REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podcast, Lockdown

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Małgorzata Cebelińska: Produkcja żywności jest odporna na kryzys [PODCAST]

Pandemia znacząco zmieniła podeście Polaków i ich zainteresowanie zdrowym żywieniem – mówi Małgorzata Cebelińska. Dziś zdrowe produkty zyskują na znaczeniu. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Trzecia fala i ponowny lockdown. Sprawdź, gdzie wracają obostrzenia

Trzecia fala się rozpędza, średnia dzienna zakażeń na poziomie 8 tys. przypadków - poinformował Adam Niedzielski. Tym samym rząd wprowadza ponownie naukę zdalną w klasach 1-3 oraz zamyka galerie handlowe i kina. Sprawdź, gdzie wracają obostrzenia.

Automatyzacja w firmach zostanie na dłużej

Pandemia COVID-19 przyspieszyła niektóre procesy widoczne od pewnego czasu na europejskim rynku pracy, takie jak cyfryzacja, automatyzacja i rozwój telepracy. Trendy te zostaną z nami na dłużej, stawiając przed UE nowe wyzwania.

Zdalnie, hybrydowo czy w biurze? Co wybiorą firmy w 2021 r.

Praca hybrydowa czy zdalna? Wraz z kolejnym rokiem pandemii zarządy zadają sobie pytanie – jaki model organizacji pracy sprawdzi się najlepiej dla ich firm? Czy nowe warunki wymagają dodatkowych zmian?

REKLAMA

40% przedsiębiorców uważa, że wprowadzenie lockdownu miało sens

Czy lockdown ma sens? Ponad połowa badanych firm wierzy, że dzięki temu pandemia szybciej się skończ. Niecałe 15% firm spodziewa się poprawy sytuacji ekonomicznej w najbliższych trzech miesiącach. 27% firm obawia się jej pogorszenia.

Branża noclegowa zwalnia pracowników. Nawet 100 tys. osób bez pracy

Jak ocenia Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - nawet ponad 100 tys. osób mogło stracić pracę w branży noclegowej, a kolejne 16 tys. zostanie zwolnionych w przypadku braku adekwatnej pomocy finansowej państwa.

Monika Pawelczak: Jak praca zdalna bezlitośnie obnaża braki liderów? [PODCAST]

W 2021 roku będziemy kontynuować pracę zdalną oraz funkcjonować mocno w zespołach rozproszonych i komunikować się na odległość – mówi Monika Pawelczak. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Powrót restrykcji? Niedzielski: to jest opcja otwarta

Jeśli chodzi o kwestię przywrócenia obostrzeń, to jest to opcja otwarta; jeśli wskaźniki epidemiczne będą się pogarszały, tylko jedna decyzja będzie mogła być podjęta; może być też tak, że regionalnie pewne obostrzenia będą przywracane - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

REKLAMA

Jak lockdown wpłynął na branżę sportową?

Lockdown nie oszczędził branży sportowej. Jak w rzeczywistości covidowej odnajduje się sam kibic oraz jakie trendy czekają na fanów w postpandemicznych realiach? W tych kategoriach z odsieczą przychodzą krajowe start-upy.

Ile czasu potrzebuje biznes, aby wrócić do poziomu sprzed pandemii?

Według raportu „The European Double Up: A twin strategy that will strengthen competitiveness" , europejscy liderzy biznesowi spodziewają się powrotu do poziomu zysków sprzed pandemii średnio w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Rząd zapowiada pomoc dla firm spoza PKD

Jak zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin będzie pomoc dla przedsiębiorców spoza systemu PKD, również dla tych, którzy działają w galeriach handlowych. Jakie to będzie wsparcie? Kto z niego skorzysta?

Złe oceny przedłużonego lockdownu dla branży gastronomicznej [BADANIE]

Z najnowszego sondażu opinii społecznej wynika, że blisko 70% Polaków źle ocenia ponowne przedłużenie obostrzeń w gastronomii. Do tego niecałe 76% stwierdza, że nie należy bezwzględnie karać właścicieli lokali, które są otwierane mimo zakazu.

