| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Finansowanie > Ranking kredytów samochodowych – grudzień 2012

Ranking kredytów samochodowych – grudzień 2012

Przełom roku to doskonały moment na zakup auta. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są liczne promocje producentów aut, którzy starają się wyprzedać modele wyprodukowane w zbliżającym się ku końcowi roku. Drugim z czynników są oferty banków, które w porównaniu z czerwcem 2012 r. obniżyły wartości oprocentowania nominalnego kredytów samochodowych nawet o 1% czy 2%. Gdzie poszukiwać preferencyjnych warunków kredytowania?

W grudniu naszym przykładowym klientem jest czteroosobowa rodzina osiągająca dochód miesięczny w wysokości  niespełna czterech tysięcy złotych, który uzyskiwany jest na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Rodzina w modelu 2+2 nie posiada przy tym ani kart kredytowych, ani zaciągniętych wcześniej kredytów. Sprawdźmy, gdzie warunki finansowania będą najkorzystniejsze w przypadku zakupu auta nowego i używanego.

Sfinansuj zakup wymarzonych czterech kółek kredytem samochodowym!

Samochód używany

Dla wyliczeń kosztów kredytu samochodowego na auto używane przyjęliśmy, że zostało ono wyprodukowane w roku 2005, a  jego cena to 60 000 zł. Kwota pięcioletniego kredytu, to jednak 48 000 zł. Oznacza to, że nasi klienci dysponują sumą 12 tysięcy złotych. Przy tych założeniach, najniższą miesięczną ratę (1 029,62 zł) proponuje Santander Consumer Bank, który zaoferował także najniższe  spośród wszystkich analizowanych banków oprocentowanie nominalne o wysokości 9,99%. Nieco wyższą, wynosząca 1 074,95 zł, ratę zapłacimy w mBanku i MultiBanku, które zakładają 11% oprocentowania nominalnego oraz pobierają prowizje za udzielenie kredytu w wysokości 3%. Prowizja ta będzie najniższa w przypadku piątego na liście Credit Agricole Banku Polska, jednak wskaźnik 15,69% RRSO sprawi, że trzecie miejsce na liście przypadnie w udziale BNP Paribas Bankowi Polska o RRSO na poziomie 13,81%.  Stawkę kredytów na auta używane zamyka SK Bank, w którego przypadku miesięczna rata wynosi  1 183,48 zł, a  RRSO -  18,29%.

Zobacz: Czym różnią się oferty kredytów samochodowych?

Samochód nowy

Identycznymi założeniami posłużyliśmy się w przypadku wyliczeń dotyczących kredytów na auta nowe. Również tu cena pojazdu to 60 000 zł, a kwota kredytu spłacanego w okresie pięciu lat to 48 000 zł.  Liderami zestawienia zostały ex aequo bliźniacze propozycje mBanku i MultiBanku, w których miesięczna rata wynosi 971,44 zł. Jej poziom będzie jednak tylko nieznacznie wyższy w przypadku drugiego na liście Santander Consumer Banku (976,16 zł), który o nieco ponad 9 zł wyprzedził, zajmujący trzecią lokatę BNP Paribas Bank Polska. Przedostatnia pozycja zestawienia przypadnie za to w udziale bankowi Credit Agricole, gdzie rata miesięczna kredytu wynosi dokładnie 1 022,97 zł. Podobnie, jak w przypadku rankingu kredytów na auta używane, również i tę listę zamyka SK Bank z RRSO na poziomie 18,29% oraz z miesięczną ractą kredytu  rzędu 1 183,48 zł.

Wyszukaj online najlepszy kredyt samochodowy!

Stosunkowo dobre warunki kredytowania oraz preferencyjne ceny pojazdów dostępne będą najpewniej także na początku przyszłego, 2013 roku, dlatego już zapraszamy na kolejne – styczniowe wydanie rankingu kredytów samochodowych TotalMoney.pl.

Zobacz: Outsourcing aut firmowych coraz popularniejszy

Autor: Totalmoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »