| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Cloud computing

Cloud computing przyspiesza

Na rozwój rynku cloud computing, oprócz poszukiwania oszczędności przez klientów końcowych, wpływa między innymi wzrost popularności mobilnego internetu i aplikacji mobilnych. »

Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

Usługi realizowane w technologii cloud computingu błyskawicznie zyskują na popularności. Na targach CeBIT w Hanowerze zaprezentowali je wszyscy najpotężniejsi gracze. Cloud computingowi, popularnie zwany usługami w chmurze, czyli serwery i różnego rodzaju programy do wynajęcia, do których dostęp zapewnia internet. »

Cloud computing i technologie mobilne pozwalają lepiej przygotować się na awarię

Ponad jedna trzecia małych i średnich przedsiębiorstw (35 proc.) wykorzystuje obecnie urządzenia mobilne do celów biznesowych. »

Firmy rezygnują z własnych serwerów i bujają w chmurze

Nawet 800 tys. małych i średnich firm może w ciągu roku zrezygnować z własnych serwerów i oprogramowania i przejść na zarządzanie dokumentami w tzw. chmurze. »

Firma w chmurze- warto inwestować w IT

Coraz więcej polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw jest przekonanych, że inwestycje w nowoczesne rozwiązania IT są niezbędne dla ich dalszego rozwoju. »

HP przyspiesza projektowanie aplikacji udostępnianych w chmurze

Firmy i usługodawcy przechodzą na infrastrukturę przetwarzania w chmurze, aby szybciej dostarczać usługi dla najważniejszych aplikacji biznesowych. Wynika to z faktu, że, zgodnie z danymi IDC wdrożenie projektu nowych usług technologicznych zajmuje średnio 10 tygodni. Zwykle czas ten jest wykorzystywany na badanie obciążeń, określenie wielkości infrastruktury i zdefiniowanie całego środowiska. Choć wiele platform chmur obliczeniowych przyspiesza udostępnianie usług, nie usprawniają one procesu projektowania usług dla najważniejszych aplikacji biznesowych. »

ABC data wprowadziła do oferty rozwiązania do obslugi Cloud computing

ABC Data wprowadziła do oferty rozwiązania zapewniające płynną obsługę oraz bezpieczeństwo gromadzonych w chmurze plików, podała spółka. »

Clout computing - druga internetowa rewolucja dokonuje się w chmurze

Usługi realizowane w technologii cloud computingu błyskawicznie zyskują na popularności. Na targach CeBIT w Hanowerze zaprezentowali je wszyscy najpotężniejsi gracze. »

Cloud computing- uslugi w chmurze przyniosą spore korzyści

Rynek usług w chmurze będzie rozwijał się najszybciej w branży informatycznej. W 2016 roku jego wartość powinna być trzy razy wyższa niż obecnie. »

Bezpieczeństwo danych w chmurze: Dane przesyłane są do USA? Nie wiadomo

Zainteresowanie wykorzystanie cloud computingu rośnie. Pytanie pozostaje jednak aktualne – czy dane w chmurze obliczeniowej są bezpieczne? Zapytaliśmy ekspertów z zakresu danych osobowych jak i obszaru cyber security ile w tym zagrożeniu jest prawdy. »

Cloud computing kusi oszczędnościami

Małe firmy uzyskują dostęp do rozwiązań stosowanych dotychczas jedynie przez wielkie korporacje bez konieczności ponoszenia ogromnych wydatków na sprzęt. »

Cloud computing - firmy polubiły chmurę

Polskie przedsiębiorstwa, potrzebując nowoczesnego oprogramowania, coraz częściej, zamiast na zakup i wdrożenie, decydują się na korzystanie z niego przez Internet, czyli w tzw. chmurze obliczeniowej (cloud computing). »

Internetowa rewolucja- życie przenosi się do chmury

Pracujesz nad raportem, zapisujesz go na komputerze w pracy, potem idziesz do domu, i korzystasz z pliku na prywatnym komputerze. Wszystko dzięki chmurze konsumenckiej, gdzie nasze dane i programy trafiają na serwery, do których możemy podłączyć się dowolnym urządzeniem. »

Ochrona danych osobowych a Cloud computing

Usługi cloud computing należą obecnie do najpopularniejszych usług IT dla biznesu. Jednak korzystanie z chmury w celu przetwarzania danych osobowych zawsze budzi wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa tych danych. Jak zatem korzystać z zalet technologii i nie narażać się na zarzut łamania prawa? »

Na czym polega Cloud computing

Dla początkujących użytkowników Internetu zasypywanych fachową terminologią, określenie Cloud Computing pozostaje równie zagadkowe. Warto jednak przyjrzeć się bliżej narzędziom, z których korzystamy na co dzień w Sieci, aby zrozumieć, co tak naprawdę kryję się pod tym terminem. »

Chmura obliczeniowa - Cloud computing opłaca się wielu firmom.

Przedsiębiorcy ochoczo korzystają z nowych technologii podczas zarządzania swoimi firmami. Powszechne są obecnie laptop, smartfon i bezprzewodowy dostęp do internetu (jeszcze niedawno nieobecne, czy niedoceniane). Usprawniają prowadzenie biznesu, zwiększają elastyczność pracy oraz optymalizują koszty. Podobna przyszłość czeka cloud computing. Obecnie nikt, kto poważnie myśli o zarządzaniu biznesem, nie powinien lekceważyć chmury obliczeniowej. Dlaczego? »

Czy Cloud computing nadaje się do małej firmy

Rozwiązania oparte na modelu SaaS (Software-as-a-Service) dostarczają oprogramowanie jako usługi. Ekspert opisuje jakie mają wady i zalety tego typu aplikacje. »

W jaki sposób Cloud computing działa na rynek hardware

Ostatnio dużo mówi się o tak zwanym Cloud Computing. Nie da się ukryć, że może to być nowa era w komputerach. Już teraz da się zauważyć pewne kroki w tym kierunku, nie mniej jednak są to kroki mające na celu przystosować oprogramowanie do nowych trendów. Jak zachowa się rynek hardware? »

Cloud computing - prognoza na przyszłość

Wiele osób zastanawia się, czemu właśnie teraz jest tak głośno o usługach w chmurze? Prawda jest taka, że jesteśmy świadkami następującego przełomu, pewnej rewolucji, a w przeciągu najbliższych kilku lat rynek IT może się diametralnie zmienić. Jak zareagują na to mniejsze firmy i potężni giganci? »

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Dotacje dla firm

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »