REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jest projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców

Jest projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców
Jest projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Senat przygotował projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców. Na jej podstawie dojdzie do zawarcia ugody między państwem, a przedsiębiorcami, którzy otrzymają 70 proc. szkód majątkowych w szybkiej procedurze.

Co zawiera specustawa odszkodowawcza?

Jak poinformował Senator Krzysztof Kwiatkowski (niez.) w Senacie został projekt specustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców. Kwiatkowski podkreślił, że projekt ma być rozwiązaniem, by "do tak kompromitujących sytuacji, jak setki tysięcy procesów o odszkodowania nie doszło".

REKLAMA

"Jest to projekt specustawy odszkodowawczej przygotowanej w Komisji Ustawodawczej Senatu. Na podstawie tej ustawy dojdzie do zawarcia pewnej swoistej ugody między państwem polskim, a polskimi przedsiębiorcami. Otrzymają oni nie 100 proc., a 70 proc. szkód majątkowych, ale w szybkiej procedurze" - wyjaśnił senator.

Ustawa jako ugoda?

REKLAMA

Obecni na konferencji byli też przedstawiciele polskich przedsiębiorców i branż. Prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski ocenił, "że ustawa odszkodowawcza może być swego rodzaju ugodą, bo do pozwów niezależnie i tak może dojść". "A pozwy mogą zakończyć się, a raczej w pewności zakończą się po prostu ubytkami w skarbie państwa" - zaznaczył Napiórkowski.

Prezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel Olga Krzemińska-Zasadzka podkreśliła, że branże, które reprezentuje zamknięte są już od prawie 12 miesięcy. "Wnosimy o odblokowanie naszych branż i możliwość wrócenia do pracy. Uważamy za wielką niesprawiedliwość społeczną, gdy z jednej strony możemy chodzić do centrów handlowych, a z drugiej strony nie możemy wykonywać małych eventów dla ludzi, którzy wykonują swoją pracę" - mówiła Krzemińska-Zasadzka.

Dramatyczna sytuacja hotelarzy

Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński ocenił, że czwartkowa decyzja rządu dotycząca przedłużenia obostrzeń, jest "kompletnie niezrozumiała". "Nie rozumiemy, dlaczego w pewnym reżimie, o którym wielokrotnie mówiliśmy i który sprawdził się w okresie wakacji hotele nie zostały otwarte" - powiedział.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Według Mączyńskiego, branża hotelarska jest w "dramatycznej sytuacji". "Ta ustawa, o której tutaj mówimy jest takim światełkiem w tunelu. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie uchwalona i pozwoli chociaż trochę naszej branży odetchnąć" - podkreślił.

Mikołaj Ziółkowski ze Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych powiedział, że reprezentuje usługi, które są podstawą nowoczesnego państwa. "Nie uzupełniają przemysłu, są równoważne, tak samo ważne, a w wielu państwach nawet ważniejsze i dużo większe" - podkreślił Ziółkowski.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA