| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Cloud Computing – prognoza na przyszłość?

Cloud Computing – prognoza na przyszłość?

Wiele osób zastanawia się, czemu właśnie teraz jest tak głośno o usługach w chmurze? Prawda jest taka, że jesteśmy świadkami następującego przełomu, pewnej rewolucji, a w przeciągu najbliższych kilku lat rynek IT może się diametralnie zmienić. Jak zareagują na to mniejsze firmy i potężni giganci?

Dotychczasowi giganci rynku IT, jeśli nie zdążą w porę dostroić oferty i modelu biznesowego do oczekiwań klientów, mogą bardzo wiele stracić. W skrajnych przypadkach skutkiem ospałego reagowania na nowe trendy może być całkowity upadek firmy i zniknięcie z rynku. W przyszłości nie będzie miejsca dla przestarzałych graczy bez pomysłu. Nadchodząca rewolucja ma również swoją drugą, nieco jaśniejszą stronę. Otóż nadchodzi szansa dla zupełnie nowych i jak dotąd niedostrzeganych dostawców, którzy dzięki wstrzeleniu się w szybko rosnący segment mogą w mgnieniu oka stać się tuzami.

Przyszłość to również wielka szansa dla zupełnie nowych graczy, gdyż stworzenie własnego biznesu IT nigdy jeszcze nie było tak proste. W czasach, gdy dzisiejsi giganci, tacy jak Google czy Facebook, rozpoczynały etap gwałtownego wzrostu, musiały wydawać fortunę na sprzęt potrafiący poradzić sobie z nieustannie zwiększającym się ruchem oraz ze składowaniem rosnących w postępie geometrycznym danych. Dziś start w biznes IT jest o wiele łatwiejszy, a już na pewno nie aż tak drastycznie drogi. Ponadto przyszłość i usługi w chmurze jeszcze bardziej ułatwią rozwój nowych firm w segmencie IT i pokrewnych.

Trzeba również przyznać, że moc obliczeniowa oraz przestrzeń składowania wykupywane w chmurze mogą być automatycznie dostosowywane do bieżących wymogów i skalowane w górę bez odciągania od realizowania głównych działań biznesowych. To ogromna szansa dla nowych i mało doświadczonych graczy, którzy będą mogli skupić się na najważniejszych sprawach związanych z ich biznesem, zamiast martwić się o szczegóły. 

Kolejną niepodważalną zaletą jest globalizacja Internetu oraz usług w chmurze. Obecnie firma istniejąca w naszym kraju miała bardzo znikomy dostęp do rynków zagranicznych. W przyszłości krajowa firma może mieć wpływy na drugim końcu globu, a wszystko to bez większego wysiłku. Każdy, nawet początkujący przedsiębiorca doskonale wie, jak ważne i rentowne jest zwiększenie zasięgu wpływów firmy.

Czytaj więcej o Cloud computing

Czytaj także

Aktualizacja: 15.12.2015

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przyszłość to również wielka szansa dla zupełnie nowych graczy, gdyż stworzenie własnego biznesu IT nigdy jeszcze nie było tak proste.
Przyszłość to również wielka szansa dla zupełnie nowych graczy, gdyż stworzenie własnego biznesu IT nigdy jeszcze nie było tak proste.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK