REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-marketing, E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Chłodzenie, łączenie i wyciszanie – pytania i odpowiedzi

Dysk twardy to jednak z najważniejszych części komputera. Oczywiście każda część jest równie ważna – bez procesora, pamięci czy karty graficznej komputer nie może działać. Jednak to z dyskiem twardym wiąże się mnóstwo wątpliwości i pytań. Czy dysk można wyciszyć? Czy trzeba go dodatkowo chłodzić i jakie dyski wybrać do macierzy RAID?

Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Prowadząc własną działalność masz do dyspozycji coraz więcej narzędzi, które ułatwiają komfort pracy. Czy wiesz, że możesz zarządzać treścią strony WWW z dowolnego miejsca, dzięki powstałym w tym celu aplikacjom on-line. W poniższym tekście eksperci piszą o oprogramowaniu do zarządzania plikami graficznymi.

Wszystko o kupowaniu dysków twardych – awaryjność i kompatybilność

Kupując nowy dysk twardy stajemy przed dość trudnym wyborem. Na szczęście z naszym poradnikiem z pewnością wybór ten będzie łatwiejszy. Zacznijmy od początku i dowiedzmy się, jak sprawdzić awaryjność dysku, który zamierzamy kupić. Sprawdzimy również, czy nasza płyta główna obsłuży nowy dysk.

Wszystko o dyskach twardych – skróty i definicje

Wiemy już, jaką rolę spełnia obudowa dysku, do czego służą talerze i głowice dysku. Znamy również rolę systemu S.M.A.R.T. Poznajmy teraz pozostałe, równie ważne skróty i definicje, których znajomość z pewnością przyda nam się podczas kupowania nowego dysku do firmowego komputera.

REKLAMA

Samsung Galaxy Gio – już do kupienia w Polsce

Na polskim rynku telefonów komórkowych pojawił się kolejny model z rodziny Galaxy. Samsung Galaxy Gio powinien przypaść do gustu osobom, które szukają w telefonie nie tylko ciekawego wyglądu, ale i wydajnej oraz szybkiej pracy, jednocześnie nie chcąc wydawać na telefon astronomicznych sum. Jak prezentuje się nowość od Samsunga?

Arnova 10 – kolejny tablet firmy Archos

W sprzedaży pojawił się nowy model taniego tabletu firmy Archos. Urządzenie o nazwie Arnova 10 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1. Jest to kolejne urządzenie tej firmy. Wiele osób narzeka, że nie wnosi nic nowego na rynek. Czy tak jest w rzeczywistości?

Najistotniejsze pojęcia związane z dyskami – dyski, talerze, głowice

Dyski twarde, dla niektórych proste urządzenia do przechowywania danych, w rzeczywistości charakteryzują się mnóstwem najróżniejszych parametrów. Czytając krótką notkę reklamową z pewnością nie poznamy wszystkich danych, ale zagłębiając się w specyfikację techniczną odkryjemy, że dysk twardy opisany jest mnóstwem najróżniejszych parametrów. Poznajmy podstawowe definicje i skróty.

Samsung Galaxy Neo – następca modelu Ace już wkrótce na salonach

Firma Samsung poszerzyła linię telefonów Galaxy o model Neo. Mimo iż telefon wydaje się całkiem nowy i unikalny, to dla wielu urządzenie może przypominać obecny już na rynku model Galaxy Ace. Tak czy inaczej urządzenie będzie jak na razie dostępne jedynie na rynku południowokoreańskim, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce trafi na Stary Kontynent. Poznajmy bliżej Samsunga Galaxy Neo.

REKLAMA

Interfejs, MTBF, czas dostępu – na co zwracać uwagę podczas wyboru dysku?

Nieznane skróty i dziwne definicje, mnóstwo cyferek, a wszystko to mało zrozumiałe i nieprzystępne. Jeśli mamy podobne odczucia czytając ulotki reklamowe dysków twardych, poznajmy najważniejsze parametry i definicje. Jeśli poznamy wszystkie tajniki, jakimi rządzi się świat dysków twardych, kupno nowego „twardziela” nie będzie problemem.