Jest „Licznik Strat Lockdownowych”. Jaką kwotę pokazuje?

W Warszawie pojawiły się ekrany wyświetlające Licznik Strat Lockdownowych. Ile od marca 2020 r. straciła polska gospodarka w wyniku wprowadzenia lockdownu?

Sylwia Pyśkiewicz: Pandemia wymusiła postęp technologiczny firm

Pandemia COVID-19 zmusiła wszystkich do zmiany spojrzenia na świat. Jednym z największych wyzwań biznesu w 2020 roku był przymusowy lockdown. Z dnia na dzień wiele firm musiało zamknąć swoje fizyczne oddziały i oddelegować pracowników do pracy zdalnej. Niewiele z nich było odpowiednio przygotowanych na taką sytuację.

Marta Suchocka: Płynność finansowa to być albo nie być przedsiębiorców [PODCAST]

Przedsiębiorcy coraz dokładniej weryfikują z kim nawiązują współpracę. Głównym powodem jest to, że obawiają się współpracy płynności. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Rok 2021 będzie dobrym rokiem dla branży IT

Gartner zapowiada dobry rok dla sektora IT. Według prognoz ekspertów, w 2021 rynek urośnie o 6,2%. Jak rozwinie się rynek? Jak będą postępować procesy automatyzacji?

KIG: Badanie przeciw badaniu

Za kilka tygodni minie rok, odkąd borykamy się z pandemią koronawirusa. Nastroje przedsiębiorców są coraz gorsze a w przypadku niektórych branż wręcz buntownicze. Trudno się dziwić frustracji biznesu. Szczególnie wtedy, gdy okazuje się, że decyzje o zamykaniu całych branż podejmowane są przez rząd w oparciu o jeden artykuł w amerykańskim czasopiśmie.

Hotele będą otwarte. Rząd znosi część obostrzeń

Hotele i miejsca noclegowe zostaną otwarte - zapowiedział premier Morawiecki. Jakie obostrzenia zostaną jeszcze zniesione? Które branże nadal pozostaną zamknięte?

Rzecznik MŚP interwenuje w sprawie taksówkarzy

Rzecznik MŚP informuje Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina o kolejnym przykładzie niezrozumiałych obostrzeń. Tym razem dotyczących działalności taksówkarskiej.

Sebastian Sadowski-Romanov: Brexit miał bardziej podłoże polityczne, niż ekonomiczne [PODCAST]

Brexit nie był dla mnie zaskoczeniem, uważam, że jest to słuszna decyzja. Anglicy dążyli do tego, aby mieć większą kontrolę nad własną gospodarką – mówi Sebastian Sadowski – Romanov. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Pralnie straciły przez problemy hoteli - zadłużona 1/3 branży [AUDIO]

Już prawie 250 polskich pralni chemicznych ma problem ze spłatą swoich zobowiązań. Choć formalnie nie mają zakazu działalności spowodowanego pandemią, to w praktyce uzależnione są od działania hoteli, które przez długi czas pozostawały nieczynne.

Firmy mają problem. 52% Polaków nie chce korzystać z usług objętych obostrzeniami [BADANIE]

Otwieranie firm w czasie lockdownu nic nie zmieni. Ponad połowa Polaków nie zamierza w najbliższym czasie odwiedzać miejsc, które zostaną otwarte mimo restrykcji.

Klaudia Jachira: Władza zmusza Polaków do kombinowania [PODCAST]

Klaudia Jachira o sytuacji przedsiębiorców, dlaczego władza nie rozmawia z ludźmi, a także o protestach Strajku Kobiet. Zapraszamy do wysłuchania podcastu Z PIERWSZEJ STRONY.

Jest projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców

Senat przygotował projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców. Na jej podstawie dojdzie do zawarcia ugody między państwem, a przedsiębiorcami, którzy otrzymają 70 proc. szkód majątkowych w szybkiej procedurze.

Mniejsze obiekty handlowe bardziej odporne na skutki pandemii [ANALIZA]

Małe i średnie obiekty handlowe mają wyższą odporność na skutki pandemii w porównaniu do obiektów o dużej i bardzo dużej skali. Spadki odwiedzalności i obrotów były tu zdecydowanie mniejsze, a możliwość odrabiania strat następowała szybciej niż w przypadku większych obiektów.

Pracodawcy RP: pomoc rządu jest ograniczona i niewystarczająca

Rządowa pomoc dla przedsiębiorców z branż zamkniętych podczas jesienno-zimowego lockdownu można nazwać co najwyżej „strumykiem”. Trafia do niektórych firm. Omija najbardziej potrzebujące i ma zbyt niską wartość.

Barbara Nowacka: Jakie spółki i na jakiej zasadzie budowały Szpital Narodowy? [PODCAST]

Pozamykane firmy, problemy z organizacją szczepień, ludzie bez pracy - wydawałoby się logicznie, że rządzący w tym czasie, nie otwierają pola kolejnego konfliktu. Tymczasem wybrali ruszenie z tematem aborcji tak, żeby przenieść być może ciężar uwagi społecznej na protesty na ulicach i żeby nie było widać tego, co się dzieje – mówi Barbara Nowacka. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Centra handlowe gotowe na przyjęcie klientów od 1 lutego

Od 1 lutego galerie handlowe zostaną otwarte - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jakie będą konsekwencje uwolnienia handlu? Jak będą wyglądały zasady reżimu sanitarnego?

Otwarcie galerii handlowych od 1 lutego. Co się jeszcze zmieni?

Rząd zdecydował o otwarciu galerii handlowych od lutego. A co z restauracjami, hotelami i stokami narciarskimi? Jakie obostrzenia epidemiczne zostaną zniesione?

Marek Moczulski: Drukowanie pieniędzy i tarcze nic nie dadzą, jak ludzie nie będą pracować [PODCAST]

Widzę desperację wielu przedsiębiorców i ją rozumiem. Ci którzy latami budowali swoje biznesy są zdesperowani - mówi Marek Moczulski. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Jaka przyszłość czeka galerie i parki handlowe?

Czy galerie handlowe zostaną otwarte? A jeśli nie, to jaka jest przyszłość rynku handlowego? Wyjaśnia Beata Kokeli,z Cushman & Wakefield.

Branża fitness zaczyna rok na minusie [AUDIO]

Rok 2021 centra i kluby fitness oraz siłownie rozpoczynają z zadłużeniem sięgającym ponad 7,7 mln zł. W 2020 r. łączne należności branży wzrosły niemal o jedną czwartą.

Czy polscy przedsiębiorcy toną? Jak jest naprawdę?

Z powodu lockdownu wiele branż zagrożonych jest bankructwem. Liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich bije rekordy. Tymczasem w 2020 roku upadło w Polsce oficjalnie… 587 firm, a w 2019 roku - 586. Jak jest naprawdę?

Branża cateringowa ma rozwiązania dla sektora high-tech

Branża cateringowa zaczyna sytuować niszę w ścisłej czołówce nie tylko tradycyjnie pojmowanej gastronomii. W realizacji potencjału branży mają swój udział m.in. rozwiązania do tej pory zarezerwowane dla sektora high-tech. Kto zrezygnował z konwenansów i postawił na współpracę z fintechem?

Ruszyły kontrole sanepidu w gastronomii. Nawet 1300 kontroli dziennie

Jak podaje Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej obecnie sanepid wykonuje nawet 1300 kontroli dziennie w całym kraju. Sądy administracyjne rozpatrują w ostatnich tygodniach dziesiątki spraw, które dotyczą kar nakładanych przez sanepid za złamanie pandemicznych obostrzeń.

Bartek Fetysz: Kultura już dawno zeszła do Internetu, w telewizji nic nie ma [PODCAST]

Powiem to głośno: TVP uważane za telewizję reżimową, jest tak samo reżimowe jak TVN. TVN promuje tylko i wyłącznie te same twarze, te same talenty. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Zamkniete solaria. Rzecznik MŚP pyta dlaczego?

Rzecznik MŚP pyta Ministra Zdrowia o przesłanki wydłużenia zakazu działalności solariów. Kiedy branża zostanie otwarta? Jak wyglądają obostrzenia w solariach?

Zmiany w kwarantannie dla przyjeżdzających z zagranicy

Wracasz z zagranicy? Sprawdź nowe zasady kwarantanny, W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelę rozporządzenia ws. ograniczeń epidemicznych.

HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3

Rok 2020 był dla sektora HoReCa trudny. Zadłużenie hoteli, restauracji i firm cateringowych wzrosło o jedną trzecią w porównaniu do poprzedniego roku i wyniosło niemal 280 mln zł.

Branża centrów handlowych apeluje o pilne otwarcie od 1 lutego

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte? Polska Rada Centrów Handlowych w imieniu branży apeluje do Rządu o jak najszybsze pełne otwarcie galerii handlowych. Straty w obrotach przekraczają 30 mld złotych.

Radosław Lis: Izolacja uczniów jest największym problemem [PODCAST]

Znajdujemy się w nietypowej sytuacji, kiedy uczeń – nastolatek jest zamknięty w czterech ścianach. Monitor komputera czy ekran smartfona nie zastąpi żywego kontaktu - mówi Radosław Lis. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Tarcza 2.0 dla MŚP. Jakie firmy mogą uzyskać subwencję?

W ramach tarczy 2.0 dla sektora MŚP maksymalna kwota subwencji to 3,5 mln zł, ale nie więcej niż 72 tys. zł na pracownika. Jak złożyć wniosek? Jaki musi być spadek obrotów?

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla mikrofirm. Jakie są warunki wsparcia?

Tarcza Finansowa PFR obejmuje Tarczę Finansową PFR dla MŚP 2.0, Tarczę Finansową dla Dużych Firm i umorzenie subwencji dla MŚP. Kto może skorzystać z tarczy? Jak otrzymać subwencję?

Czy centra handlowe złożą pozew za lockdown?

Centra handlowe mają mocne podstawy do wystąpienia z roszczeniami zarówno w postaci pozwów zbiorowych, jak i indywidualnych, uwzględniających sytuację poszczególnych podmiotów. Czy takie pozwy zostaną złożone?

Wzrost PKB w Polsce o 3,5% w 2021 roku

Mimo, iż listopad i grudzień 2020 r. nie były dobrymi miesiącami dla gospodarki, to skala spadku PKB może być niższa niż zakładane prognozy. Do czego służy PKB? Co oznacza spadek PKB? Jaka jest zakładana dynamika PKB w 2021 r.?

Magdalena Wilk: Obostrzenia dla przedsiębiorców są niezgodne z konstytucją [PODCAST]

Po stronie przedsiębiorców i zwykłych ludzi staje już Sąd Administracyjny, który niedawno wypowiedział się wprost, że te obostrzenia są niezgodne z konstytucją – mówi mecenas Magdalena Wilk. Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Jak przygotować plan bezpieczeństwa epidemiologicznego w firmie?

Pandemia COVID-19 powodowana przez koronawirusa SARS-CoV-2 stawia przed przedsiębiorcami wiele wyzwań. Jak przeprowadzić firmę przez ten trudny czas i na co zwrócić uwagę?

Rosną długi branży turystycznej przez zimowy lockdown [AUDIO]

Zimowy lockdown kolejny raz pokrzyżował wyjazdowe plany wielu Polaków. Już co trzecia osoba w związku z pandemią odłożyła lub zrezygnowała z wydatków na ten cel - wynika z „Barometru oszczędności” Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA.

Jak działa tarcza dla turystyki?

Tarcza turystyczna skierowana jest do branży turystycznej, która jako jedna z pierwszych odczuła negatywne skutki pandemii. Co zawiera tarcza turystyczna? Kto może z niej skorzystać?

Kto może skorzystać z tarczy dla regionów górskich?

Tarcza dla rejonów górskich, pomoc BGK oraz wsparcie ARP to instrumenty tarczy antykryzysowej. Kto może z nich skorzystać? Jakie warunki należy spełnić?

REKLAMA