REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy smartfony podążą za usługami w chmurze?

Kamil Rogala
Tworzenie systemów wertykalnych, a więc jednoczesne oferowanie systemu, aplikacji i usług to broń Apple skierowana w jego własną stronę.
Tworzenie systemów wertykalnych, a więc jednoczesne oferowanie systemu, aplikacji i usług to broń Apple skierowana w jego własną stronę.

REKLAMA

REKLAMA

Wspominaliśmy już o wpływie usług w chmurze na rynek tabletów i procesorów. Ale jakie rozstrzygnięcia zapadną na rynku smartfonów? Należy spodziewać się niemałych rewolucji, bo przecież to właśnie te urządzenia będą podstawowym narzędziem korzystania z chmury, towarzyszącym użytkownikowi zawsze i wszędzie.

W ostatnich miesiącach możemy obserwować istną eksplozję nowości na rynku tabletów. Nie da się ukryć, że ten szczebel przemysłu IT rozwija się w zawrotnym tempie. Podobną sytuacje da się zaobserwować w przypadku smartfonów. Niemal codziennie mamy do czynienia z dynamicznymi, często wręcz ekstremalnymi wydarzeniami. Z tego chaosu i zamieszania można wyłowić trzy platformy, które mają największe szanse na odegranie dużej roli w przyszłości.

REKLAMA

REKLAMA

Apple ma iPhone z systemem iOS, Google podbija świat Androidem, a Microsoft kusi Windows Phone 7, a na horyzoncie majaczy już kolejna wersja systemu. Poza tym pozostali producenci również nie śpią i co jakiś czas wzbogacają swoje platformy o kolejne aktualizacje i dodatki.

O co więc toczy się tak zacięta walka? O przyszłą dominację? Otóż sprawa wygląda trochę inaczej. Można to porównać do operatora komórkowego lub dostawcy usług internetowych. Otóż użytkownik wybierając sprzęt z danym systemem operacyjnym, wybiera jednocześnie, z czyich usług w chmurze będzie korzystał. To tak, jakby klient kupując telefon w promocji wraz z telefonem podpisywał dwie umowy: jedną z operatorem komórkowym, drugą zaś z producentem telefonu. Kupujący może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, kierując się tylko i wyłącznie wyglądem i osiągami poszczególnych smartfonów.

Zobacz również: Zachmurzenie umiarkowane – początki chmury w rozwiązaniach IT

REKLAMA

Producenci smartfonów i twórcy systemów operacyjnych będą więc starać się o stworzenie jak najciekawszych i najatrakcyjniejszych modeli, które będą przebojowe, zwabiając jednocześnie jak największą liczbę klientów i przyszłych użytkowników. Jak do tej pory najlepiej radził sobie z tym Apple, wychowując sobie fanatycznych klientów dla nowych modeli iPhone'a czy iPada. Obecnie pałeczkę pierwszeństwa powoli przejmuje Google ze swoim Androidem. Microsoft nie śpi i z pewnością już niedługo wymyśli coś rewolucyjnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wracając do Apple. W sieci można napotkać coraz więcej komentarzy osób, które drwią z zachowania fanów Apple i wytykają braki w innowacyjności nowego sprzętu. Czy iPad 2, różniący się od swojego poprzednika wbudowaniem dwóch zamiast jednej kamer, użyciem szybszego procesora i magicznie ściągającej kurz pokrywy jest rewolucją na miarę pierwszej generacji tabletu? Czy to tylko tak zwany „odgrzewany kotlet” mający na celu ściągnąć i jednocześnie wyciągnąć pieniądze od wiernych fanów?

Niestety w tym leży problem firmy Apple, który nie potrafi należycie zrewolucjonizować sprzętu, który według zapewnień, leży na półce dóbr luksusowych. To, co rok temu było rozwiązaniem ekskluzywnym, dziś jest masowo stosowane przez wszystkich producentów. To, co kiedyś było czymś ponadprzeciętnym, obecnie jest dostępne w każdym przeciętnym mieszkaniu przeciętnego użytkownika. Jakiś czas temu iPhone nie miał sobie równych, jeśli chodzi o design i możliwości ekranu dotykowego. Dziś z ówczesnej awangardy zostały zgliszcza. Nietypowe kiedyś rozwiązania trafiają do coraz tańszych telefonów.

Sprawdź też: Zdalne kasowanie danych – czy to ochroni firmowe dane?

Sytuacja ta, będąc niepodważalnym zagrożeniem dla Apple, jest ogromną szansą dla Microsoft i Google. Smartfony z WP7 i Androidem wyglądem nie ustępują produktom Apple, a według niektórych opinii nawet je przewyższają. Jeśli chodzi o możliwości sprzętu i oprogramowania, smartfony z systemami Microsoft i Google także wysuwają się na prowadzenie, bijąc Apple jego własną bronią. Tworzenie systemów wertykalnych, a więc jednoczesne oferowanie systemu, aplikacji i usług to broń Apple skierowana w jego własną stronę. Niesprawiedliwe i okrutne? Owszem, ale taki właśnie jest rynek.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

Firmy niechętnie upominają się o pieniądze u dłużników, a po upływie pół roku windykacja może być bezskuteczna

Dlaczego dłużnicy nie płacą na czas należności za faktury? Nie mam pieniędzy, zapomniałem o fakturze, klienci zalegają mi z zapłatą, więc i ja nie płacę – to najczęstsze usprawiedliwienia, jakie słyszą właściciele firm od swoich klientów, którzy nie regulują należności za dostarczone towary czy wykonane usługi.

10 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, zlecanie im zadań może być wyzwaniem. Oto szczegółowy poradnik, który pomoże przygotować się do efektywnej współpracy z niezależnym specjalistom.

Korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową

Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) to korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową, skierowane zarówno do podatników PIT (opodatkowanych skalą podatkową lub tzw. podatkiem liniowym) jak i do podatników CIT (którzy uzyskują przychody z działalności gospodarczej, inne niż zyski kapitałowe). Ulga ta stanowi istotne wsparcie dla firm inwestujących w innowacje, technologie i rozwój nowych produktów.

REKLAMA

Budownictwo mocno wyhamowało, ale to wciąż najbardziej optymistyczna branża, bo liczy na wydatkowanie pieniędzy przez rząd

Optymizm w branży budowlanej utrzymuje się już od wielu miesięcy. Ponieważ jednak jego motorem napędowym są inwestycje ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz kredytu #naStart, entuzjazm słabnie. Wszystko przez ślamazarną pracę rządu.

Szykują się milionowe kary. Kontrola stron internetowych: kogo dotyczy, kto kontroluje, jaka kara i za co

Nie tylko skarbówka kontroluje i nakłada kary za złamanie przepisów. I nie tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do akcji coraz częściej wkracza też Urząd Ochrony Danych Osobowych – UODO, a kontrole kończą się karami – nawet w milionach złotych.

Otwieranie dziś restauracji to samobójstwo? Pewniejsze jest pójść śladem Żabki do własnego sklepu z ofertą gotowych dań

Rewolucja dzieje się w całej branży fachowo określanej jako HoReCa. Ale największa w jej gastronomicznej części. Świadczą o tym dane gospodarcze dotyczące liczby otwieranych placówek, zawieszanych działalności, długów i kredytów oraz tempa ich spłaty. Restauracje tracą na popularności, zyskują sklepy oferujące gotowe dania - ciepłe lub do odgrzania w domu.

Jak odblokować innowacyjność małego biznesu?

Innowacyjność w małej firmie to wyzwanie. Małemu biznesowi jest trudniej na wielu płaszczyznach. Często jest to jedna osoba do podejmowania decyzji i brak jest kogoś kto spojrzałby obiektywnie na działania i krytycznie na trendy. Jak odblokować innowacyjność małej działalności podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, innowatorka i strateg innowacji.

REKLAMA

Kawa z INFORLEX. Wakacje składkowe - bezpłatne spotkanie online

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online z cyklu kawa z INFORLEX, które odbędzie się 3 września 2024 r. Tematem spotkania będą wakacje składkowe. 

Firma spedycyjna. Jak założyć? Czy to się opłaca?

Branża TSL to jeden z najlepiej trzymających się sektorów gospodarki, nawet mimo kryzysu. Działalność spedycyjna daje wiele możliwości i ma ogromny potencjał. O czym trzeba wiedzieć zaczynając w tej branży na własny rachunek? 

REKLAMA