REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, VAT

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Polska Wódka określona ustawowo

Polska wódka, której nowa definicja wchodzi właśnie w życie mocą ustawy, jest jedyną polską produktową marką globalną, cenioną od pokoleń na rynkach całego świata i jednocześnie silnie kojarzoną z Polską.

Ranking kredytów samochodowych – grudzień 2012

Przełom roku to doskonały moment na zakup auta. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są liczne promocje producentów aut, którzy starają się wyprzedać modele wyprodukowane w zbliżającym się ku końcowi roku. Drugim z czynników są oferty banków, które w porównaniu z czerwcem 2012 r. obniżyły wartości oprocentowania nominalnego kredytów samochodowych nawet o 1% czy 2%. Gdzie poszukiwać preferencyjnych warunków kredytowania?

Jak kontrolować wydatki na paliwo?

Koszty ponoszone przez firmy na paliwo stanowią znaczną część wydatków związanych utrzymaniem floty. Ceny paliwa przez lata rosły w zawrotnym tempie przez co utrzymanie firmowych samochodów stanowi coraz większe wyzwanie. O to kilka rozwiązań, które pomogą zredukować koszty związane z ich użytkowaniem.

Kierowcy bez OC łatwo wykrywani przez UFG - "wirtualny policjant" działa skutecznie

W 2012 roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) wykrył ponad 4,5 tysiąca nieubezpieczonych kierowców - dzięki narzędziu informatycznemu zwanemu "wirtualnym policjantem". UFG uzyskał z tego tytułu ponad 1,2 mln złotych z kar za brak polisy OC.

REKLAMA

15 milionów złotych dla General Motors w Gliwicach

Ministerstwo Gospodarki dofinansuje projekt produkcji w Gliwicach samochodów osobowych Astra IV w wersji trzy- i czterodrzwiowej. 11 grudnia 2012 r. Rada Ministrów przyjęła program wieloletni dla tej inwestycji. Działania te pozwolą na zatrudnienie dodatkowych 150 osób przy produkcji i 600 w otoczeniu zakładu.

Firmy szybciej dostosowują się do zmianiającej się koniunktury

W ostatnich latach przedsiębiorstwa dojrzały i teraz znacznie lepiej reagują na zmieniającą się sytuację w gospodarce. W czasie obecnego kryzysu szybciej dostosowują się do słabszej koniunktury gospodarczej niż 3-4 lata temu.

Prezydent podpisał trzecią ustawę deregulacyjną

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce, przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki. Ustawa ma na celu poprawę warunków wykonywania działalności gospodarczej w Polsce, w szczególności ograniczenie zatorów płatniczych oraz zbędnych obowiązków informacyjnych.

Outsourcing aut firmowych coraz popularniejszy

Około 4 proc. wszystkich aut służbowych w Polsce jest outsourcowanych. Równocześnie firm, które w minionym półroczu zdecydowały się na oddanie swoich flot w długoterminowe zarządzanie zewnętrzne było prawie 17 tys. – wynika z najnowszego raportu Instytutu Keralla Research, który bada rynek Car Fleet Management w Polsce.

REKLAMA

Przedsiębiorcy zadowoleni z trzeciej ustawy deregulacyjnej

Ustawa o o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce zawiera wiele rozwiązań podatkowych , które mają w korzystny sposób wpłynąć na warunki prowadzenia biznesu w Polsce.

Jaki jest podatek od sprzedanego samochodu?

Samochód w firmie. Sprzedając samochód firmowy należy prawidłowo rozliczyć opodatkowanie PIT. Co można zaliczyć do kosztów, a co do przychodów ze sprzedaży samochodu firmowego?

Redukcja obciążeń administracyjnych dla firm - Sejm przyjął ustawę MG

Poprawa płynności finansowej przedsiębiorstw, ograniczenie zatorów płatniczych, zwiększenie dyscypliny płatniczej między kontrahentami oraz likwidacja barier administracyjnych to najważniejsze ułatwienia w prowadzeniu mikro, małych i średnich firm w Polsce zaproponowane przez Ministerstwo Gospodarki. Projekt ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce, 16 listopada 2012 r. przyjął Sejm RP.

Pułapki w ubezpieczeniach OC i AC

Naprawienie szkody, zgodnie z dyspozycją art. 361 § 2 Kodeksu cywilnego, polega na zwrocie kosztów, poniesionych przez poszkodowanego oraz korzyści (tylko w wypadku odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych), które mógłby osiągnąć, gdyby nie doszło do szkody.

Sprzedaż pojazdu - ubezpieczeniowe prawa i obowiązki stron

Sprzedaż samochodu lub innego pojazdu mechanicznego wiąże się m.in. z konkretnymi prawami i obowiązkami stron takiej transakcji, wynikającymi z prawa ubezpieczeniowego. Warto wiedzieć, jakie to prawa i obowiązki.

Używany samochód jako auto firmowe obniży zobowiązania podatkowe

Zakup używanego samochodu osobowego może pozwolić przedsiębiorcy zaoszczędzić na zobowiązaniach podatkowych. Ekspert podpowiada jakie auto kupić do firmy, aby móc skorzystać z preferencyjnej w danym przypadku metody amortyzacji.

Kierowca w firmie: przerwy w prowadzeniu pojazdów

Kierowcy pracujący w ramach przewozu krajowego lub międzynarodowego na terenie Unii Europejskiej są zobowiązani do stosowania norm dotyczących okresów prowadzenia pojazdów i przerw między nimi.

Gorsza jakość paliw w 2012 roku

Inspekcja Handlowa stale kontroluje jakość paliw. Sprawdza olej napędowy, benzynę, gaz LPG, biopaliwa oraz lekki olej opałowy na każdym etapie dystrybucji. Od stycznia do sierpnia 2012 r. zbadano paliwa w losowo wybranych 839 stacjach i 46 hurtowniach. Wniosek jest jeden - jakość paliw się pogarsza. Wyjątkiem jest LPG.

Kierowcy oszczędzają na ... OC

W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku w I półroczu 2012 r. o 50 procent wzrosła liczba kierowców bez OC, którzy z własnej kieszeni muszą zwracać odszkodowania za spowodowany wypadek. Tak wynika z najnowszego podsumowania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Jak opodatkowana jest sprzedaż samochodu osobowego używanego w działalności?

Ekspert wyjaśnia zasady opodatkowania w przypadku, gdy przedsiębiorca zamierza sprzedać swój samochód osobowy wykorzystywany wcześniej w działalności gospodarczej.

Kredyty na zakup samochodu używanego - wrzesień 2012

Warto się rozejrzeć, bo można zyskać prawie 100 zł miesięcznie wybierając najkorzystniejszy na rynku kredyt na zakup używanego samochodu osobowego.

Rynek kredytów samochodowych 2012

Rośnie rynek kredytów samochodowych. To efekt słabych dwóch ostatnich lat - alarmują eksperci.

Rocznica Powstania Warszawskiego - utrudnienia w ruchu

Zmiana organizacji ruchu w związku z obchodami 68. rocznicy Powstania Warszawskiego. Dowiedz się jakie utrudnienia w ruchu napotkasz w Warszawie w dniach 31 lipca - 5 sierpnia.

Podwójne obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów - problem wciąż aktualny

Na skutek działania tzw. klauzuli prolongacyjnej, mającej zapewnić ciągłość ubezpieczenia OC, wielu posiadaczy pojazdów mechanicznych zostaje objętych kilkoma stosunkami ubezpieczenia. Sytuację tę miała wyeliminować nowelizacja przepisów z lutego 2012 r., jednakże problem ten pozostaje wciąż aktualny.

Obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym a odszkodowanie z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ma w Polsce charakter obowiązkowy. Jego podstawową funkcją jest ułatwienie poszkodowanemu dochodzenia odszkodowania. Może się jednak zdarzyć, że do naprawienia szkody będzie zobowiązany zarówno ubezpieczyciel – w zakresie polisy OC – jak i sprawca – z uwagi na nałożony środek karny.

Karnety TIR 2012 - ZMPD ukarane przez UOKIK

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce ograniczało konkurencję poprzez różnicowanie opłat za dystrybucję karnetów TIR – uznała Prezes UOKiK. Za nadużycie pozycji rynkowej Zrzeszenie zostało ukarane sankcją finansową.

Próbki handlowe i prezenty firma przekaże bez VAT

Od 2013 roku zmienia się definicja próbki towaru. Skorzystają na tym przedsiębiorcy, którzy przekazują niewielkie ilości towaru w celach promocyjnych. Dwukrotnie większy ma być również limit zwolnienia z VAT na prezenty dla kontrahentów.

Samoobsługa przy tankowaniu LPG

Kierowcy będą mogli sami tankować LPG. Resorty gospodarki, transportu i budownictwa zapowiadają zmiany przepisów, które pozwolą na samoobsługę tankowania LPG.

Samochód na wakacje w kredycie

Twoje wysłużone auto jeszcze jeździ, ale boisz się nim ruszyć na wakacje w dłuższą podróż? Kredyt samochodowy można dostać szybko i bez wielkich formalności. Możesz więc pojechać na wakacje nowym i bezpiecznym samochodem.

Ranking kredytów samochodowych - czerwiec 2012

Znajdź najtańszy kredyt samochodowy. Prezentujemy raport dostępnych na rynku kredytów na zakup auta.

Kredyty samochodowe - najtańsze ale nie najprostsze

Kupujesz samochód? Kredyt samochodowy to wciąż najtańsze źródło pozyskania pieniędzy na zakup auta. Jednak coraz mniej banków uniwersalnych ma w ofercie takie kredyty. Innymi formami finansowania mogą być w tym przypadku pożyczka gotówkowa oraz leasing. Są droższe od kredytu ale mają inne zalety, przykładowo łatwiejsze i szybsze procedury czy opcję nabycia samochodu po niższej cenie. Eksperci PDK porównują te formy finansowania na konkretnych przykładach.

Zmiany w VAT korzystne dla firm?

Zmiana przepisów dotyczących momentu powstania obowiązku podatkowego i nowe zasady wystawiania faktur VAT - to założenia projektu nowelizacja ustawy o VAT. Jakie skutki dla firm wywołają nowe regulacje?

Porównanie kredytów samochodowych – kwiecień 2012

W 2011 r. jedynie 12% nowych samochodów zakupiono z wykorzystaniem kredytu. Dowiedz się ile zapłacisz decydując się na kredyt samochodowy. Przybliżamy ranking kredytów samochodowych na kwiecień 2012.

Samochód służbowy do celów prywatnych 2012

Samochód służbowy może być wykorzystywany przez pracownika do celów prywatnych. W tym celu pracodawca powinien ustalić z pracownikiem zasady korzystania z auta. Dowiedz się jakie skutki podatkowe wywołuje użytkowanie samochodu firmowego przez pracowników.

Będzie łatwiej zarejestrować samochód w innym państwie członkowskim UE

Obecnie przerejestrowanie samochodu do innego państwa UE nie przebiega łatwo ani szybko. Cała procedura zajmuje średnio 5 tygodni, a jej koszt dla obywateli i przedsiębiorstw szacuje się na 400 euro. Przyczyną tego stanu rzeczy jest mnogość przepisów i różne sprzeczne wymogi. Komisja Europejska zamierza ułatwić tą procedurę.

Uważaj gdzie tankujesz – jakość paliw 2011/2012

Benzyna jest coraz droższa i na dodatek nie zawsze dobrej jakości. W pierwszych dwóch miesiącach 2012 roku Inspekcja Handlowa skontrolowała 197 stacji oraz 10 hurtowni. Z pobranych 222 próbek paliw zakwestionowano 20 (9,01 %). Na 49 pobranych próbek gazu LPG zakwestionowano 4 (8,16%). W 2011 roku 5,4 % próbek benzyny i oleju napędowego skontrolowanych przez Inspekcję Handlową nie spełniało norm jakościowych – rok wcześniej było to blisko 4,19 %. Poprawiły się wyniki gazu LPG i biopaliw.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a zwolnienie od VAT

Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie zostały wymienione w prze­pisach określających wyłączenia ze zwolnienia od VAT. W przeszłości jednak w przy­padku gdy wynagrodzenie podatnika było określane w formie prowizji, kwotę tego wynagrodzenia mnożyło się razy 30.

Czy można obniżyć obrót należny VAT?

Czy można obniżyć obrót należny w podatku od towarów i usług z tytułu transakcji, która już została wykonana? Czy porozumienie zawarte w tym zakresie między stronami po realizacji świadczeń będzie stanowiło podstawę do korekty faktury?

Podwyższenie podatków jako nadzwyczajna zmiana stosunków (cz. 2)

Zmiany stawek podatkowych mogą w określonych sytuacjach uprawniać do żądania zmian w treści umowy. Muszą jednak zaistnieć odpowiednie okoliczności.