Do pracy z własnym sprzętem – czy to bezpieczne?

Według statystyk, w polskich firmach aż dziewięciu na dziesięciu pracowników przynosi do pracy własne urządzenia technologiczne, w tym głownie laptopy i telefony. Niestety nie jest to powód do domu, szczególnie dla pracodawców, którzy nie kwapią się, aby odpowiednio przygotować miejsce pracy. Z drugiej jednak strony w dobie dzisiejszego, co prawda już ustępującego kryzysu, zakup sprzętu komputerowego dla niewielkiej firmy to spory wydatek.

Najważniejsze cechy dysków twardych – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Kupno dysku twardego do firmowego komputera to z pozoru czynności prosta i bezproblemowa. Wydaje się, że wystarczy iść do sklepu i poprosić dysk twardy o żądanej pojemności. Niestety (a może to dobrze?), w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór najróżniejszych dysków twardych o różnych pojemnościach, parametrach i zastosowaniach. Jak więc nie zgubić się w sklepie i wybrać dysk odpowiedni do naszych wymagań?

Technologia 3G i 4G – czym się cechują?

W poprzedniej części wyjaśniliśmy w skrócie czym są technologie 2G i 2.5G, dzięki czemu będziemy mogli porównać je do technologii 3G i 4G. Postęp i różnica między tymi rozwiązaniami jest ogromna. Poznajmy więc bliżej protokół 3G i porównajmy go do najnowszego rozwiązania 4G.

2G, 2.5G i 3G – co oznaczają te skróty?

Przeglądając oferty różnych operatorów, oglądając reklamy telewizyjne, prasowe czy słuchając radia coraz częściej natykamy się na różne oznaczenia technologii, standardów czy protokołów. Niestety dla niektórych ich znaczenie nadal jest tajemnicą i pewną abstrakcją. Cóż więc kryje się pod tajemniczymi oznaczeniami i skrótami?

Cloud Computing – prognoza na przyszłość?

Wiele osób zastanawia się, czemu właśnie teraz jest tak głośno o usługach w chmurze? Prawda jest taka, że jesteśmy świadkami następującego przełomu, pewnej rewolucji, a w przeciągu najbliższych kilku lat rynek IT może się diametralnie zmienić. Jak zareagują na to mniejsze firmy i potężni giganci?

Nokia E6-00 – nowy biznesowy smartfon z klawiaturą QWERTY

Prawdopodobnie już wkrótce światło dzienne ujrzy nowy smartfon z klawiaturą QWERTY od Nokii. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego modelu o oznaczeniu E6-00. Tym, którzy pierwszy raz słyszą o modelu, przypominamy, iż chodzi o urządzenie klasy biznes, wykonane w klasycznej formie z dotykowym wyświetlaczem i fizyczną klawiaturą QWERTY. Co jeszcze można powiedzieć o tym urządzeniu?

Samsung E2230 – niedrogi i z dobrą baterią

Jeśli ktoś nie ma zamiaru zaznajamiać się z nowoczesną techniką zapakowaną w obudowę z dotykowym wyświetlaczem i woli rozwiązania tradycyjne, nie ma zamiaru korzystać z tabletów oraz wszelakich gadżetów tego typu i szuka dla siebie jedynie prostego telefonu z wytrzymałą baterią, to powinien poczekać na sprzęt Samsunga. Na horyzoncie widać już model E2230.

Pochmurny sprzęt – jak zmieni się hardware gdy nadejdzie chmura?

Wydaje się, że rynek elektroniki użytkowej idzie w kierunku chmury. Nie tylko producenci dyktują warunki, ale także sami konsumenci już dawno wybrali kierunek, w jakim podążać będą zmiany. Zamiast komputerów stacjonarnych zaczęliśmy kupować rozwiązania mobilne, takie jak tablety, notebooki. Z czasem okazało się, że do codziennego korzystania z Internetu przydaje się coś jeszcze bardziej poręcznego i wygodnego. Tak właśnie narodził się netbook. Co jeszcze się zmieniło?

Czy smartfony podążą za usługami w chmurze?

Wspominaliśmy już o wpływie usług w chmurze na rynek tabletów i procesorów. Ale jakie rozstrzygnięcia zapadną na rynku smartfonów? Należy spodziewać się niemałych rewolucji, bo przecież to właśnie te urządzenia będą podstawowym narzędziem korzystania z chmury, towarzyszącym użytkownikowi zawsze i wszędzie.

W jaki sposób Cloud Computing działa na rynek hardware?

Ostatnio dużo mówi się o tak zwanym Cloud Computing. Nie da się ukryć, że może to być nowa era w komputerach. Już teraz da się zauważyć pewne kroki w tym kierunku, nie mniej jednak są to kroki mające na celu przystosować oprogramowanie do nowych trendów. Jak zachowa się rynek hardware?

Jak będzie rozwijał się rynek usług w chmurze?

Na dzień dzisiejszy usługi w chmurze to jeszcze nowość. Ciężko więc przewidzieć jaka będzie przyszłość tego typu rozwiązań. Po pierwsze muszą powstać specjalne huby, czyli ogromne i potężne centra danych. Co będzie potem? Czy to rozwiązanie przyjmie się, a użytkownicy zrezygnują z tradycyjnych komputerów na rzecz usług w chmurze?

Samsung Galaxy S Plus i9001 – Galaxy S po lekkim liftingu

Nie da się ukryć, że Samsung Galaxy S cieszy się ogromną popularnością. Koreańczycy doskonale o tym wiedzą i chcą to wykorzystać. W tym celu firma Samsung przygotowała jeszcze jedną wersję tego smartfona. Tym razem jest to model Galaxy S Plus o oznaczeniu i9001. Jakie zmiany wniesie ze sobą ta wersja telefonu?

Potężny komputer i maszyna do pracy w chmurze – czy to możliwe?

Wyobraźmy sobie, że wieczorem siadamy przed telewizorem podłączonym do Internetu. Bierzemy klawiaturę w dłoń i sprawdzamy pocztę, kursy walut, najnowsze informacje ze świata, łączymy się z firmą i pobieramy najnowsze dokumenty po czym przetwarzamy je w arkuszu kalkulacyjnym, następnie przeprowadzamy krótką naradę ze współpracownikami, po czym kontaktujemy się za pomocą video-czata z kontrahentem… Chwila! Czy to wszystko możliwe? Okazuje się, że już niedługo właśnie tak może wyglądać praca z komputerem.

Zachmurzenie umiarkowane – początki chmury w rozwiązaniach IT

Wspominaliśmy już, że przeglądarki powoli, lecz konsekwentnie dążą do wprowadzania rozwiązań mających na celu przeniesienie tradycyjnych rozwiązań w chmurę. Jednak czy tylko producenci przeglądarek internetowych dążą do rozpowszechnienia tzw. Cloud Computing?

IT zaczyna bujać w chmurach – przeglądarki coraz bliżej nieba

Ostatnio coraz więcej mówi się o chmurach. Nie, nie chodzi o zachmurzenie i prognozę pogody, chodzi o przeniesienie tradycyjnego IT w chmury. Być może niedługo, z tradycyjnego komputera wyposażonego w dysk twardy, procesor, płytę główną etc. pozostanie nam jedynie monitor i urządzenia wskazujące podłączone bezpośrednio do sieci. Jak to może wyglądać?

Nokia o przyszłości Symbian – już wkrótce aktualizacja z nowym interfejsem

Wiceprezes firmy Nokia, Purnima Kochikar opublikowała list otwarty dla deweloperów. Z owego listy możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat przyszłości platformy Symbian. Wiele osób spekulowało, że jest to system na wymarciu i już niedługo zniknie z rynku. Nic bardziej mylnego. Nowy interfejs dla Symbian^3 pojawi się wraz z nadchodzącą, istotną aktualizacją platformy. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

HTC EVO 3D - kolejna komórka wkracza w trzeci wymiar

Pomimo, że wielu ludziom 3D już się po prostu znudziło, wiele firm brnie w tym kierunku. Po tym jak LG pochwaliło się smartfonem z trójwymiarowym obrazem, swój model 3D postanowiła zrobić także firma HTC. Czy tym razem firma HTC wymyśliła coś innowacyjnego?

Allview Dual SIM F2 Crony – egzotyczny telefon na dwie karty SIM

Mało znana na polskim rynku firma Allview wprowadza w kwietniu nowy telefon Dual SIM F2 Crony. Urządzenie będzie wyposażone w 3-calowy ekran dotykowy, a jego wymiary to 107x53x12,5 mm. Oprócz tego nie zabraknie aparatu fotograficznego oraz dostępu do Internetu przez moduł GPRS i EDGE. Wydaje się, że urządzenie oferuje to samo co konkurencja. Czy tak jest w rzeczywistości?

HTC EVO View 4G – tablet przyszłości?

Jakiś czas temu firmy HTC oraz Sprint wspólnie zapowiedziały nowy model tabletu marki HTC. Urządzenie o nazwie EVO View 4G to 7-calowy tablet, którego specyfikacja jest niemal taka sama, jak w przypadku modelu Flyer. Nie byłoby w tym nic nowego i godnego uwagi gdyby nie jeden szczegół – nowe urządzenie obsługuje standard WiMAX.

BlackBerry PlayBook – znamy już ceny nowej „jeżynki”

Firma Research in Motion (RIM) oficjalnie uruchomiła przedsprzedaż swojego pierwszego tabletu marki BlackBerry. Urządzenie o nazwie PlayBook w pierwszej kolejności trafi na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz rynek kanadyjski. Pozostałe kraje będą musiały poczekać na swoją kolej. Jak długo to potrwa? Zobaczymy. Najpierw jednak poznajmy bliżej parametry nowego urządzenia.

Nowy tablet Toshiby z Tegrą 2 na pokładzie – co oferuje?

Toshiba zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu 10-calowego tabletu, który oparty ma być na układzie SoC (System-on-a-Chip) NVIDIA Tegra 2 i pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Honeycomb" 3.0. Już sam wstęp brzmi imponująco i zachęcająco, ale czy oprócz tego urządzenie zaoferuje przyszłemu użytkownikowi inne atrakcje?

Zdalne kasowanie danych – czy to ochroni firmowe dane?

W dzisiejszych czasach informacja bywa często o wiele cenniejsza niż sprzęt, na którym jest przechowywana. Jeśli zginie laptop, na którym zapisaliśmy cenne firmowe dane z pewnością modlimy się, aby wpadł do rzeki lub pod samochód. Niestety bardzo często złodzieje potrafią skorzystać z tego, że na dysku komputera znajdują się cenne firmowe dane. Czy jest na to jakaś recepta?

Sieci społecznościowe zagrożeniem dla danych firmowych?

W dzisiejszych czasach portale społecznościowe pozwalają na kontakt ze znajomymi sprzed lat lub z rodziną, z którą nie możemy spotkać się z różnych przyczyn. To niewątpliwe zalety, jednak wśród nich można zauważyć wiele wad. Nie da się ukryć, że portale społecznościowe to również wielka skarbnica danych osobowych. Może to być również skarbnica danych firmowych, wystarczy nieumiejętne korzystanie z dobrodziejstw portali społecznościowych.

Automatyczne aktualizacje receptą na bezpieczeństwo firmowych danych?

Firmowe dane to dla wielu przedsiębiorstw sposób na przetrwanie i rozwój. Zazwyczaj zapisane w formacie elektronicznym, firmowe dane są tak samo narażone na kradzież jak stosy dokumentów czy faktur. W dzisiejszych czasach skuteczna ochrona elektronicznych zasobów firmowych jest trudna, ale jeśli zachowamy rozsądek i zastosujemy się do kilku zasad, ochrona ta będzie skuteczna.

