczenie danych w sieci.

Firmy mają problem ze znalezieniem specjalistów IT

W Polsce zaczyna brakować programistów, mimo że, jak podaje Komisja Europejska, liczba specjalistów IT w ciągu ostatnich czterech lat wzrosła u nas aż o 15 proc. Znaczy odsetek firm deklaruje, że ma problem ze znalezieniem takich pracowników. Szacuje się, że boom na programistów potrwa do 2030 r.

Rozszerz swoją perspektywę z Alcatelem 3L

TCL Communication informuje o wprowadzeniu do sprzedaży w sieci sklepów Biedronka telefonu Alcatel 3L. Za sprawą panoramicznego ekranu 18:9 i trybu uproszczonego jest doskonałym wyborem na pierwszy smartfon. Komfort korzystania z tego urządzenia wyraźnie podnosi technologia rozpoznawania twarzy Face Key, dzięki której odblokowanie urządzenia trwa ułamek sekundy. Użytkownicy docenią z pewnością również obecność aparatu z matrycą 13 Mpix. Cena w sklepach sieci Biedronka wynosić będzie 399 zł.

RODO: Bezpieczeństwo danych a telefon komórkowy

Podczas wakacji częściej niż zazwyczaj korzystamy z różnego rodzaju aplikacji, które mogą być nam pomocne w podróży czy uprawianiu sportu. Jeśli jednak instalując je, nie zachowamy należytej ostrożności, nasz telefon lub smartwatch z przyjaciela łatwo może stać się szpiegiem. Warto więc zwracać uwagę, m.in. na to, jakie dane zbierają aplikacje i na co się godzimy przy ich ściąganiu – przestrzega dr Edyta Bielak-Jomaa, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Cyberataki - co powinieneś zrobić, jeśli padniesz ich ofiarą?

Współcześnie ofiarą przestępstwa w sieci może paść praktycznie każdy użytkownik urządzenia mającego dostęp do internetu. Dlatego też bardzo ważne jest, aby umieć rozpoznać i właściwie zareagować na ewentualny cyberatak.

Wirtualna czy stacjonarna centrala telefoniczna, czyli jak zaoszczędzić na biznesowych rozmowach?

Wraz z rozwojem Internetu świat komunikacji biznesowej zmienił się na dobre. Internetowa rewolucja wywindowała w górę standardy rozmów biznesowych, dlatego przedsiębiorcy coraz częściej szukają sposobów, dzięki którym dzwonienie do Klientów stanie się tańsze i wygodniejsze.

Roaming w UE - nowe zasady świadczenia usług po 15 czerwca 2017 r.

PE i Rada UE wydały rozporządzenie dot. roamingu, które wprowadza zasadę „roam like at home”. Wejdzie ono w życie 15 czerwca br. Jak zareagowali na nie polscy operatorzy - przedstawiamy komunikat UOKiK.

Kto rozlicza VAT od sprzedaży procesorów?

Kto jest obowiązany do rozliczania podatku VAT z tytułu sprzedaży procesorów? Sprzedawca czy nabywca?

UOKiK wszczął postępowanie przeciw T-Mobile

Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciw T-Mobile Polska w związku z usługami „Granie na Czekanie”/„Szafa Gra” oraz „Prenumerata”; wątpliwości wzbudził brak uzyskania wyraźnej zgody konsumenta na uruchomienie dodatkowo płatnych usług - poinformował w poniedziałek Urząd.

Opłaty roamingowe w UE znikną za 2 lata

Od 15 czerwca 2017 r. mają zniknąć opłaty roamingowe w UE. Oznacza to, że będąc za granicą, za połączenia czy przesyłanie danych zapłacimy tyle samo, ile płacimy za te usługi, będąc w swoim kraju.

Jak od 1 lipca 2015 r. zmienią się zasady rozliczania zakupu laptopów i telefonów do firmy

Od 1 lipca 2015 r., kupując laptopy, tablety czy nawet telefony komórkowe do firmy, będziemy musieli ustalić, czy trzeba rozliczyć VAT za sprzedawcę. 9 kwietnia 2015 r. Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do ustawy zmieniającej ustawę o VAT. Ustawa czeka teraz na podpis Prezydenta.

Pięć darmowych aplikacji mobilnych, które musi mieć każdy posiadacz smartfona

Ci, którzy decydują się na zakup jednego z produktów Apple, zazwyczaj są nim bezwzględnie zachwyceni. Wspaniały design, niezawodność, wygoda … Wszystko to prawda, ale niektórzy pomimo codziennego użytkowania nie wykorzystują pełni możliwości swojego sprzętu. Jak to zmienić? Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie aplikacje!

Koszty roamingu po 1 lipca 2014 roku

Od lat jednym z największych utrudnień dla podróżujących po Europie jest koszt roamingu danych, czyli opłaty pobieranej przez operatora za połączenia głosowe i przesyłanie danych. Dobra wiadomość jest taka, że od 1 lipca 2014 r. abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej, czyli w obrębie 27 Państw Członkowskich, zapłacą mniej za połączenia telefoniczne, wysyłanie SMS, a także korzystanie z Internetu.

Od lipca niższe opłaty za roaming

Wakacje to czas urlopów i zagranicznych wyjazdów. Od lipca w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego zostały obniżone opłaty roamingowe. Tańsze będą połączenia, smsy i mmsy oraz transmisja danych.

Od 1 stycznia 2013 spadną ceny połączeń telefonii komórkowej

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej określił obowiązki regulacyjne i nowe stawki rozliczeń hurtowych dla siedmiu operatorów telefonii komórkowej w zakresie usługi zakańczania połączeń głosowych. Od 1 stycznia 2013 roku obniżone stawki MTR zaczną obowiązywać w rozliczeniach międzyoperatorskich.

Telefonia internetowa przestaje być gadżetem

Z raportu Urzędu Kontroli Elektronicznej wynika, że w 2011 r. wpływy całego rynku usług VoIP w Polsce wyniosły 260 mln zł, odnotowując wzrost na poziomie 6,8 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Test: Apple iPhone 5

Testujemy iPhone'a 5, czyli płaskiego i większego następcę iPhone'a 4. Różnic jest dużo, ale czy wszystkie zmiany wyszły na dobre?

Od 1 lipca 2012 roku tańszy mobilny internet

Niższe stawki za mobilny internet oraz wiadomości głosowe i tekstowe w ramach roamingu od 1 lipca 2012 roku - to efekt wchodzącego w życie rozporządzania unijnego regulującego stawki za komunikację międzynarodową.

Powszechny dostęp do internetu w 2013 roku

Od 2013 roku wszyscy obywatele Unii Europejskiej mają mieć zapewniony dostęp do internetu. Wszystkie nowe budynki mają mieć instalację światłowodową.

Nokia wprowadza nową rodzinę telefonów – seria Asha startuje

Wydawało się, że seria Lumia to przełomowy pomysł fińskiego producenta telefonów komórkowych, ale jak widać Nokia ma jeszcze kilka asów w rękawie. Niedawno została zaprezentowana nowa seria Asha przeznaczona dla mniej zamożnych, ale równie wymagających użytkowników. Poznajmy bliżej modele 202, 203 oraz 302.

Nokia szaleje – aparat o matrycy 41 Mpix w telefonie?

Mówi się, że telefonem komórkowym nie da się zrobić profesjonalnego zdjęcia wysokiej jakości. Czy aby na pewno? O ile kilka lat temu taka opinia była jak najbardziej zasadna, to już dziś, między innymi za sprawą Nokii, można ją wsadzić między bajki. Poznajmy bliżej telefon z aparatem o matrycy 41 Mpix.

Nokia Lumia 610 – ciekawy smartfon dla oszczędnych

Z pewnością wiele osób pamięta czasy, kiedy na rynku telefonów komórkowych dominowała Nokia. Niestety potem na rynek wkroczył Samsung, LG, HTC oraz Blackberry, zaś Nokia z brakiem pomysłu na nowe urządzenia spadła na szary koniec. Teraz, z nową serią Lumia fiński producent stara się odzyskać serca wiernych niegdyś klientów. Czy model Lumia 610 przyczyni się do sukcesu?

LG 3D Max - smukły następca LG Swift 3D

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat następcy LG Swift 3D. Urządzenie o kodowej nazwie CX2 będzie prawdopodobnie sprzedawane pod nazwą 3D Max. Na pierwszy rzut oka urządzenie jest szybsze, ładniejsze, smuklejsze i ma moduł NFC. Czym jeszcze charakteryzuje się nowy LG 3D Max?

Huawei Ascend P1 S - najcieńszy smartfon na świecie

Na targach CES obserwowaliśmy premierę między innymi najcieńszego ultrabooka na świecie, ale nowego lidera w tej klasyfikacji mają również smartfony. A wszystko dzięki zaprezentowanemu przez Huawei modelowi Ascend P1 S. Swoją drogą ciekawe jak długo nowy smartfon nacieszy się pozycją lidera w rankingu najcieńszych smartfonów.

Meizu MX – kolejny klon lepszy od samego iPhone’a 4S?

Nikogo nie dziwią już klony, plagiaty, podróbki i urządzenia robione na podobieństwo innych, które opuszczają Chiny i zalewają niemal cały świat. Fakt, ciężko wyłowić z tej dżungli godne uwagi pozycje, ale firma Meizu jest jedną z nielicznych, które naprawdę się starają. Już w 2008 roku firma Meizu przedstawiła urządzenie podobne do iPhone’a - Meizu M8. Teraz firma zaprezentowała kolejny flagowy model rodem z Chin, czyli Meizu MX. Jak nowe urządzenie wypada w porównaniu z iPhone’m 4S?

Samsung Galaxy Y – smartfon dla nieco młodszych biznesmenów?

Firma Samsung w pogoni za galopującym HTC zaprezentowała nowe urządzenie przeznaczone dla nieco młodszych użytkowników. Samsung Galaxy Y to urządzenie dla osób, które potrzebują stałego i wszechstronnego kontaktu z otoczeniem bez żadnych ograniczeń i barier. Czy nowy Samsung Galaxy Y prezentuje coś oryginalnego?