Podwyższenie podatków jako nadzwyczajna zmiana stosunków

Cena określona w umowie najczęściej zawiera w sobie podatek VAT. W takiej sytuacji zmiana stawek podatkowych może być kłopotów dla jednego z kontrahentów. Jak na to zareagować?

Zakup auta na firmę – leasing czy kredyt samochodowy?

Dowiedz się w jaki sposób zaoszczędzić kupując auto na firmę. Jaka forma finansowania jest lepsza - kredyt czy leasing?

Zakup samochodu a odliczenie VAT w 2012

W okresie 2011/2012 nie ma możliwości nabycia samochodu na preferencyjnych zasadach obowiązujących od roku 2004. Prawo do odliczenia VAT przy zakupie auta jest ograniczone od 2011 roku.

VAT od samochodów pod znakiem zapytania

Przedsiębiorcy czekający na powrót kratek do firmowych aut mają powody do niepokoju. Ministerstwo Finansów przygotowuje nowe przepisy, które mają uniemożliwić homologację aut osobowych na ciężarowe.

Jak kupić bezpiecznie mieszkanie u dewelopera?

Podpisując umowę z deweloperem, warto zabezpieczyć się na wypadek upadłości firmy czy nieprzyznania kredytu mieszkaniowego przez bank. Jeżeli zależy nam na mieszkaniu, warto umowę przedwstępną poświadczyć aktem notarialnym i zadbać o odpowiedni wpis do księgi wieczystej. Ustawa deweloperska nie obejmie mieszkań, wprowadzonych do sprzedaży przed 29 kwietnia.

VAT-7, VAT-7K i VAT-7D – kiedy jaka deklaracja?

VAT-7, VAT-7K i VAT-7D. Każda z deklaracji VAT dotyczy rozliczenia podatku od towarów i usług.

Jak obniżyć podatek VAT od przychodów z tytułu najmu?

Jeżeli rozważasz kupno lokalu pod wynajem, warto przyjrzeć się podatkowi VAT przy różnych wariantach zakupu. Kiedy planujesz zaciągnąć kredyt, dobrym sposobem na obniżenie opłat, jakie generują podatki VAT, może okazać się otworzenie własnej działalności gospodarczej. Natomiast gdy koszty inwestycji są niskie, lepiej jest nie męczyć się z podatkami VAT i przejść na ryczałt.

Zakup samochodu na firmę 2011/2012 - poradnik

Dowiedz się w jaki sposób dokonać oraz jak rozliczyć zakup samochodu osobowego na firmę. Ekspert podpowiada co zrobić, aby zaoszczędzić.

Kilometrówka 2012 - stawki i limity

W 2012 roku korzystanie z prywatnych aut w firmie najprawdopodobniej będzie bardziej opłacalne. W styczniu 2012 limity kilometrówki mają zostać podwyższone.

Wymianę opon na zimowe wrzucisz do kosztów

Zima rodzi potrzebę wymiany opon letnich na zimowe. W dobrej sytuacji są przedsiębiorcy, którzy mają możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów podatkowych. Nie dotyczy to jednak wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.

Ubezpieczenie OC: zwrot kosztów najmu samochodu zastępczego

Z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku mogą być także dochodzone roszczenia o zwrot kosztów związanych z najmem samochodu zastępczego. Wydatki na najem muszą być jednak celowe i ekonomicznie uzasadnione.

Jak określić wartość początkową samochodu wniesionego aportem do firmy podatnika?

Ustalenie wartości początkowej samochodu wprowadzanego aportem do firmy podatnika ma niebagatelne znaczenie. Samą wartość początkową środka trwałego ustalamy tylko raz, ale odpisy amortyzacyjne księgujemy w ciężar kosztów przez kolejne miesiące na przestrzeni kilku lat. Jak zatem prawidłowo ustalić wartość początkową samochodu wniesionego aportem do firmy podatnika?

Amortyzacja firmowych aut zimą

Amortyzacji, według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będą podlegać takie środki trwałe, w tym przypadku – auta stanowiące własność lub współwłasność podatnika, które nabyte we własnym zakresie są kompletne i zdatne do używania w okresie dłuższym niż rok. Oczywiście warunkiem sine qua non jest wykorzystywanie pojazdów na potrzeby związana z prowadzoną działalnością gospodarczą i to, by zostały oddane do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub leasingu.

REKLAMA