Cieniutki Galaxy Tab 8.9 i odchudzony 10.1 – nowe tablety od Samsunga

Po oficjalnej prezentacji nowego iPada wszyscy producenci wpadli w lekką panikę i masowo prezentują nowe urządzenia. Nie inaczej jest z firmą Samsung, która zaprezentowała parę nowych tabletów w nadziei uszczknięcia części rynku następcy iPada. Co zaskakujące zaktualizowano specyfikację Galaxy Tab 10.1, który został ogłoszony miesiąc temu. Poznajmy szczegóły dotyczące obu urządzeń.

HP TouchPad – tablet z 10-calowym ekranem i dwurdzeniowym Snapdragonem

Już jakiś czas temu firma Hewlett-Packard zapowiedziała, że doda do swojej oferty nowy tablet - TouchPad z ekranem o przekątnej 10 cali. W sieci pojawiła się informacja, że urządzenie trafi na rynek w czerwcu. Cena urządzenia ma wynieść 499 dolarów, a więc porównywalnie do iPadów. Cena dotyczy wersji podstawowej, z Wi-Fi i pamięcią flash o pojemności 16 GB. Czy nowe urządzenie zaskoczy swoimi parametrami?

Reset hasła i groźne sieci Wi-Fi – jak chronić firmowe dane?

Bardzo często bywa tak, że firmowe dane są warte więcej niż cała firma. Niekiedy są to dane na temat przetargów, faktury, dane na temat firmy etc. Ochrona takich danych jest niezwykle ważna, a każde zaniedbanie lub lekceważenie zagrożenia może doprowadzić do wielkich strat. Niekiedy może to być utrata ważnego kontraktu, niekiedy upadek całej firmy. Aby nie kusić losu warto odpowiednio zabezpieczyć dane w komputerach mobilnych pracowników.

Jak chronić dane pracownika w sieci mobilnej?

W nowoczesnym i dobrze działającym przedsiębiorstwie podróżujący pracownicy stanowią coraz ważniejszy, strategiczny wręcz segment. Firma dbając o swój wizerunek poza siedzibą firmy, dba również o wyposażenie takich pracowników przekazując im smartfony, laptopy, netbooki czy tablety, na których często zapisane są cenne korporacyjne dane. Niestety dane elektroniczne narażone są na kradzież w takim samym stopniu, jak dane na tradycyjnych nośnikach. W dzisiejszych czasach antywirusy czy firewalle mogą nie wystarczyć. Jak więc ochronić elektroniczne dane?

Czy fakturowanie on-line jest opłacalne?

Bezpieczeństwo, wygoda, niskie koszty. Z fakturowaniem on-line łączą się zarówno zalety, ale również wady. Przeczytaj co radzi ekspert na temat e-fakturowania.

Czy warto wybrać hosting dedykowany?

Wybór usług hostingowych nie jest prosty. VPS, hosting współdzielony, czy dedykowany? Przeczytaj opinię eksperta na temat wad i zalet hostingu dedykowanego.

Jakie są wady i zalety hostingu współdzielonego?

Stosunkowo niskie koszty, ale niebezpieczeństwo awarii i obciążeń. Czy warto decydować się na hosting wirtualny w małej firmie? Przeczytaj, co radzi ekspert.

Płatność kartą i poprzez PayPal – na co uważać?

W dobie wszędobylskiego Internetu i elektroniki rośnie świadomość na temat bezpieczeństwa i prywatności. Każda osoba z przynajmniej podstawowym obyciem z Internetem doskonale wie, aby nie ujawniać swoich poufnych danych osobom niepowołanym. Ale co zrobić, gdy chcemy zakupić coś przez Internet, a jako sposób płatności wybierzemy płatność kartą? Czy to jest do końca bezpieczne?

Na co uważać przy płatnościach internetowych?

Zakupy w sieci są coraz popularniejsze. W Internecie kupujemy już nie tylko płyty z muzyką, filmy czy gry komputerowe, coraz częściej dokonujemy zakupu sprzętu na wyższe kwoty pieniężne. Rzecz jasna wyższe kwoty łączą się z wyższym ryzykiem i strachem, że trafimy na oszusta. Jeśli nadal chcemy robić zakupy w Internecie, ale martwimy się o bezpieczeństwo transakcji, warto poznać zasady i wskazówki, na co uważać przy płatnościach internetowych.

LG Optimus Me P350 – ciekawy telefon w rozsądnej cenie

Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat nowego modelu firmy LG. Model o nazwie Optimus Me P350 miał być nie tyle rewolucyjny, co dostępny dla klientów, którzy szukają niedrogiej, ale ciekawej komórki. Poznajmy bliżej więcej danych technicznych oraz cenę nowej słuchawki od LG.

Samsung Sidekick 4G – ciekawy slider nie dla Europy

Amerykański operator T-Mobile zaprezentował smartfon Sidekick 4G. Oczywiście telefon nie jest produkcji operatora, lecz koreańskiej firmy Samsung. Nowe urządzenie współpracuje z systemem operacyjnym Android 2.2. Jak prezentuje się Sidekick 4G?

Zasilacze i drukarki – jak zmniejszyć ich apetyt na prąd?

W dzisiejszych czasach, w dobie szalejących cen za energię elektryczną coraz poważniej patrzymy na zużycie prądu różnych sprzętów. Do niedawna, konsumpcja energii elektrycznej przez komputer czy drukarkę nie była dla nas ważna, ale wraz z rozwojem technologii i coraz większym zapotrzebowaniem na energię, zaczynamy szukać oszczędności na wielu płaszczyznach. Czy drukarka może pobierać mniej energii? Jak dobrać odpowiedni zasilacz?

Monitory i inne peryferia – jak oszczędzić energię?

Jeszcze jakiś czas temu monitory kineskopowe walczyły z kartami graficznymi o miano największego pożeracza prądu. Na szczęście sporo zmieniło wejście technologii ciekłokrystalicznej. W przypadku monitorów kineskopowych im jaśniejszy był obraz, tym więcej energii pochłaniało urządzenie. W przypadku ekranów ciekłokrystalicznych jest inaczej. Pojedyncza komórka kryształu zużywa tym więcej energii, im więcej światła zatrzymuje. W odwrotny sposób działa podświetlenie. Mamy więc do czynienia z systemem, w którym zużycie raczej zależy od maksymalnego kontrastu niż samej jasności. Co to oznacza i jak wpływa na zużycie energii?

Dysk do zastosowań profesjonalnych – jak wybrać?

Dyski do zastosowań profesjonalnych powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem danych. W codziennej pracy dużo ważniejsza od wydajności jest pewność, że cenne dokumenty i dane nie zostaną bezpowrotnie utracone. Jak więc zapewnić swoim danym bezpieczeństwo? Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Energooszczędne karty graficzne – jak skutecznie oszczędzać energię?

Jeszcze kilka lat temu topowym systemom komputerowym z wydajną, jak na ówczesne czasy kartą graficzną wystarczył zasilacz o mocy 300 W. Wtedy był to zasilacz o oszałamiającej mocy, dziś jednak niektóre komputery biurowe mają mocniejsze systemy zasilające. Obecnie karta graficzna potrzebuje tyle energii, co niegdyś cały komputer.

Stan gotowości – czy to jest energooszczędne?

Wiele osób, zamiast wyłączać swój komputer przełącza go w stan czuwania, nie będąc świadomym tego, że urządzenie pobiera wtedy energię elektryczną. W ciągu nocnego czuwania komputer, który przełączyliśmy w stan czuwania potrafi zużyć cały kilowat energii. W ciągu roku nazbiera się jej za 115 zł, a pomyślmy, jakie kwoty można oszacować w firmie, w której pracuje kilkanaście komputerów?

LG Swift 3D – w sprzedaży od czerwca

Czasem przydaje się spędzić nieco czasu na przeglądaniu witryn popularnych sklepów. Niektóre z nich oferują swoim klientom możliwość zakupu danego towaru jeszcze przed jego oficjalną premierą w naszym kraju. Jednym z takich telefonów jest pierwszy na naszym rynku telefon umożliwiający korzystanie z dobrodziejstw technologii 3D. Co to za urządzenie?

REKLAMA