System operacyjny telefonu – jak się w tym połapać?

Jeszcze kilka lat temu smartfon kojarzył się z dotykowym ekranem i na tym kończyła się wiedza przeciętnego użytkownika na ten temat. Dziś nie zawsze jest lepiej, gdyż mnogość najróżniejszych funkcji, systemów i innych dodatków sprawia, że nawet fani najnowszych gadżetów potrafią się zmieszać. Najważniejszym elementem dzisiejszych smartfonów jest system operacyjny. Poznajmy więc najważniejsze pozycje, które królują na rynku smartfonów.

Motorola FIRE – już wkrótce trafi na sklepowe półki

Już wkrótce na rynku pojawi się nowy, dość ciekawy smartfon Firmy Motorola o nazwie FIRE. Nowe urządzenie jest połączeniem pełnej klawiatury QWERT z ekranem dotykowym o rozdzielczości 2,80cala i rozdzielczości 240x320. Ciekawostką telefonu ma być pancerna bateria, która ma zapewnić urządzeniu zasilanie przez 30 dni! Czym jeszcze zaskakuje nowe urządzenie?

Pandigital SuperNova – 8-calowy tablet z mocnym procesorem za rozsądną cenę?

Firma Pandigital zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu tabletu. Zapowiadane urządzenie należy do serii SuperNova i wyposażone jest w ekran dotykowy o przekątnej 8 cali, a kontrolę nad wszystkimi funkcjami pełni system operacyjny Google Android "Gingerbread" 2.3. Czym jeszcze charakteryzuje się nowe urządzenie?

Cloud computing - definicja

Chmura obliczeniowa (cloud computing) to nowoczesny sposób zarządzania danymi. Cloud computing zakłada przeniesienie danych z komputerów pracowników. Ekspert wyjawia tajniki działania cloud computing.

Telefony z dwurdzeniowymi procesorami – czy to naprawdę jest potrzebne?

Coraz większe wyświetlacze, pamięć o pojemności kilkunastu lub kilkudziesięciu gigabajtów, do tego aparaty fotograficzne o ogromnych matrycach oraz mocne procesory, niekiedy nawet dwurdzeniowe. Nie jest to opis mocnego laptopa, ale najnowszych telefonów, które opuszczają bramy fabryk i trafiają na sklepowe półki kusząc klientów potężnymi parametrami. Oczywiście ceny szybują w górę, a my zastanawiamy się, czy to jest w ogóle potrzebne?

Optimus Net i Optimus Pro – nowe smartfony od LG

Już od jakiegoś czasu brak jakichkolwiek nowości z obozu firmy LG. Co prawda w świecie dzisiejszej telefonii komórkowej okres nawet dwóch tygodni to szmat czasu. Dlatego też firma LG zaprezentowała aż dwa nowe smartfony o nazwie Optimus Net i Optimus Pro. Czy nowe modele oferują coś ciekawego?

Motorola Photon 4G – już wkrótce w sklepach

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym telefonie marki Motorola. Dziś już wiemy, że model Photon 4G trafi na rynek już pod koniec lipca tego roku. Oprócz oficjalnego terminu wprowadzenia telefonu do sklepów, światło dzienne ujrzały parametry telefonu a także spodziewana cena urządzenia. Przypomnijmy, że Photon 4G to między innymi układ NVIDIA Tegra 2, obsługa WiMAX, duży ekran oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli. Poznajmy dokładniejsze parametry urządzenia.

Sony Ericsson Xperia duo – pierwszy dwurdzeniowy smartfon już po wakacjach

Już wkrótce na rynku pojawi się pierwszy smartfon marki Sony Ericsson, w którym znajduje się dwurdzeniowy układ SoC, czyli System-on-a-Chip. Zdaniem producenta nowe urządzenie pojawi się w sklepach już we wrześniu bieżącego roku. Nowy model pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Gingerbread" 2.3. Czy nowe urządzenie zaskoczy swoimi parametrami, czy będzie kolejną pozycją na półce z innym znaczkiem firmowym?

Xiaomi M1 – Galaxy S i iPhone w jednym?

Chińska myśl techniczna coraz częściej zaskakuje. Od czas do czasu na rynku pojawiają się urządzenia, które mają szansę wprowadzić nieco zamieszania w stonowane i nieco nudne szeregi urządzeń popularnych firm. Oczywiście czasami mamy do czynienia ze zwykłym plagiatem lub urządzeniem wątpliwej jakości, ale jak jest tym razem? Czy model Xiaomi M1 zaskoczy nas pozytywnie?

myPhone 8825TV VISION – telefon z dwoma kartami SIM

myPhone 8825TV VISION to najnowszy telefon z serii myPhone Dual SIM. Urządzenie umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM bez konieczności wyłączania urządzenia. Co prawda na rynku istnieje już kilka telefonów tego typu, ale ten charakteryzuje się czymś nowym. Otóż urządzenie posiada odbiornik naziemnej telewizji analogowej. Czym jeszcze charakteryzuje się nowe urządzenie?

REKLAMA