reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: COVID-19

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu COVID-19. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące COVID-19.

Fryzjerzy i kosmetyczki wracają do pracy. Ale nie wszędzie [LISTA]

Aktualizacja: 21.04.2021

Rząd luzuje obostrzenia. Od 26 kwietnia w 11 województwach wraca nauka hybrydowa w klasach 1-3 oraz otwarta zostanie branża beauty. Sprawdź jakie województwa są na liście. »

Jakiego wsparcia od pracodawcy oczekuje pracownik na home office?

Aktualizacja: 21.04.2021

Przeniesienie wybranych benefitów z przestrzeni biurowej do domu, stworzenie ergonomicznego miejsca pracy, bezpłatne spotkania ze specjalistami np. dietetykiem czy psychologiem, szerszy pakiet opieki medycznej to najczęściej wymieniane formy wsparcia, jakie chcieliby uzyskać pracownicy na home office od swoich pracodawców. »

Paweł Sapek, Prologis: Jak zmniejszyć ślad węglowy w handlu detalicznym? [PODCAST]

Aktualizacja: 21.04.2021

Paweł Sapek w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl) wyjaśnia, czy zakupy on-line są korzystniejsze dla środowiska i w którym kierunku będzie rozwijać się branża e-commerce. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. »

Jakie miasta w Polsce są najpopularniejsze wśród inwestorów?

Aktualizacja: 21.04.2021

Pandemia nie tylko nie zmniejszyła gotowości do nowych inwestycji w stosunku do poprzedniej edycji z 2019, a wręcz ją umocniła. Ile firm chce inwestować, a ile tworzyć nowe miejsca pracy? »

Cross-Border Commerce gwałtownie rośnie

Aktualizacja: 20.04.2021

Cross-Border Commerce - zdaniem ekspertów - w najbliższych latach rozwijać się będzie najprężniej. Czym jest Cross-Border Commerce? »

Linie lotnicze. Przewoźnicy uchylają się od zwrotu kosztów za odwołany lot

Aktualizacja: 20.04.2021

Mimo uelastycznienia linii lotniczych wobec pasażerów, przewoźnicy nadal uchylają się od zwrotu kosztów za odwołany lot. Przewoźnicy mają obowiązek zwracać pieniądze za bilety, chyba że pasażer zdecyduje się na przyjęcie vouchera. »

Dlaczego firmy decydują się na relokację zakładów produkcyjnych do Polski?

Aktualizacja: 20.04.2021

Czy przeniesienie produkcji do Polski się opłaca? Część firm decyduje się na przeniesienie nad Wisłę swoich hal produkcyjnych z Azji, dywersyfikując w ten sposób biznes i skracając łańcuchy dostaw. Ile mogą zaoszczędzić? »

Dlaczego branża coworkingowa ma problemy na rynku?

Aktualizacja: 20.04.2021

Pandemia sprawiła, że przestrzenie coworkingowe znajdują się aktualnie w niełatwym położeniu, a niektórzy mniejsi gracze mają wręcz problem ze stabilnym utrzymaniem się na powierzchni. »

Komu zalega branża papierniczo-biurowa? [AUDIO]

Aktualizacja: 16.04.2021

Home office nie sprzyja producentom papieru, artykułów biurowych i firmom zajmującym się administracyjną obsługą biur. Zadłużenie podmiotów z tej branży od początku marca ubiegłego roku wzrosło o ponad 1/5 i dziś wynosi 23,6 mln zł . »

Marek Moczulski: Tarcze antykryzysowe to odroczenie wyroku w czasie [PODCAST]

Aktualizacja: 21.04.2021

Decyzja o lockdownie i jego przedłużeniu jest w ogóle nie zrozumiała. Nie ma żadnych statystyk, które by potwierdzały zasadność zamrożeni gospodarczych i ograniczeń, które są wprowadzane. Zapraszamy do wysłuchania podcastu »

Jakie są zalety polubownego rozwiązywania sporów sądowych?

Aktualizacja: 16.04.2021

W dobie pandemii, a także dużego obciążenia sądów, polubowne rozwiązanie sporu jawi się jako atrakcyjna alternatywa dla kosztownego i długotrwałego sporu sądowego. »

Nie będzie dodatkowego wsparcia dla hoteli i eventów

Aktualizacja: 16.04.2021

Rząd nie planuje dla branż zamkniętych żadnych nowych form wsparcia dla firm za kolejne miesiące zakazów, ponad to, co już „wygospodarował - mówi Małgorzata Musiał-Bzowska. »

W pandemii przybywa nieuczciwych kontrahentów

Aktualizacja: 15.04.2021

Prawie 80 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP zauważyło, że w czasie pandemii wzrosła liczba nieetycznych zachowań ze strony kontrahentów. Z jakimi nieuczciwymi zachowaniami ze strony kontrahentów firma spotkała się w czasie pandemii? »

Handel, przemysł i sektor publiczny planują zwolnienia

Aktualizacja: 13.04.2021

Co czwarta firma w Polsce planuje redukcję etatów, a rekrutować nowych pracowników planuje jedynie 9 proc. pracodawców. Najwięcej zwolnień będzie w handlu, przemyśle i sektorze publicznym. »

Sztuczna inteligencja w Polsce - czy ma przed sobą świetlaną przyszłość?

Aktualizacja: 13.04.2021

Big Data, sztuczna inteligencja, inżynieria genetyczna – to tylko niektóre z technologii, które zdaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych wkrótce nam spowszednieją. Jednak cyfrowa rewolucja nie rozleje się po świecie w równym stopniu. »

reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama